FAQ Event " Zew Smoczego Żółwia "

Temat na forum 'FAQ dotychące akcji specjalnych (eventów)' rozpoczęty przez użytkownika BA_PP187, 6 maja 2024.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
 1. BA_PP187

  BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

  Wezwanie Smoczego Żółwia

  Screenshot_32.jpg

  Akcja specjalna trwa od 7 do 28 maja
  Akcja specjalna „Wezwanie Smoczego Żółwia” obejmuje:
  · Kasjopeję, oczywiście!
  · Różnych zwykłych NPC i statki admiralskie
  · Cel serwera: „Potęga Kasjopei”
  · Nowość: Ratowanie Smoczego Żółwia
  · Mapa grupowa bractwo kontra bractwo: „Starcie skorup”
  · Mapa bractwa: Chaos Kasjopei
  · Kilka rankingów
  · Misje (zwykłe, dzienne, sekretne i atlantydzkie)
  · Skrzynie akcji specjalnej i skrzynie Atlantydy
  · Gniazda żółwia smoczego
  · Czarny rynek akcji specjalnej

  Jakie daty i godziny warto zapamiętać?

  Akcja specjalna rozpoczyna się o 12:00 7 maja, a kończy o 12:00 28 maja. W tym czasie pojawi się również druga faza akcji, która wprowadzi do gry nowe misje. Nie zapomnijcie więc odwiedzić zleceniodawców!
  Mapa " Starcie Skorup " jest dostępna przez krótki czas w różnych terminach od 10 do 12 maja, od 17 do 19 maja oraz od 24 do 26 maja.

  Na czym polega ta akcja specjalna?

  Możesz zapolować na 8 statków specjalnych: „Żółwia jaszczurowatego”, „Krwawą paszczę”, „Poskramiacza żółwi”, „Żółwiowego grabieżcę”, „Pogromcę żółwi”, „Rozbijacza skorup”, „Straszliwego pożeracza” oraz „Pożeracza”.
  Dodatkowo Kasjopeja występuje na 8 różnych mapach (5, 17, 23/2, 29, 31/2, 36/2, 43/1 i 48/1) oraz na każdej mapie bractwa „Chaos Kasjopei”.
  Wszystkie uszkodzenia zadane Kasjopei wliczane są do dziennego celu Potęgi Kasjopei. By zdobyć Potęgę Kasjopei, musisz razem z pozostałymi graczami z serwera spowodować określone uszkodzenia Kasjopei w ciągu doby (od południa do południa czasu serwera).
  Kasjopeja może zostać uszkodzona każdym rodzajem amunicji.

  Czym jest Potęga Kasjopei?

  Kiedy serwer osiąga Potęgę Kasjopei, „Poskramiacze żółwi” oraz „Żółwiowy grabieżcy” pojawiają się częściej, natomiast częstotliwość pojawiania się „Żółwi jaszczurowatych” i „Krwawych paszcz” spada.
  Ponadto gniazda żółwia smoczego mają mniej punktów życia i łatwiej je zniszczyć, a jakość zawartości zwiększa się – także w przypadku skrzyń akcji specjalnej.
  Wszystkie statki specjalne zapewniają lepsze nagrody.
  Mapa bractwa „Chaos Kasjopei” może zostać otwarta wyłącznie wtedy, gdy Potęga Kasjopei jest aktywna.

  Jaki rodzaj amunicji powoduje dodatkowe uszkodzenia statków specjalnych?

  Amunicja przeciwpancerna i torpedy przeciwpancerne powodują dodatkowe uszkodzenia wszystkich statków specjalnych i łodzi podwodnych.

  Czym jest Ratowanie Smoczego Żółwia?

  W każdym regionie co jakiś czas będzie pojawiał się Smoczy Żółw, który ucieka przed statkami łowieckimi. Zatopcie je, aby otrzymać wspaniałe nagrody! Jeśli jednak uda im się upolować Smoczego Żółwia, nie będziecie mogli liczyć na żadne cenne łupy.

  Jakie nagrody można zdobyć ze statków specjalnych?

  · Żółwiowy grabieżca:
  W zależności od tego, ile obrażeń zadasz, zostaniesz nagrodzony PD, promieniującymi duszami, punktami wydarzenia, perłami, koronami lub Yulong. Gracz, który odda ostatni strzał, otrzyma Kryształy, Smocze Sztaby, Piracki Bełt, Imperialny Talk i ma małą szansę na zdobycie prastarych herbów.

