Pomoc techniczna Brak przyznanej sakwy dla towarzysza

Temat na forum 'Problemy techniczne' rozpoczęty przez użytkownika misiu33, 6 stycznia 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. misiu33

    misiu33 Forumowy żółtodziób

    Witam wszystkich bardzo serdecznie, pozwólcie, że opiszę swój problem
    Dnia 4.01.2021 o godzinie 23:56:13 dotarło do mnie zamówienie na 2x sakwy z klejnotami gwiezdnego chowańca. Problemem jest to, że składałem tego dnia zamówienie na 2 usługi: na pokład z kości słoniowej + 2 sakwy z klejnotami gwiezdnego chowańca, które do mnie dotarły, oraz na 3x sakwy z klejnotami gwiezdnego chowańca, z których dostałem tylko dwie.

    Poniżej przedstawiam to, co zamówiłem:


    oraz to, co dostałem:


    Pisałem w tej sprawie do supportu przez ten "formularz", ale tak, jak myślałem, nie przyniosło to żadnego rezultatu.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 6 stycznia 2021
  2. SCM_Spacja

    SCM_Spacja S-Moderator Team Seafight

    Sprawdź dokładnie dziennik pokładowy. Na forum niestety nikt Ci nie pomoże tak jak i na czacie:) Tylko pomoc techniczna.
     
  3. misiu33

    misiu33 Forumowy żółtodziób

    Sprawdzałem, nawet sprawdzałem zamówienie, które dostałem. I faktycznie z 3x sakwa dostałem 2x sakwa.
    W porcie u szlifierza klejnotów też miałem 2x sakwa do otwarcia, zamiast 3x sakwa

    Jak nic się nie uda zrobić to trudno :/

    Edit: Jeżeli na forum nie jest mi w stanie nikt pomóc, to można zamknąć temat.
     
    Ostatnie edytowanie: 6 stycznia 2021
  4. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Tak jak napisała SCM Spacja napisz do PT. Zamykam.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.