Eventowe rankingi

Temat na forum 'Pomysły & Sugestie' rozpoczęty przez użytkownika s_nastar, 29 września 2020.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za odpowiednim balansem pkt rankingwoych za eventowe NPC ?

Ankieta zamknięta 20 października 2020.
  1. TAK

    88,9%
  2. NIE

    11,1%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. s_nastar

    s_nastar Młodszy ekspert

    Po raz kolejny ranking eventowy jest totalnie nieprzemyślany , aktualnie podczas eventu "Polowanie na Śmiertelny Październik" do bicia mamy dwa boty , bot zwykly i admiralski i oto co nastepuje w rankingu jak chodzi o punktacje:

    1. Maly bot 5 mln hp - 10 pkt do rankingu
    2. Admiralski bot 500 mln hp - 100 pkt do rankingu

    Zauważacie rożnice ? jak chodzi o ranking totalny brak balansu punktowego , skoro mały bot daje 2 razy tyle pkt do rankingu co ma hp to i admiralski powinien dawac CO NAJMNIEJ 2 razy tyle czyli 1000 pkt ! (a nie 100) a nawet i więcej aby promować bicie w bractwach i aliansach , aktualny stan rzeczy pasuje jedynie bociarzom , ktorzy nastawią na 6 dni (tyle akurat trwa ten event) automat i nara , przyjdzie po 6 dniach i top 10 gwarantowane ;/ Czas to zmienic aby w przyszlosci uniknac takich patologii

    Najprostszy sposob to kazdy bot eventowy daje tyle pkt do rankingu ile ma hp. Oczywiscie mozna to nieco modyfikować np na korzysc wiekszych botow aby promowac bicie w większych grupach piratow ale co do zasady jak powyzej , jestes za ?
     
  2. Yawgmoth

    Yawgmoth Okazjonalny autor

    Jestem na tak, każda forma która ograniczy botom możliwość okradania uczciwie grających graczy dla mnie jest akceptowalna.
     
  3. SCM_Spacja

    SCM_Spacja S-Moderator Team Seafight

    Wg mnie żadnego rankingu opierającego się na ilości zabitych NPC nie powinno być bo z automatem nie wygrasz, a w 99% to właśnie tacy gracze zajmują czołowe miejsca w tego typu rankingach.:)
     
  4. QxVvVxQ

    QxVvVxQ Zaawansowany

    Małych botów jest dość mało na mapie więc może jest to przemyślane?

    "uczciwie grających graczy " serio?
    Każde rozwiązanie jest złe, ale wasze to masakra, zwłaszcza przy npc powyżej 50, 100 mln
    Teraz pkt do rankingu idą głównie za hp ... Wasze rozwiązanie może być ok pod jednym warunkiem... pkt do rankingu będą za ostatnią salwę, obojętnie ile hp zbijesz ... Tak aby każdy miał szansę...
    Już pomijam to iż wasze rozwiązanie odbierze szansę słabym statkom ...
    Po 3 jak rozwiązać problem gdy trzech graczy będzie wpychać jednego do rankingu? (nie raz to widziałem) jest to uczciwe wobec innych?
    Wystarczy spojrzeć na mapę morza gdzie wszystkie wysokie mapy należą do jednego aliansu... więc może niech boty eventowe nie wpływają w zasięg wież ?

    "promowac bicie w większych grupach"
    hmm no tak ... jedyny problem to duże dysproporcje sił :)
    Może by tak nie pokazywać komunikatów o tym że npc się pojawił? ani znaczników na mini mapce? - kto znajdzie ten ma :)

    Dodatkowo wystarczy że bijesz w +10 osób i 1 osoba będzie wychodzić lepiej niż na małych do rankingu - więc jest wymuszone bicie w grupie do rankingu, ale ci się to nie podoba - hipokryta :)
    chcesz po prostu sam bić duże i wychodzić lepiej do rankingu, więc przeczysz sam sobie :eek:

    Jedyne uczciwe rankingi to te za mini gry :) Więc nie ma znaczenia jak rozwiążą problem innych rankingów, bo zawsze jakiś będzie ...:rolleyes:
     