  · Krwawa paszcza:

  W zależności od tego, ile obrażeń zadasz, zostaniesz nagrodzony PD, przeklętymi duszami lub punktami wydarzenia. Kiedy potęga Kasjopei jest aktywna, istnieje również szansa na otrzymanie większej liczby Przeklętych Dusz, amunicji Torped. Gracz, który odda ostatni strzał, ma niewielką szansę na zdobycie prastarych herbów

  · Rozbijacz skorup:

  W zależności od tego, ile szkód zadasz, zostaniesz nagrodzony pd, perłami, koronami, monetami Yulong, Safanad lub punktami wydarzenia. Kiedy potęga Kasjopei jest aktywna, istnieje również szansa na otrzymanie większej liczby pereł, koron, monet Yulong, Safanad lub Orichalkum. Gracz, który odda ostatni strzał, ma niewielką szansę na zdobycie projektu Drapieżny Żółw (rezerwowy: Safanad) lub Projekt łodzi podwodnej Głębinowy Lucjan (rezerwowy: Safanad).

  · Straszliwy pożeracz:

  W zależności od tego, ile szkód zadasz, zostaniesz nagrodzony pd i perłami, koronami, monetami Yulong, Safanad lub punktami wydarzenia. Kiedy potęga Kasjopei jest aktywna, istnieje również szansa na otrzymanie większej liczby pereł, koron, monet Yulong, Safanad lub Orichalkum. Gracz, który zada najwięcej uszkodzeń, ma niewielką szansę na zdobycie Yulonga, projektu Drapieżny Żółw (rezerwowy: Yulong) lub projektu łodzi podwodnej Głębinowy Lucjan (reakcja: Yulong). Gracz, który zada najwięcej obrażeń, co najmniej 1%, otrzyma Dziedzictwo Królowej. Kiedy potęga Kasjopei jest aktywna, gracz, który zada najwięcej obrażeń, co najmniej 1%, ma małą szansę na zdobycie skrzyni kapitana, ciasteczka z wróżbą, 2. poziomu smoka ognia, amuletu byka, korony Posejdona i orichalkum. Gracz, który zada najwięcej obrażeń, co najmniej 2%, ma niewielką szansę na zdobycie przedmiotu formacja. Kiedy potęga Kasjopei jest aktywna, gracz, który odda ostatni strzał, otrzymuje Yulong, Projekt Skorpiona (rezerwa: Korony), Projekt Balisty (Fallback: Korony) lub Projekt Katapulty (Fallback: Korony).

  · Poskramiacz żółwi:

  W zależności od tego, ile obrażeń zadasz, zostaniesz nagrodzony pd, promieniujące dusze, koronami lub monetami Yulong. Gracz, który zada najwięcej obrażeń, otrzyma Kryształy i ma niewielką szansę na zdobycie prastarych herbów.

  · Żółw jaszczurowaty:

  W zależności od tego, ile obrażeń zadasz, zostaniesz nagrodzony pd i przeklętymi duszami, gdy Moc Kasjopei jest aktywna, istnieje również szansa na otrzymanie większej liczby przeklętych dusz, amunicji torped. Gracz, który odda ostatni strzał, ma niewielką szansę na zdobycie prastarych herbów

  · Ściskopysk:
  o W zależności od tego, jak wysokie uszkodzenia spowodujesz, otrzymasz pewną liczbę PD oraz pereł. Gdy Potęga Kasjopei jest aktywna, liczba pereł, koron lub monet yulong zależy od tego, jak wysokie uszkodzenia spowodujesz.
  o Gracz, który spowoduje najwięcej uszkodzeń, ma niewielkie szanse na zdobycie monet yulong.
  o Gdy Potęga Kasjopei będzie aktywna, gracz, który spowoduje najwięcej uszkodzeń (co najmniej 5%), otrzyma królewską łaskę.

  · Statki łowieckie:

  o W zależności od tego, jak wysokie uszkodzenia spowodujesz (co najmniej 30%), otrzymasz pewną liczbę PD, pereł lub punktów akcji specjalnej. Gdy Potęga Kasjopei jest aktywna, liczba pereł, koron lub monet yulong zależy od tego, jak wysokie uszkodzenia spowodujesz.
  o Gracz, który spowoduje najwięcej uszkodzeń, otrzyma monety yulong.

