Kocioł z Aruby

Temat na forum 'FAQ - Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_Lilith, 15 listopada 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. SMOD_Lilith

    SMOD_Lilith Guest

    Korzystając z kotła z Aruby możecie walczyć w trzymających w napięciu bitwach na specjalnych mapach morza, zebrać mnóstwo wysokich nagród i kupować przedmioty za perły za niższą cenę niż na bazarze.
    Oczywiście szczęście odgrywa tu pewną rolę.


    Gdzie znajdę kocioł z Aruby?
    Kocioł z Aruby znajduje się w bezpiecznym porcie, możesz dotrzeć do niego poprzez:
    -kliknięcie ikony Szamanki
    szamanka.jpg
    -wybranie w menu w zakładce Szybki dostęp-Bezpieczny port → Kocioł z Aruby (Ikona ta jest aktywna tylko i wyłącznie w bezpiecznym porcie!)
    kociołek.jpg

    Co mi daje kocioł z Aruby?
    Za pomocą kotła z Aruby i używając Mojo możesz zbierać części pergaminu. Pergamin przeniesie Cię na ekscytującą mapę bonusową. Za każdą buteleczkę Mojo, którą wrzucisz do kotła, otrzymasz część pergaminu, wartościowe przedmioty za perły lub inne niespodzianki, które nie są stałe i mogą się zmieniać.


    Jak działa kocioł z Aruby?

    kociołekinfo.png
    Mojo wrzucamy klikając na przycisk rozpocznij rytuał. W czerwonym polu znajduje się Łup, czyli nagrody, które otrzymaliśmy z mojo. W zielonym polu mamy informacje dotyczące Map bonusowych, ich ilości oraz ilość części.Patrz:Czy mogę użyć wielokrotnie jednego pergaminu? W niebieskim polu są informacje o aktualnym stanie posiadanych pereł i mojo. W menu rozwijalnym możemy wybrać ile chcemy wrzucić mojo.
    Przyciskiem wyczyść listę usuwamy wszystkie zapisy o nagrodach w polu Łup.

    Co to jest do diabła Mojo i skąd je wziąć?

    Wyraz Mojo pochodzi z Afryki i oznacza właściwie woreczek, który nosiło się pod ubraniem jako amulet. W woreczku były zioła lub magiczny proszek, czasami moneta lub inne przedmioty. Woreczek był opatrzony odpowiednim zaklęciem i miał chronić przed złem, a w niektórych sytuacjach przynosić szczęście. Tutaj w grze Mojo jest płynem w buteleczkach i jest tak jakby formą płatności dla Kotła z Aruby i może przyniesie Ci szczęście.

    Codziennie otrzymasz od nas jedną buteleczkę Mojo w prezencie, ale musisz ją wykorzystać tego samego dnia, bo zaklęcie w Mojo to zaklęcie jednodniowe. Możesz też znaleźć Mojo w niektórych błyskotkach na mapie morza lub w kotle z Aruby.


    Co mogę tu wygrać?
    - Tarcza Agwe
    - Czarny Proch
    - Pistolet Skałkowy
    - Topór Abordażowy
    - Kolczuga
    - Mojo
    - Część Mapy Panny
    - Część Mapy Koziorożca
    - Część Mapy Strzelca
    - Część Mapy Raka
    - Amunicja Wybuchowa
    - Amunicja Rozświetlająca
    - Amunicja Regenerująca
    - Harpuny Stalowe
    - Naprawy Awaryjne
    - Deszcz Odłamków
    - Teleportacja
    - Pokład Voodoo (14 dni)



    Ile kosztuje jedna buteleczka Mojo?
    Jedna buteleczka Mojo kosztuje 100 pereł. Ale jedną buteleczkę dostajesz codziennie za darmo i możesz też znaleźć Mojo w błyskotkach. Patrz: „Co to jest do diabła Mojo i skąd je wziąć?”

    Czy można nic nie wygrać?
    Nie, każde użycie Mojo daje Ci przynajmniej jedną część pergaminu, przedmioty, buteleczkę Mojo lub szczególną niespodziankę.

    Czy mogę użyć wielokrotnie jednego pergaminu?
    Możesz tyle razy wchodzić na mapę bonusową i z niej wychodzić, aż wszyscy przeciwnicy z tej mapy zostaną pokonani i wszystkie skarby zebrane. Jeśli zostałeś zatopiony na danej fali możesz rozpocząć ją ponownie. Aby dostać się na mapę, wciśnij symbol pergaminu w menu. Jeśli na danej mapie wszystkich pokonałeś i wszystko zebrałeś, musisz ponownie zebrać wszystkie części pergaminu, żeby znów wejść na tę mapę bonusową. Wszystkie niekompletne pergaminy pozostają w tym samym stanie. Twoje postępy co do tych pergaminów możesz zobaczyć przewijając pasek w menu Mapy bonusowe.

    przegladmapek.jpg

    Klikając na ikonę oka przy danej mapy bonusowej
    info.jpg
    możemy uzyskać bardziej szczegółowe informacje dotyczące danego pergaminu takie jak:
    -ilość części mapy,
    -ilość ułożonych pergaminów,
    -falę pergaminu, którą ukończyliśmy,
    -zagwarantowane nagrody za przejście całej mapy,
    -możliwe nagrody do otrzymania jako nagroda końcowa.
    mapaszczegol.png

    Co się stanie, jeśli otrzymam jedną z części pergaminu podwójnie?
    Jeśli otrzymasz część pergaminu, którą już posiadasz, nie tracisz go. Normalnie otrzymywaliście jokery zamiast części składanego pergaminu które już posiadaliście ale w nowym kotle macie gwarancję że nie otrzymacie części składanego pergaminu którą już posiadacie. Otrzymacie tylko te części pergaminu których Wam brakuje do skompletowania mapy bonusowej! Gdy ta funkcja jest jeszcze nowa, może się zdarzyć że macie kilka "otwartych" map bonusowych. Oznacza to, że jak skompletujecie jeden, kolejny zaczniecie od zebranych już 15 kawałków. Będzie się to zmniejszało wraz z upływem czasu.

    Ile jokerów mogę użyć?
    W nowym kotle z Aruby nie ma już jokerów!

    Jak się dostać na te specjalne mapy i co mnie tam czeka?
    Jeśli uzbierałeś wszystkie części pergaminu, możesz wywołać zaklęcie kotła z Aruby i w ten sposób przejść na specjalną mapę. Tutaj musisz stawić czoła wielu wyzwaniom, a to oznacza: zbieraj skarby i niszcz wrogów na potęgę! Masz możliwość opuszczenia specjalnej mapy za pomocą pergaminu, a działa to podobnie jak logout, czyli musisz chwilę poczekać i w tym czasie nie możesz być atakowany. Możesz także normalnie korzystać z funkcji logout. Pamiętaj jednak, że ponowne logowanie na daną mapę morza nie oznacza, że stan wykonanych zadań będzie taki sam, jak podczas Twojej poprzedniej wizyty.

    Nie podamy Ci tu więcej szczegółów na temat tych specjalnych map. Spróbuj i przekonaj się sam jak to działa.Aby dowiedzieć się jakie nagrody oraz npc czekając na ciebie na mapach bonusowych wejdź tutaj.

    FAQ sporządzone przez polską ekipę opisuje stan na dzień 10.03.2016, który może ulec zmianie (OWH)
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 10 marca 2016
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.