  5. Yawgmoth

    Yawgmoth Okazjonalny autor

    Więc odniosę się do Twojej wypowiedzi: tak, serio uczciwie grających - nie zakładaj że wszyscy puszczają bota bo tak wbrew pozorom nie jest, są jeszcze jakieś relikty które tego nie robią i poświęcają swój czas aby coś osiągnąć w tej grze.
    Słabe statki i ranking - no co mam powiedzieć, jeśli grasz w jakieś inne gry tego typu jak seafight z MICRO płatnościami bo to chyba wiesz że początkujący słabsi gracze mogą pomarzyć o nagrodach z top rankingu. Chodzi mi o ranking nie o możliwość zarabiania w eventach czy też grze.
    Pozostałą część Twojej wypowiedzi jest dal mnie niezrozumiała. To gdzie jesteś w jakim bractwie zależy od Ciebie w głównej mierze i nie jest problemem dostanie się do jakiegoś bractwa które sobie pomaga i można wtedy bić w grupie. A co do grania na kogoś aby był w rankingi no to tak się dzieje odką gram w tą grę i jest ta logiczne wręcz chyba porzadane aby ktoś z bractwa/aliansu zdobył nagrodę a nie przeciwnik.
    Rankingi uczciwe za mini gry jak najbardziej jednak tutaj tez jeśli chodzi o czasówki słabe konta (których broniłeś wcześniej) również nie mają szans na top.
     
  6. **PL-TYCHY**

    **PL-TYCHY** Młodszy ekspert

    Nie zgadam się z scm_spacja , boty byly na eventach do bicia od zawsze i dobrze że są różenj sily , slabsi gracze rowniez zawsze cos tam sobie pobiją , chodzi jednak o wlasciwy balans punktowy aby nie bylo sytuacji ze gracz zapusci konto na kilka dni na bota i wygrywa jak teraz ma to miejsce. To jest gra piracka i zgadzam się z Yawgmoth ze od zawsze się latalo w grupach i pomagalo komus ranking bic , chyba o to chodzi aby wspoldzialac tak ? Wymaga to pewnej organizacji rozmowy , wspolpracy z ludzmi. Wowczas nawet slaby gracz ma szanse na bycie wysoko w rankingu bo bractwo moze takiemu pomoc, bierze na hp duzego bota, inni moga go repac zbijac z gorszych kulek bota aby nie przebic i juz mocno podskakuje w rankingu , automaty wowczas nie maja szans , ale trzeba byc w dobrym bractwie w ktorym jest organizacja i wzajemna pomoc i nie chodzi o zadne posiadanie wysp , zły nie mają wysp ale jakos sobie radzą :)
     
  7. ρσмρєℓιυѕɀ

    ρσмρєℓιυѕɀ Okazjonalny autor

    Rozmawiamy o punktach, a nie o nagrodach z botów.
    10 punktów za małego bota to dla automatu 10 minut roboty i już ma równowartość jednego dużego.
    Taki automat w czasie eventu wybije przez 5 dni zdecydowanie więcej punktów, niż którykolwiek gracz grający uczciwie...
    NAWET zakładając, że weźmie 60 % wszystkich botów które wyskoczą w czasie eventu.. wówczas i tak nie ma szans...
    Gdyby te punkty były rozkładane: 1 za małego, 1000 za dużego, wtedy owszem - wygrywaliby gracze "online"
     
  8. QxVvVxQ

    QxVvVxQ Zaawansowany

    Widzę kolega Yawgmoth nie nadąża nad tokiem myślenia ...
    Wypowiedzią chciałem zwrócić uwagę, na względną definicję uczciwości :rolleyes:
    Dlaczego pkt do rankingu idą za hp ... przecież to gra piracka więc powinno dawać na ostatnią salwę :p ( nie jest to krytyka tego rozwiązania, jedynie powyższe przykłady w wypowiedzi wyżej miały zwrócić uwagę i zmusić do przemyśleń)

