Sugestie Bezużyteczne potworki- przewartościowanie+nowa broń.

Temat na forum 'Kącik użytkownika' rozpoczęty przez użytkownika deamon, 11 stycznia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. deamon

    deamon Czeladnik forum

    Na wstępie zaznaczam, że jestem świeżym graczem, jednak obserwatorem i matematykiem zawsze byłem conajmniej niezłym... i tak oto przyglądając się nawykom graczy, oraz czytając FAQ, doszedłem do wniosku, że potwory są w grze praktycznie tylko ozdobą, zapychającą zasoby serwera. Harpunami do potworów (tych regularnych, nie mówię np. o krach zimowych) strzelają jedynie:
    -gracze wykonujący misję
    -gracze świeżo po rejestracji, którzy w ten sposób zbierają na swoje pierwsze armatki

    Poza tymi dwoma przypadkami, potworki właściwie są bezużyteczne, ew. przeszkadzają zebrać błyskotkę, bo ta leży centralnie pod potworkiem, no i pochłaniają bezcenną moc obliczeniową i pamięć serwera oraz komputerów graczy. Bo o opłacalności bicia nie ma nawet co mówić- strzelając harpunami z brązu ledwo się wychodzi na swoje, a właściwie się traci, bo schodzi na to masa czasu (stoisz i plujesz do potworka), który dużo opłacalniej jest spożytkować strzelając do dowolnego NPC z armat. No a chyba jeszcze nikt nie jest na tyle głupi, żeby świadomie zużywać harpuny perłowe na coś, co przyniesie zysk jedynie w złocie. No i co tu dużo gadać: gryzie mnie to, że marnuje się coś, co ma jednak potencjał ^^.


    Pierwsza część pomysłu polega na tym, aby zrobić gruntowną aktualizację tabeli nagród za potwory, tak aby warto było zwracać na nie uwagę :) Można to rozwiązać poprzez zwykłe podniesienie ilości złota jako nagrody, i/lub dodanie szansy na otrzymanie jakiegoś losowego małego upominku znalezionego w brzuchu bestii, np. kilkunastu pereł, szabli czy pistelotu, ukruszonego klejnotu, butelki mojo, słabego amuletu, kilku harpunów, kryształu itp. Mam też na to jeszcze jeden pomysł, ale to by wymagało osobnego tematu ;) Może jak nieco przemyślę i dopracuję to utworzę.


    Druga część natomiast, to dodanie do arsenału pirata osobnej broni zasilanej harpunami: miotacza harpunów. Początkowo miałem myśl, by korzystała ona z miejsc armatnich, jednak sądzę, że lepszym pomysłem będzie wydzielenie na statku osobnego miejsca na tą broń. Na starcie miejsc nie ma, harpuny są miotane ręcznie, nie ma żadnych bonusów (poza kasztelami i talentami). Wykupić można 2 miejsca, w tym samym dziale, gdzie wykupuje się sloty na armaty czy belki. Co do ceny- nie może być tanio, czyli pierwsze za 1-10 mln złota, drugie za powiedzmy 10-20 tys. pereł. Zaś samych miotaczy proponuję 4 rodzaje:
    -zasięg 9 pól, bonus 10pkt obrażeń do harpuna, czas ładowania: 7 sekund, cena: 500 000 złota
    -zasięg 12 pól, bonus 15pkt obrażeń do harpuna, czas ładowania: 6 sekund, cena: 10 000 000 złota
    -zasięg 20 pól, bonus 30pkt obrażeń do harpuna, czas ładowania: 6 sekund, cena: 30 tys. pereł
    -zasięg 15 pól, bonus 20pkt obrażeń do harpuna, czas ładowania: 5 sekund, cena: 30 tys. pereł
    Nieprzypadkowo, dwa ostatnie mają tak drastycznie różne charakterystyki przy tej samej cenie. Niech kwestią indywidualną będzie rozpatrzenie który wybór będzie dla danego gracza lepszy ;) Ewentualnie proponuję jeszcze piąty miotacz, o ograniczonej dostępności, który łączyłby duży zasięg i szkody pierwszego, oraz szybkość ładowania drugiego :)

    P.S. chociaż pomysły nagród i broni można rozdzielić, to zdecydowałem się jednak je pozostawić złączone, jako że ściśle się wiążą z potworkami, które są i nieopłacalne, i mało dynamicznie się je bije :)
     
    Ostatnie edytowanie: 11 stycznia 2016
  2. zlotnik2

    zlotnik2 Stary wyjadacz

    Co do potworów to masz rację, nie są one zbyt opłacalne i bije się je do testów pirata, ale co do charakterystyki miotacza harpunów musiałbyś uwzględnić, aktualnie istniejące kasztele, talenty i bestiariusza do harpunów, gdyż aktualnie można rozbudować możliwości harpunów i spokojnie co 0,5 sek zadawać potworom 1 000 hp (używając harpunów 500, których wielu posiada w ogromnych ilościach z pergaminów) co pozwoli w moment ubić każdego potwora morskiego.
     
  3. deamon

    deamon Czeladnik forum

    I właśnie z tego względu bonus do strzału z harpuna proponuję punktowy, a nie procentowy... można ew. dać jak w admirałkach, że dla perłowej amunicji jest on trochę większy niż dla złotej :) chociaż statku plującego 2 harpuny na sekundę to nie widziałem :) ale masz rację, chociaż czasy załadunku starałem się dać niekoniecznie dużo krótsze od podstawowego (bodaj 8 sek.) to bonusy z talentu i kaszteli są czasowe, a nie procentowe. I mogłoby się okazać, że otrzymamy broń maszynową na harpuny o szybkostrzelności Uzi (tzn. czas załadunku zerowy).

    Więc albo wraz z pomysłem przemodyfikować talenty i kasztele na bonus procentowy do czasu ładowania, albo... dać miotaczom bonus procentowy, naliczany dopiero po uwzględnieniu bonusów ilościowych z kaszteli i profili. Ewentualnie trzecia możliwość: dać sobie spokój całkowicie z czasem załadunku, manipulując jedynie bonusem szkód i zasięgu.
     
  4. TRYTON

    TRYTON Okazjonalny autor

    ciekawy pomysł choć osobiście jestem za całkowitym wycofaniem potworków ;) powód ? za bardzo drażnią na teście pirata a misji z nimi praktycznie nikt nie robi szczególnie na wyższych lvl :p
     
  5. Alferr

    Alferr Wyjątkowy talent

    Moze i ciekawy pomysl ale wlasnie jego realizacja pochlonie wiekszą ilość bezcennej mocy obliczeniowej o której wspominaleś ;)
    A trochę lepsze nagrody chyba i tak nie zachęcą graczy zeby się tym bawić na poważnie , wiec zostawmy już te potwory jako udrękę dla początkujących graczy i wbijających kolejne lvle ;)
     
  6. *HMS^VICTORY*

    *HMS^VICTORY* Moguł forum

    Pomysł z dodatkowymi losowymi nagrodami za potworka jak najbardziej tak
     
  7. Alferr

    Alferr Wyjątkowy talent

    To juz może lepiej przywrócic statki handlowe które ostatnio gdzieś zaginęły a z których takie właśnie drobne losowe nagrody można było dostać
     
    zlotnik2 lubi to.
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.