Dyskusja: Przegląd etapów wprowadzania systemu transmogryfikacji

Temat na forum 'Kącik użytkownika' rozpoczęty przez użytkownika BA_Tefnut, 3 czerwca 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_Tefnut

  BA_Tefnut Guest

  Ahoj piraci!

  Jak już zapewne zauważyliście z podkastów i aktualizacji w ostatnich miesiącach, pracujemy intensywnie nad wprowadzeniem nowej funkcji – systemu transmogryfikacji. Chcemy podzielić się z Wami informacją, co będzie on znaczył dla Seafight.

  Główne powody wprowadzenia systemu transmogryfikacji to:

  • umożliwienie Wam wybrania designu statku według własnego uznania, nie będąc ograniczonym jego efektami bonusowymi
  • przeniesienie większej ilości funkcji ze stoczni / magazynu (strona internetowa) na mapę morza (klient)
  • zdolność ustawiania efektów bonusowych Waszych statków ściśle z Waszymi zamierzeniami i bezpośrednio z mapy morza
  • wprowadzenie nowej funkcji produkcji klejnotów, w której będziecie mogli ulepszyć statystyki swoich statków
  Z uwagi na to, że oznacza to dużą modyfikację, która wywrze wpływ na liczne aspekty gry, zdecydowaliśmy się podzielić ją na kilka opisanych poniżej etapów. W zestawieniu tym zawarliśmy również planowane terminy wprowadzenia do gry, mogą one jednakże szybko się zmienić, podobnie jak treść każdego etapu. Nie zaczęliśmy jeszcze realizacji późniejszych etapów i możliwe jest, że napotkamy na swojej drodze liczne przeszkody, gdyż zmiany obejmą obszerne i istotne części gry. Pomimo to pragniemy dać Wam ogólną informację i terminy, dzięki czemu zyskacie orientację na temat tego, nad czym pracujemy.

  Etap 1 (aktualna wersja)


  Ekran wyposażenia statku (przegląd):
  Etap 1 został udostępniony w ubiegłym tygodniu, czyli 28.05.2014 r. Ekran wyposażenia statku przedstawia Wam okno z infomaacjami, które jest otwierane bezpośrednio na mapie morza i pokazuje Wam aktualny design statku, a także jego najważniejsze statystyki. Wyświetlany jest aktualnie aktywny design statku, możecie też zmienić jego symbol, który pokazywany jest na mapie morza.

  Etap 2 (początek lipca)

  Konfigurator klejnotów:
  Wszystkie efekty bonusowe z Waszych designów statków zostaną przetworzone na trzy różne typy klejnotów, które będą zależne od typu efektu bonusowego. I tak na przykład bonusy za szkody, dotyczące szkód od harpuna i armat, zostaną przetworzone w Klejnoty Ofensywne, bonusy w rodzaju punktów życia i punktów vodoo zamienią się w Klejnoty Defensywne, a specjalne przedmioty w rodzaju łamaczy blokad zostaną zamienione w Klejnoty Specjalne.

  [​IMG]
  Wszystkie bonusy zostaną należycie przetworzone w klejnoty. W dniu wprowadzenia etapu 2 możliwe jest, że zauważycie niewielką różnicę w sprawności Waszego statku, ale wszystkie zmienione wartości zostaną zaokrąglone na Waszą korzyść.

  [​IMG]

  Bezpieczne porty:
  Jakie będą wasze możliwości teraz, kiedy efekty bonusowe Waszych statków zostały zamienione w klejnoty? Wraz z etapem 2 wprowadzimy kilka map PvE “Bezpieczne Porty”, które będą znajdowały się w kilku różnych miejscach, przylegających do głównej mapy morza. Nie musicie się obawiać, że Bezpieczne Porty będą miejscem, w którym będą mogli bznaleźć schronienie podczas bitwy siejący postrach piraci, zainstalowany bowiem zostanie specjalny licznik, który uniemożliwi im wskoczenie do bezpiecznych portów tak długo, dopóki będziecie ich bombardować amunicją!

  [​IMG]
  Na mapach Bezpiecznych Portów znajdziecie szlifiernię klejnotów, która umożliwi Wam konfigurowanie Waszych przedmiotów. Na skutek tego będziecie mieli do dyspozycji różnorodne konfiguracje statków i będziecie mogli zapisywać je w celu użycia na morzu. Przykładem może tu być specjalna konfiguracja statku do celów ataków podczas bitwy z wrogim bractwem lub konfiguracja potrzebna do strzelania do potworów i NPC.

  [​IMG]
  W przyszłości Bezpieczne Porty staną się miejscem dalszych funkcji, takich jak zleceniodawcy misji i przyszłe aktualizacje szlifierni klejnotów.

  Ekran wyposażenia statku (wybór statków):

  Jest to miejsce, w którym będziecie mogli przełączać pomiędzy wybranymi przez Was desginami statków, a także dokonywać wyboru spośród statków skonfigurowanych przez Was w szlifierni klejnotów. Po otwarciu ekranu wyposażenia statków bezpośrednio z mapy morza zobaczycie rozmaite konfiguracje, których dokonaliście w szlifierni klejnotów i będziecie mogli wybrać tą, która jest Wam potrzebna, a także aktywować design, z którym zamierzacie żeglować po morzach.