    Kolega na samym początku napisał o: "promowac bicie w większych grupach piratow"
    Ale jak pisałem przecież gra właśnie promuje bicie dużych botów w grupach, więc kolega jest chyba hipokrytą :eek:
    małych npc jest mało, a duże wystarczy bić w 10+ osób aby jedna lepiej wychodziła do rankingu (jak to wyżej pisałem) :p
    Więc bardziej niezrozumiałe są żądania kolegi niż moja wypowiedz :D Chce aby npc bić w grupach a potem coś o rankingu ... tylko do rankingu jak bijecie w grupie to jedna osoba i tak dostanie pkt :)
    Jest to bardzo dobre rozwiązanie bo wyklucza wzajemne wpychanie do rankingu :cool: Jeśli wpychasz jedną osobę ... sam będziesz nisko, i jest to mega super rozwiązanie wobec innych słabszych jak i silniejszych a także piratów grających samotnie :p

    "Rankingi uczciwe za mini gry jak najbardziej jednak tutaj tez jeśli chodzi o czasówki słabe konta (których broniłeś wcześniej) również nie mają szans na top."
    No i tego kolego nie rozumiem :cool: na pewno tyczy się to mojej wypowiedzi, jednakże tam miało to inny charakter :D
    Z twojej wypowiedzi można wnioskować iż rankingi (ogólnie) są nie uczciwe bo nie faworyzują słabych graczy :D
    Rankingi pokazują w czym jesteś dobry ... jeśli słabe konto jest w stanie zbić więcej małych npc, a ty mniej to ty jesteś słabszy i ranking to odzwierciedla :cool: tak jak w minigrach rankingi działają tak samo tylko pokazują innne rzeczy ...:oops:
    Różnicą dlaczego minigry są bardziej "uczciwe" jest to, że nie liczy się czas poświęcony na grę tylko wynik ... Jednakże nawet w minigrach jest element losowy (np npc nie popłynie tam gdzie ma) który wpływa na wynik ... więc "uczciwe" ale jednak tak nie do końca :p

    ρσмρєℓιυѕɀ
    No nwm czy w 10 min zbijesz 10 npc, zwłaszcza jak jeszcze inne osoby zasuwają ci po mapie ...:D
    Po za tym to co piszę już chyba 3 raz ... 10+ osób i 1 osoba wyjdzie lepiej na dużym...
    Jakbyś dał to co mówisz, też prowadziłoby to do różnych nadużyć :p
     
  9. Yawgmoth

    Yawgmoth Okazjonalny autor

    Kolego co Ty miałeś na myśli to wiesz tylko Ty, Ja zinterpretowałem Twoją wypowiedź jako komentarz do mojej wcześniejszej wypowiedzi. I teraz względna definicja uczciwości? Co to jest? Można sobie teraz uczciwość interpretować jak się chce? W stosunku do zasad gry i regulaminu - bo to było przedmiotem rozmowy - gracze uczciwie grający to jacy gracze według Ciebie?
    Promowanie bicia w większych grupach piratów - to nie do mnie komentarz.
    Rankingi i mini mapek. Chodzi o to że słabe konto może zająć wyższe miejsce w rankingu ale takim który jest oparty na punktach za zakończenie mini mapy. Natomiast w czasówce nie ma szans z mocniejszym elitami zaopatrzonymi w łańcuchy i szybkostrzelne armaty. I tutaj się nie zgadzamy bo w pierwszym rankingu właśnie liczy się czas poświęcony na grę (oczywiście jeśli konto w ogóle poradzi sobie z ukończeniem mini gry)
    Dla Ciebie uczciwym jest ranking który nagradza jak najlepsze konta i to jest jak najbardziej właściwe podejście - zobacz najlepsze konta na mini grach w czasówce i najlepsze konta w mini gracz za punkty. Nagrody i w jednym i drugim rankingu są uczciwe - w pierwszym dostaną je mocne konta w drugim ludzie którzy poświęcą więcej swojego czasu. I w jednym i drugim przypadku najważniejsze jest że nie dostaną nagrody boty co dzieje się w przypadku rankingów typowo strzeleckich z map.
    Co do rozwiązania za ostatnią salwę - wiem że to jest rozwiązanie które mogłoby zabrać botom część przewagi, tylko że bot się nie męczy a człowiek już tak i na dłuższą metę i tak bot wygra.
    I dostosowując się do Twojej wypowiedzi - nie wiem czy kolega QxVvVxQ nadąża za moim tokiem rozumowania :)
     
  10. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Temat nieaktywny. Zamykam
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.