  · Smoczy żółw jaszczurowaty:

  o W zależności od spowodowanych uszkodzeń otrzymasz pewną liczbę PD.
  · Golem trzęsienia ziemi:
  o W zależności od spowodowanych uszkodzeń otrzymasz pewną liczbę PD oraz perły, korony, safanady, monety yulong lub amunicję przeciwpancerną.
  o Gracz, który spowoduje najwięcej uszkodzeń, otrzyma Orichalkum lub monety yulong.
  o Gracz, który odda ostatni strzał, otrzyma Orichalkum lub monety yulong.
  · Golem tornada:
  o W zależności od spowodowanych uszkodzeń otrzymasz pewną liczbę PD oraz korony, safanady, monety yulong lub torpedy przeciwpancerne.
  o Gracz, który spowoduje najwięcej uszkodzeń, otrzyma Orichalkum lub monety yulong.
  o Gracz, który odda ostatni strzał, otrzyma Orichalkum lub monety yulong.

  Golem Ziemi
  W zależności od tego, ile obrażeń zadasz, zostaniesz nagrodzony pd, perłami, koronami, Safanad, Yulong lub Orichalkum. Gracz, który zada najwięcej obrażeń, otrzyma amunicję lub monety Yulong. Gracz, który odda ostatni strzał, otrzyma Orichalkum i monety Yulong.

  Golem Tornada
  W zależności od tego, ile obrażeń zadasz, zostaniesz nagrodzony pd, perłami, koronami, Safanad, Yulong lub Orichalkum. Gracz, który zada najwięcej obrażeń, otrzyma amunicję lub monety Yulong. Gracz, który odda ostatni strzał, otrzyma Orichalkum i monety Yulong.


  Co zawierają gniazda żółwia smoczego?

  Gniazda żółwia smoczego muszą zostać uszkodzone harpunami. Jeśli oddasz ostatni strzał, możesz zdobyć armaty „Władca” poz. 5 i 3, amunicję przeciwpancerną, torpedy przeciwpancerne, wiedzę zwiadowcy, kryształy i nie tylko.
  Jeżeli na twoim serwerze aktywna jest Potęga Kasjopei, gniazda żółwia smoczego będą miały obniżoną liczbę punktów życia, a ty otrzymasz dodatkowo przeklęte dusze oraz takie przedmioty jak przeklęte dusze, amunicja przeciwpancerna, torpedy przeciwpancerne, harpuny poz. 4, armata „Władca” poz. 4, niezwykłe narzędzia do majsterkowania, kryształy i nie tylko.

  Co zawierają skrzynie akcji specjalnej?

  W skrzyniach akcji specjalnej znajdziesz wiele przydatnych przedmiotów, takich jak amunicja przeciwpancerna, torpedy przeciwpancerne, kryształy, wiedzę zwiadowcy, smoczy ogień poz. 2 i inne przedmioty specjalne. Jeżeli na twoim serwerze aktywna jest Potęga Kasjopei, otrzymasz dodatkowo promieniujące dusze. Masz też szansę na zdobycie superpłyt pancernych, żądzy krwi i innych przedmiotów.

  Co zawierają skrzynie Atlantydy?

  W skrzyniach akcji specjalnej znajdziesz wiele przydatnych przedmiotów, takich jak trujące torpedy, torpedy przeciwpancerne, torpedy żywiołu, niezwykłe narzędzia, pałeczki fortuny, operatora torped poz. 2, smoczy ogień poz. 2 czy schemat Marko/Amarax/Mombu poz. 3

  Na jakie nagrody mogę liczyć za miejsce w rankingu akcji specjalnej?

