Dzisiejsza ranga

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_Leonardo, 27 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Szymek_WzL

    Szymek_WzL Czeladnik forum

    Rangi nic nie dają, są zbędne, naprawcie lepiej dźwięk wystrzeliwanych kul, możliwość zmniejszenia okna z ulubionymi designami, poprawcie właściwości wiedzy zwiadowcy bo dalej nie działa tak jak trzeba, zmieńcie czcionkę na seafight, bo jest nieczytelna
     
    Czesiek_Legolas lubi to.
  2. ***●к๏гคl™●***PLΞC

    ***●к๏гคl™●***PLΞC Forumowy żółtodziób

    Witam. O co chodzi z tą nową rangą? Jakiś nowy system naliczania nie na poszczegolne serwery tylko na wszystkie ktore są połączone? Przed zmianą miałem piata nabrzeznego i niewiele mi brakowało do korsarza a teraz mam ponad 1 kk punktów i mam terz chłopiec okretowy ??
     
  3. Bademajster

    Bademajster Forumowy żółtodziób

    Te rangi jak i ostatnie wprowadzenia graczy w błąd to jakiś nie śmieszny żart. Z władcy na pirackiego barona, jakie szanse mam mieć ja, jak i również inni gracze w tej sytuacji gdy serwer na którym gram jest kawał czasu młodszy od dwóch innych? Różnice rangi są ogromne i w żadnym stopniu nie jest to sprawiedliwe, pasowałoby coś z tym zrobić. Swoją drogą piękne designy ostatnio na event daliście, nic tylko pływać, szkoda że na innym forum było od razu napisane co będzie do zdobycia a u nas jak zwykle trzeba było przekonać się na morzu, że nie są to statki na które zapewne większość liczyła tylko jak ktoś już wcześniej napisał tanie podróby, pozdrawiam.
     
  4. •Wojownik•™

    •Wojownik•™ Okazjonalny autor

    Dlaczego w zakładce na mapie morza nie ma ogólnego wzoru na wyliczanie punktów bitwy?
    Jest tylko podany wzór na kolejne składowe...
    Dopiero drogą dedukcji można dojść do wniosku że wzorem jest mnożnik składników A*B*C.
    Co oznacza współczynnik przy rozpadlinie? Czy oznacza on liczbę fal rozpadliny jaką udało nam się kiedykolwiek przejść (całość 30 fal), czy może w danym okresie rankingowym?
    Kolejne kuriozum to punkty bitwy i miejsce w rankingu, czyli część współczynnika B. Chodzi tutaj oczywiście o ranking dzienny. W jaki sposób waga wyższego miejsca w rankingu dziennym jest niższa od dalszej pozycji:eek:.
    Dla lepszego zobrazowana sytuacji mając 1sze miejsce w rankingu dostajemy wartość 0,2 ( 1sze miejsce/ 5), ale już zajmując 100 miejsce mamy 20 (100/5), więc i kilka razy wyższą liczbę do mnożnika, co chyba nie jest odpowiednim kierunkiem w przypadku "dążenia do bycia top :D"
    Oraz jeszcze ostatnia kwestia współczynnik C i system korekty. W myśl wzoru aby osiągnąć jak najwyższą rangę BP wręcz zachęca graczy by konto był "aktywne" i wręcz osiągać jak najwyższe wartości ujemnej korekty, bo przecież to daje wyższy czynnik do sumy punktów rangi.
    I znowu by to zobrazować mając dodatnią korektę wartość w polu C mamy 3- 0,1= 2,9. Ale już z korektą -50% mamy 3-(-0,5)= 3,5.
    Więc jest coś nie halo w tym nowym sposobie liczenia rangi.
     
  5. NAVAL

    NAVAL Aktywny autor

    Powinni zresetować rangę PD i PE ci co nabili przez 10 lat grania na bocie 24h to teraz gracze 10 godzin mogą grać bo później - 10 wpada
    to brawo dla BP!!!!!! Nabijemy to za 10lat:)))))
    Zróbcie liczenie z wszystkich rankingów " szukanie gracza, uszkodzenia zadawane przez bractwo wieżom "..:DDD
     
  6. SUMO1

    SUMO1 Zaawansowany

    i co teraz liczy się najwięcej do rangi pd,pb?
     
