FAQ: Aktualizacja techniczna – AMS, pierwsza faza

Temat na forum 'FAQ - Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_Tefnut, 17 lutego 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. BA_Tefnut

  BA_Tefnut Guest

  Aktualizacja techniczna – AMS - pierwsza faza.

  pytania i odpowiedzi
  Co oznacza “AMS”, i dlaczego jest to takie ważne?
  AMS to skrót Attribute Modifier System (System modyfikowania wartości). Podsumowując w jednym zdaniu system ten zarządza wszystkimi przedmiotami, które mają wpływ na rozmaite, ważne wartości Waszego statku – przykładowo na prędkość lub na wyrządzane szkody. Różnorodne efekty wspomagające można osiągnąć w różny sposób – na przykład korzystając z przedmiotów, takich jak Kryształowy dar, przedmiotów specjalnych, takich jak Piorun ognisty, efektów wzmacniających osiąganych za pomocą kaszteli lub też punktów talentu. Innymi słowy, wszystkich tych przedmiotów, z których chętnie korzystacie podczas rozgrywki!

  Przez ostatnie osiem lat wyraźnie zmienił się sposób, w jaki obliczane jest działanie efektów wspomagających – i to do tego stopnia, że zrozumienie, w jaki sposób działa dany przedmiot, jest trudne nie tylko dla Ciebie, ale również dla naszych projektantów gry. Jest to coś, co koniecznie chcieliśmy zmienić i nad czym pracowaliśmy w pocie czoła przez ostatnie 3 -4 miesiące.

  Jakie zmiany będą zauważalne po wprowadzeniu pierwszej fazy AMS?

  Nawet, jeśli mówimy dopiero o pierwszej fazie, to parę zmian odczujesz natychmiast po zainstalowaniu nowego systemu modyfikacji wartości na serwerach. Po pierwsze zauważysz, że parę rzeczy zostało usuniętych ze strony internetowej – na przykład strona statku w dziale stoczni. Ponadto usunęliśmy wskaźnik danych statku (który to nie raz sprawiał problemy), podobnie jak informację o aktualnym designie, która została zastąpiona teaserem:

  [​IMG]
  Następna zauważalna zmiana na stronie www to brak opcji naprawy:

  [​IMG]
  Nie martw się o swoje kontrakty naprawcze. Pracujemy nad odszkodowaniem za nie ale to potrwa trochę czasu, więc w tej kwestii prosimy o cierpliwość. Usuwamy je z kotła z Aruby i tak samo jak Punkty Życia, nie będą już więcej otrzymywane po wrzuceniu mojo. Z kolei w celu naprawy swoich żagli udaj się do składnicy i kliknij w następujący przycisk:

  [​IMG]
  A jakie zmiany nastąpią w rozgrywce?
  Po rozpoczęciu pierwszej fazy główną różnicą, którą zauważysz będzie odmienne podejście do atrybutu prędkości. Poniższa grafika powinna pomóc Ci w zrozumieniu koncepcji prędkości w Seafight po aktualizacji.

  [​IMG]
  Tutaj można zobaczyć, że spadek Punktów Życia do 66% powoduje upadek masztu i żagle przestają działać. Następnie, gdy wartość HP spada do 33%, statek zaczyna płonąć i załoga przestaje funkcjonować! Z tą grafiką możecie zobaczyć jak działają kasztele i co możecie zrobić aby poprawić szybkość statku.
  Efekty wspomagające pokazywane na fioletowo to wartości absolutne, zależne od stanu waszego statku. Trzy możliwe stany statku to: normalny, zniszczony oraz płonący. Efekty niebieskie są oparte na wartościach procentowych. Na przykład kryształowy dar: W końcu ustaliliśmy jego wpływ na prędkość, wzrośnie ona o 10%. Inne przykłady to Dyniowa moc, która podnosi prędkość o 35% lub Kamień pośpiechu, dodający 25%.