  [​IMG]
  Etap 3 (koniec lipca)
  Szlifiernia klejnotów:
  Teraz zacznie się robić ciekawie! Wiele z waszych klejnotów może zostać poddanych obróbce w celu ulepszenia ich właściwości i funkcja ta stanie się dostępna w etapie 3. Poczäwszy od tego etapu obróbka klejnotów będzie możliwa w szlifierni, znajdującej się w jednym z Bezpiecznych Portów. Będziecie mogli przy tym produkować klejnoty na tym samym poziomie i tworzyć z nich potężniejsze klejnoty na wyższym poziomie.

  Nie martwcie się, jeżeli nie macie wystarczającej ilości klejnotów dla osiągnięcia następnego poziomu – będziecie mieli kilka możliwości uzyskania nowych klejnotów, które będą stopniowo wprowadzane w Seafight!

  [​IMG]
  Bezpieczne Porty:
  Aby produkować swoje klejnoty będziecie musieli odwiedzić szlifiernię w jednym z Bezpiecznych Portów. Po kliknięciu szlifierni otworzy się okno z możliwościami obróbki Waszych klejnotów. Będzie to same okno, co w przypadku konfigurowania Waszych statków, będzie ono znajdowało się jednak w innej zakładce.

  Etap 4 (koniec sierpnia)

  Ekran wyposażenia statku (magazyn i efekty bonusowe):
  Etap da Wam wreszcie szansę dokładnego, jakie efekty bonusowe są aktywne w Waszym koncie. Wyświetlane będą wszystkie posiadane przez Was efekty bonusowe, włącznie z waszym Premium, Kryształowym Darem i pokładem Mojo. Efekty te mogą być posortowane chronologicznie, co pozwoli Wam zobaczyć, które z nich już prawie utraciły swoją ważność. Efekty bonusowe, które zostały zamknięte z uwagi na wygaśnięcie, będą przedstawiane w kolorze czerwonym.

  [​IMG]
  Etap 4 da Wam dodatkowo możliwość zobaczenia wszystkich będących waszą własnością przedmiotów inwentarza jak np. łańcuchy i latarnie.

  [​IMG]
  Etap 5 (koniec września)
  Ekran wyposażenia statku (pokłady i żagle):
  Wersja opublikowana w etapie 5 da Wam możliwość kompletowania wyposażenia Waszych dział i pokładów bezpośrednio z mapy morza, co pozwoli Wam na zaoszczędzenie czasu i kłopotów, związanych z odwiedzinami w stoczni. Ekran wyposażenia statku umożliwi ponadto bezpoiśrednie przełączanie pomiędzy rozmaitymi, uprzednio zapisanymi konfiguracjami pokładów.

  [​IMG]
  Etap 5 pozwoli Wam ponadto naprawiać i wyposażać Wasze żagle bezpośrednio z ekranu wyposażenia statku.

  Etap 6 (październik)

  Ekran wyposażenia statku (załoga):
  Po wprowadzeniu etapu 6 będziecie w stanie zobaczyć na ekranie całą Waszą załogę, łącznie z cieślami okrętowymi, kapłanami vodoo i piratami. Ponieważ pociągnie to za sobą ponowne opracowanie okna abordażu, będziecie mogli również wyposażać Waszych piratów z ekranu wyposażenia statku.

  [​IMG]
  Harmonogram i treść poszczególnych etapów
  Jak już wyżej wspomnieliśmy, daty publikacji oraz treść każdego etapu przedstawiają jedynie nasze aktualne wyobrażenia i mogą łatwo ulec zmianie. W przypadku ich zmiany poinformujemy Was tutaj o niej, zaglądajcie zatem na forum i przekazujcie nam swoje opinie w wątku dyskusyjnym.

  Wasza ekipa Seafight
   
 2. SMOD_Kiwi™

  SMOD_Kiwi™ Guest

  Gwiezdne wojny i plan 5 letni w jednym.
   
 3. Szalloony

  Szalloony Czeladnik forum

  Będą znowu lagi, ale mimo wszystko ciekawie się zapowiada :]
   
 4. MORTAL

  MORTAL Młodszy ekspert

  Czemu tak późno składnice podłączycie na mape morza? Nie dosć ze laguje strasznie to teraz armaty wywala...
   