  Istnieją 3 rankingi: jeden z nagrodami przyznawanymi każdego dnia i dwa z nagrodami na koniec akcji.
  Nagroda na koniec akcji specjalnej
  RangaNagroda
  1–5· 15 x armata „Władca” poz. 5
  · 2 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  · 1 x mapa bonusowa Skorpiona
  · 8 x królewska łaska
  · 1 x boska sakwa z klejnotami
  6–20· 8 x armata „Władca” poz. 5
  · 5 x armata „Bastion” poz. 6
  · 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  · 1 x mapa bonusowa Ryb
  · 6 x królewska łaska
  21–50· 6 x armata „Władca” poz. 5
  · 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  · 3 x armata „Bastion” poz. 6
  · 1 x mapa bonusowa Ryb
  · 4 x królewska łaska
  51–100· 4 x armata „Władca” poz. 5
  · 2 x armata „Bastion” poz. 6
  · 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  · 1 x bonus. mapa Bliźniąt
  · 2 x królewska łaska
  5 losowych graczy· 3 x armata „Władca” poz. 5
  · 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  · 1 x bonus. mapa Bliźniąt
  Ranking codzienny
  RankingNagroda
  · 15 000 szt. amunicji przeciwpancernej
  · 150 x torpeda przeciwpancerna
  · Bonusowa mapa Wagi
  · 2 x armata „Władca” poz. 5
  · 2 x armata „Bastion” poz. 5
  · 2 x niezwykłe narzędzia do majsterkowania
  · Projekt statku „Majestatyczny Żółw” (rekompensata: armata „Władca” poz. 4)
  • Projekt statku „Głębinowy Lucjan” (rekompensata: armata „Władca” poz. 4)
  2–5· 10 000 szt. amunicji przeciwpancernej
  · 100 x torpeda przeciwpancerna
  · Bonusowa mapa Wodnika
  · 1 x armata „Władca” poz. 5
  · 1 x niezwykłe narzędzia do majsterkowania
  6–10· 5000 szt. amunicji przeciwpancernej
  · 50 x torpeda przeciwpancerna
  · Bonusowa mapa Byka
  · 3 x armata „Bastion” poz. 5
  · 1 x niezwykłe narzędzia do majsterkowania
  11-100· 5000 szt. amunicji przeciwpancernej
  · 50 x torpeda przeciwpancerna
  · 100 kryształów
  · 2 x armata „Bastion” poz. 5
  · 1 x niezwykłe narzędzia do majsterkowania
  101–200· 5000 szt. amunicji przeciwpancernej
  · 50 x torpeda przeciwpancerna
  · 50 x kryształ
  · 1 x armata „Bastion” poz. 5
  · 1 x niezwykłe narzędzia do majsterkowania
  201-300
  (oraz przynajmniej 500 000 pkt. zadanych uszkodzeń)
  · 5000 szt. amunicji przeciwpancernej
  · 50 x torpeda przeciwpancerna
  · 10 x kryształ
  · 500 x smoczy proch


  Ranking „Wielkiej wojny z żółwiami”
  RankingNagrodaRekompensata za projekt
  1.
  • Projekt statku „Majestatyczny Żółw”
  • Projekt statku „Głębinowy Lucjan”
  • Złota ikona bractwa „Władca żółwi”
  • 3 x armata „Władca” poz. 4
  • 5 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  • 1 x mapa bonusowa Skorpiona
  • 2 x armata „Władca” poz. 4
  • 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  2.
  • Projekt statku „Majestatyczny Żółw”
  • Projekt statku „Głębinowy Lucjan”
  • Srebrna ikona bractwa „Władca żółwi”
  • 3 x armata „Władca” poz. 3
  • 4 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  • 1 x mapa bonusowa Skorpiona
  • 2 x armata „Władca” poz. 3
  • 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  3.
  • Projekt statku „Majestatyczny Żółw”
  • Projekt statku „Głębinowy Lucjan”
  • Brązowa ikona bractwa „Władca żółwi”
  • 3 x armata „Władca” poz. 2
  • 3 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  • 1 x mapa bonusowa Skorpiona
  • 2 x armata „Władca” poz. 2
  • 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  4–10
  • Projekt statku „Majestatyczny Żółw”
  • Projekt statku „Głębinowy Lucjan”
  • 3 x armata „Władca” poz. 2
  • 3 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  • 1 x mapa bonusowa Skorpiona
  • 2 x armata „Władca” poz. 2
  • 1 x rzadkie narzędzia do majsterkowania
  11–20
  • 3 x armata „Bastion” poz. 4
  • 3 x niezwykłe narzędzia do majsterkowania
  • 1 x mapa bonusowa Skorpiona
  Jak działa mapa bractwa „Chaos Kasjopei”?
  Jest to mapa specjalna przeznaczona dla bractw i jedynie członkowie bractw mogą uzyskać do niej dostęp. Można to zrobić, kiedy na serwerze aktywna jest Potęga Kasjopei – należy wtedy użyć przedmiotu specjalnego znanego jako żółwi wolumin. Na mapie znajdziesz Kasjopeję, a uszkodzenia, które spowodujesz jej wraz ze swoim bractwem, zostaną wliczone do rankingu „Łowca wielkiej zwierzyny” oraz dziennego celu Potęgi Kasjopei. Kiedy Kasjopeja otrzyma 100 000 000 pkt. uszkodzeń, na „Chaosie Kasjopei” pojawi się fala złożona z 20 „Krwawych paszcz”, 20 „Żółwiowych grabieżców” lub 1 „Rozbijacza skorup” i 1 „Ściskopyska”. Mapa „Chaos Kasjopei” zostaje zniszczona, kiedy nie przebywa na niej żaden gracz lub kiedy Potęga Kasjopei przestaje być aktywna.