  Poprzez dużą ilość nadużyć ze strony graczy korzystających z botów błyskotek stwierdziliśmy, że duża ilość tych cheaterów w grze miała wyraźną przewagę punktów prędkości nad uczciwymi graczami. Na dodatek, sposób, w jaki te punkty prędkości zostawały naliczane dla statków zawierał wiele bugów i w wielu przypadkach nie działał zgodnie z założeniami projektantów. Dlatego podjęliśmy decyzję aby usunąć możliwość modyfikacji prędkości poprzez błyskotki i skoncentrować się na wyżej wymienionych wspomagających ją efektach.Podobnie jak w przypadku kontraktów naprawczych, zastanawiamy się nad wprowadzeniem rekompensaty za Punkty Prędkości które nie będą już funkcjonowały w grze. Także w tym przypadku zajmie to trochę czasu więc prosimy o cierpliwość. Jednakże od teraz wszystkie kule armatnie pozbawione będą swojej wagi więc będziecie mogli posiadać ich duże ilości bez utraty prędkości.

  W końcowej wersji AMS szczegółowe informacje na temat efektów wspomagających Twoją prędkość będzie można zobaczyć bezpośrednio na mapie morza – w ten sposób będzie można się dużo łatwiej zorientować, skąd się bierze Twoja wartość prędkości.

  Jakie zmiany są planowane na przyszłość?

  W następnych wersjach AMS zajmiemy się innymi kluczowymi aspektami gry, przede wszystkim w celu uczynienia ich łatwiejszymi do zrozumienia. Chcemy, ażeby więcej funkcji gry, które na razie są dostępne tylko na stronie www, było dostępnych bezpośrednio z mapy morza. Oznacza to także, że informacje na temat efektów wspomagających, takie jak aktualnie działające efekty oraz okres ich działania (przykładowo w przypadku efektów map bonusowych), również będą dostępne na mapie morza. W końcowej fazie rozwoju damy Ci również możliwość konfiguracji pokładów bezpośrednio z mapy morza.

  Na przestrzeni następnych tygodni i miesięcy będziemy instalowali na serwerach nowe fazy. Mamy nadzieję, że przekonasz się do pozytywnych stron tych zmian, i rozumiesz, dlaczego musieliśmy ich dokonać.
   
  dunacanPC lubi to.
 2. BA_Tefnut

  BA_Tefnut Guest

  Poniższe obrazki mogą pozwolić na zrozumienie prędkości statku i czynników wpływających na osiąganą wartość. Proszę zauważyć, że jest to przedstawione dla statku posiadającego wszystkie możliwe udoskonalenia.

  [​IMG]


  [​IMG]
  Objaśnienia nazw występujących na obrazkach (słownictwo używane w SF):

  Percentage - Zmiany procentowe

  Buffs - wzmocnienia
  Pumpkin Power - moc dyniowa
  Swiftsone - kamień pośpiechu
  Queens Legacy - Kryształowy Dar

  Absolute - wartości bezwzględne

  Skill tree - Drzewo talentów
  Wind at your back - Przyjaciel wiatrów

  Castle - Kasztele
  Centerboard - Miecz kilowy
  Sternpost - Stewa rufowa
  Rowers - Ławki dla wioślarzy

  Crew - Załoga
  Ship's pilot - Loter

  Sails - Żagle
  level - poziom

  Base - Podstawa, wartość podstawowa
  Ship - statek

  Normal - Stan normalny
  Damaged - Uszkodzony

  Burning - Płonący


  [​IMG]
  Od teraz, status uszkodzony (damaged) będzie aktywowany gdy PŻ Waszych statków spadną do 50% (zamiast do 66% jak wcześniej). W dodatku status "płonący" (burning) będzie aktywowany gdy PŻ statku spadną do 25% a nie do 33% jak pierwotnie zakładano. Dokonaliśmy również kilku innych zmian. Loter będzie wpływał na prędkość statku praktycznie do samego końca - nawet gdy statek będzie płonął!
  Ponadto, gdy Wasz statek płonie - kasztel Stewa Rufowa dalej będzie aktywny, pozwalając statkowi na osiągnięcie większej prędkości w tym stanie.
   
  dunacanPC lubi to.
 3. BA_Tefnut

  BA_Tefnut Guest

  Poniższy wykres przedstawia możliwą do osiągnięcia prędkość przy designach Störtebeker i Tidehunter (Łowca Pływów) posiadających wzmocnienie "Blokada Prędkości" (Blockade Runner) / Blokady Hamowania (Blockade Breaker).

  [​IMG]
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.