  7. •Wojownik•™

    •Wojownik•™ Okazjonalny autor

    Najdalsze miejsce w dziennym rankingu PB i największa ujemna korekta:D
     
  8. SUMO1

    SUMO1 Zaawansowany

    Przecież te wyliczanie to jakaś porażka wczoraj miałem 14 987 456 pkt, wieczorem już 13 234 567 a dzisiaj mam już 9 377 678 co to ma być za aktualizacja
     
  9. **hollyllodz**

    **hollyllodz** Młodszy ekspert

    Na ang forum BA opisal jak wygladaja wyliczenia rangi. Ujemna korekta niekorzystnie wplywa na range, majac - 40%, składowa C to
    C=3-0.4 oczywiscie pomijam juz fakt ze na plus 10% tez odejmuje 0.1;p Bigpointowska matematyka;p
     
  10. ๖ۣۜJ-ϋ-η-ί-ø-я™

    ๖ۣۜJ-ϋ-η-ί-ø-я™ Wyjątkowy talent

    Wie ktoś jak to działa z tą rozpadliną? Ją trzeba będzie robić raz na tydzień? czy raz do 30 fali i na zawsze spokój?
     
  11. •Wojownik•™

    •Wojownik•™ Okazjonalny autor

    Zagraniczni BA tłumaczą to jako cotygodniowy wynik. Aczkolwiek z tego co obecnie widzę to bierze raczej wynik ogólnie, bo od kilku tygodni nie robiłem rozpadliny, a cały czas zaczytuje wartość 30, czyli max.
    Ale jak to wiadomo matematyka BP :D:D:D:D
     
  12. ๖ۣۜJ-ϋ-η-ί-ø-я™

    ๖ۣۜJ-ϋ-η-ί-ø-я™ Wyjątkowy talent

    No to ja długo nie robiłem i wczoraj miałem 0 zrobiłem na szybko do 25 fali i trochę rangi doszło :D więc faktycznie może być co tydzień, nie dobrze :D
     
  13. •Wojownik•™

    •Wojownik•™ Okazjonalny autor

    Potwierdzam resetuje się co tydzień rozpadlina. Choć u mnie dopiero dzisiaj był reset rozpadliny ;).
     
  14. ๖ۣۜJ-ϋ-η-ί-ø-я™

    ๖ۣۜJ-ϋ-η-ί-ø-я™ Wyjątkowy talent

    Cóż trzeba będzie robić co tydzień... not good ;/
     
  15. SUMO1

    SUMO1 Zaawansowany

    może mi to ktoś wytłumaczyć? Zrobiłem rozpadline ranga podskoczyła dosyć sporo,dziasiaj wchodzę a tu znowu spadła do poprzedniego stanu wiec zrobiłem znowu rozpadline i mam ponownie tyle pkt za tydz znowu spadnie i tak w kółko Macieju więc jak mogę dorobić się wyższej rangi powiedzmy kapera
     
  16. Bademajster

    Bademajster Forumowy żółtodziób

    No właśnie, szanowna ekipo, zrobicie coś z tymi rangami? Bo przez ostatnie zmiany z gry z dnia na dzień odchedzi coraz więcej graczy a bardzo bym chciał mieć kogo topić a niestety ostatnie zmiany według mnie nie pomagają w tym, dziękuję pozdrawiam :)
     
  17. BA_margarites

    BA_margarites Board Administrator Team Seafight

    Szanowna ekipa nie zrobi z rangami nic, bo mocy takich nie ma.
    To co szanowna ekipa zrobi, to przekaze opinie spolecznosci na temat rang.
    Rowniez pozdrawiam.
     
  18. *PITER2979*

    *PITER2979* Ekspert forum

    nowe naliczanie rang to porazka raz rosnie innym razem spada
     
  19. SUMO1

    SUMO1 Zaawansowany

    co teraz liczy się najwięcej do rangi?
     
  20. bestrio

    bestrio Czeladnik forum

    a jak gram na minusowej korekcie to nalicza mi też rangę?