 5. ☆Ewelina☆ツ38

  ☆Ewelina☆ツ38 Zaawansowany

  a gdzie przechodzenie na serwer w pazdzierniku bylo zapowiadane na 8 10 miesiecy a nic nie jest wspomniane. dopiero co wymaksowalem konto wiec dzieki za wspolna gre :) ale dla mnie to za duzo jak na statki, wygladamy jak czolgi a teraz bedzie jeszcze w skrzydla. latajacy czolg po morzu;/ katastrofa
   
 6. Jin_Kazama

  Jin_Kazama Mieszkaniec forum

  nie umiesz czytac bylo napisane ze NIE zostanie w prowadzone w czesie 8-10 miesiecy a co do aktualki wkoncu cos fajnego i konkretnego szkoda ze az tyle czasu to zajmie ale i tak spoko
   
 7. ™LEGION™

  ™LEGION™ Okazjonalny autor

  a wsadzcie sobie w kuper taką aktualizacje, czasami myśle sobie ta gra nie może już zejść poniżej zera bo już jest na dnie ale sie co jakiś czas myle
   
  dorka lubi to.
 8. Jin_Kazama

  Jin_Kazama Mieszkaniec forum

  najlepiej jak by dali tobie 100mln perel miliard odmrazaka i bys byl zadowolony nie podoba sie to marchewki na fb sadzic
   
 9. -=grzesiu1515=-

  -=grzesiu1515=- Aktywny autor

  buhahaha xd wplrowadzili talenty kasztele % z skorek xd a teraz klejnoty xd zas trza bd szarpnac portwel xd hahaha BP Gratulacje wiecie jak kase wyciagac xd kolega ma racje ;d to juz nie statki a jakies czolgi gwiezdne xd za niedlugo bd tu motorowki plywac xd wkoncu mamy 21 wiek ;d tak sie jeszcze na zadnej grze nie ubawilem ^^
   
 10. Voldemorth

  Voldemorth Czeladnik forum

  I zaś płacz a później będą ciułali kieszonkowe od mamy.
  Jednak tak wszystko wyjaśnione, że nic nie jest jasne.
  Jeżeli na tę chwilę posiadamy sporo bonusów na statkach, które mają zostać zamienione na klejnoty, to jak to będzie wyglądało?
  Jeżeli mamy np. 18 % do salwy ze skórki to jakie to ma przełożenie na klejnoty, niech jakiś spec wyjaśni.
  Poza tym co z towarzyszami, jak dokarmianie złotą paszą będzie wpływało na właściwości statków?
   
 11. ZenonSeven

  ZenonSeven Czeladnik forum

  A kiedy będą dostępne żaglowce podwodne ?
   
 12. MacTavish

  MacTavish Młodszy ekspert

  Podwodnych nie będzie będą klejnoty które można będzie zamienić w pelerynę niewidkę albo statki widmo :)
  A tak na serio to faktycznie info nie jest do końca jasne, miejmy nadzieje ze ulepszanie klejnotami nie będzie za pln :confused:
   
 13. Jin_Kazama

  Jin_Kazama Mieszkaniec forum

  widzisz gdzies aktualke z towarzyszami Nie masz tylko aktualke o statkach towarzysz to inna bajka
   
 14. emsi20

  emsi20 Wielki mistrz forum

  mnie ciekawi czy nasze bonusy np 16% zostana zmienione za darmo w klejnoty czy zabiora wszystkie bonusy i robcie od zera.i czy bonusy np z ruska albo niemca zostana czy tez bd trzeba je wytworzyc
   
 15. Voldemorth

  Voldemorth Czeladnik forum

  No właśnie nie do końca inna bajka skoro towarzysz też dodaje HP, VP, obniża obrażenia itp. Czyli skoro tutaj zamienią to na klejnoty to co zrobią z bonusami od towarzyszy.. fasztand?
   
 16. SMOD_Kiwi™

  SMOD_Kiwi™ Guest

  "Wakacje spędzimy w Bezpiecznym Porcie!"

  Z takim tekstem każdy z nas idzie do żony/narzeczonej/dziewczyny/kochanki/mamy albo teściowej i kasiora na aktualizację będzie ^^

  ... i plany na lipiec też już przyklepane ;)
   
  MAJTEK™ lubi to.
 17. ZegarmistrzSwiatlaPE

  ZegarmistrzSwiatlaPE Czeladnik forum

  ło masakra, zaczyna to przypominać Pirat Storm z tego co czytam, ciekawe jak im wyjdzie wprowadzanie tego wszystkiego, jak nie trzeba będzie się przerzucić na bierki hahaha :) niby ciekawie się zapowiada ale co z tego wyjdzie jak zawsze okaże się w praniu

  Kiwi hahaha nie każda kobieta lubi bezpieczne porty Ti Ti, niektóre lubią adrenalinkę więc wtedy brak kasy na aktualizację :p
   
 18. ™LEGION™

  ™LEGION™ Okazjonalny autor

  Uwaga, Uwaga, Piraci już niedługo nachapiecie się na bugach które sprezentują Wam nasi kochani programiści
   
 19. -=grzesiu1515=-

  -=grzesiu1515=- Aktywny autor

  po przeczytaniu tego uwaznie stwierdzam ze BP zrealizowalo NASZE POMYSLY tj dowolna skorka z procentami jakie chcemy albo dodatkowe mapki pve -dzial pomysly i sugestie. to faktycznie krok w przod BP niech ktos mnie poprawi jak niemam racji bo wiem ze sa takie tematy zakladane przez graczy z pomyslami i to sa wlasnie one ^^
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.