  Jak działa nowa mapa grupowa bractwo kontra bractwo: „Starcie skorup”?
  Nie możecie się doczekać starcia miedzy bractwami na nowej mapie „Starcie skorup”? Połączcie siły ze swoimi braćmi i porozmawiajcie z Aleksandro w bezpiecznym porcie, aby rozpocząć walkę.
  Po przeniesieniu się na mapę zostaniecie przydzieleni do jednej z drużyn: czerwonej lub niebieskiej. Waszym celem będzie ochrona żółwia należącego do waszego bractwa, atakując wrogiego żółwia. Drużyna, która pierwsza zapełni wskaźnik obrażeń lub zada ich więcej przed upływem czasu, wygrywa. Pamiętajcie, że musicie zadać co najmniej 5% obrażeń wrogiemu żółwiowi, by otrzymać nagrodę.
  W miarę zadawania obrażeń wrogiemu żółwiowi, wasza drużyna osiągnie trzy pułapy. Po przekroczeniu dwóch pierwszych na mapie pojawią się NPC, których celem jest obrona żółwia. Po osiągnięciu trzeciego pułapu wasza drużyna otrzyma wzmocnienie zwiększające zadawane uszkodzenia od armat.
  Po zakończeniu rozgrywki wasza gildia otrzyma punkty rankingowe za każdego gracza, który wziął udział, oraz dodatkowe punkty za wygraną.
  Nie zbliżajcie się jednak za bardzo do Scylli i Charybdy, gdyż są w stanie momentalnie was zatopić. Po śmierci odrodzicie się na tej samej mapie, jednak otrzymacie efekt negatywny, który będzie tym mocniejszy, im więcej razy zginiecie!
  Na co więc czekacie? Zbierzcie znajomych piratów i dołączcie do Scylli lub Charybdy w ekscytującej bitwie o zwycięstwo!

  Mapa jest dostępna przez krótki czas w różnych terminach od 10 do 12 maja, od 17 do 19 maja oraz od 24 do 26 maja.

  Jak działa mapa „Basen Jurajski”?
  Po zebraniu wystarczającej liczby prastarych herbów i odwiedzeniu Aleksandro w jednym z bezpiecznych portów otrzymasz dostęp do mapy „Basen Jurajski”.
  Po dokonaniu wyboru roli, którą chcesz zagrać (atakujący, uzdrowiciel, obrońca), i skompletowaniu drużyny, teleportujesz się na mapę „Basen Jurajski”.
  Mapa grupowa podzielona jest na dwie fazy, a jej celem jest zatopienie bossa – Ściskopyska.
  W fazie pierwszej „Ściskopysk” i „Jurajscy napastnicy” pojawiają się na mapie. Kiedy „Ściskopysk” straci określoną liczbę PŻ, rozpoczyna się faza druga i „Ściskopysk” znika. Pojawia się olbrzymi wir wodny, który przyciąga graczy na środek mapy. Po pewnym czasie działanie wiru słabnie. „Ściskopysk” ponownie pojawia się na mapie. Towarzyszą mu „Jurajscy czatownicy”, którzy wybuchają, kiedy znajdą się w zasięgu „Ściskopyska” lub graczy.
  Aby uwolnić się z wiru wodnego, gracze muszą strzelić w jednego „Jurajskiego czatownika”. Kiedy wszyscy „Jurajscy czatownicy” zostaną zatopieni, ponownie rozpocznie się faza pierwsza.

  Czy podczas akcji specjalnej są dostępne misje?

  Tak.
  Nautica (liczba misji w każdej fazie):
  7 misji (6 zwykłych i 1 dzienna)
  Atlantyda (liczba misji w każdej fazie):
  4 misje (3 zwykłe i 1 dzienna)
  W trakcie akcji specjalnej pojawią się sekretne misje.
  Misje dzienne są resetowane codziennie o 12:00 (wg czasu serwera).

  Jakie projekty mogę wygrać/kupić?

  · Projekt statku „Drapieżny Żółw” (potencjalny łup)
  · Łódź podwodna „Głębinowy Lucjan” (potencjalny łup, nagroda za ranking)
  · Projekt łodzi podwodnej „Lucjan z Otchłani” (potencjalny łup)
  · Projekt statku „Majestatyczny Żółw ” (nagroda za ranking)
  · Projekt statku " Callabos" Ukończenie ukrytego zadania


  Co stanie się z moimi kluczami akcji specjalnej, przeklętymi i promieniującymi duszami, magicznymi herbami oraz żółwimi woluminami po zakończeniu akcji?
  Klucze akcji specjalnej zostaną wymienione na zwykłe klucze do skrzyń, a przeklęte i promieniujące dusze na amunicję przeciwpancerną lub torpedy przeciwpancerne.
   
  Ostatnie edytowanie: 28 maja 2024