Ożebrowanie - unikanie szkód

Temat na forum 'Pytania ogólne' rozpoczęty przez użytkownika el_kalafior, 10 stycznia 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. el_kalafior

    el_kalafior Czeladnik forum

    Cześć wszystkim,
    chciałbym spytać o ożebrowanie, a dokładniej o średnią wartość unikania szkód jakie ożebrowanie daje. Mam 100 miejsc na rozbudowę i wrzucam 4 ożebrowania na pierwszym poziomie. Według mojej wiedzy powinienem mieć +12% do unikania szkód. Wszystkie miejsca są wykorzystane przez ożebrowanie. Natomiast u mnie wylicza się to następująco:

    [​IMG]

    Do mianownika bierze jedno ożebrowanie więcej. Tak samo jest przy innej konfiguracji gdzie mam 130 miejsc, przy 5 ożebrowaniach wylicza jako (5 x 12%)/6=10%. Ktoś wie z czego to wynika?
     
  2. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Czy masz założone jakieś galiony ? Jeżeli tak to je zdejmij i sprawdź wartość bez nich.
     
  3. DarkShark

    DarkShark Wyjątkowy talent

    A co ma do tego założenie galionów skoro zakładając i zdejmując łączna wartość unikania szkód sie nie zmienia nawet jak sie ma jedno ożebrowanie jedynie niewiadomo po co galiony są wliczane do dzielnika ożebroawnia skoro wartość łaczna się nie zmienia
     
  4. el_kalafior

    el_kalafior Czeladnik forum

    No niestety masz rację, po zdjęciu galionu unikanie szkód naliczane jest w pełnej wartości. Ale wydaje się to głupotą, galiony są inną częścią wyposażenia i nie powinny być tu sumowane. To trochę tak jakby armaty doliczać. No nic, pewnie nic z tym nie można zrobić, prawda?

    A u Ciebie wartość unikania się nie zmienia przy zakładaniu i zdejmowaniu galionu?

    EDIT: Wartość ogółem unikania szkód na zakładce po prawo mi się nie zmienia przy zakładaniu/zdejmowaniu galionu, zmienia się natomiast wyliczenie wyświetlane po najechaniu myszką na tę wartość. Ki diabeł?
     
  5. DarkShark

    DarkShark Wyjątkowy talent

    Kolejne niedociągnięcie BP jak się wrzuci inny lvl ożebrowania to suma się zmienia a jak galiny to jedynie w wyliczeniach
     
  6. el_kalafior

    el_kalafior Czeladnik forum

    No nic, widzę, że jest jakiś bałagan w wyliczaniu tego unikania. Proszę podać gdzieś wyżej żeby było to ujednolicone.
     
  7. BA_margarites

    BA_margarites Board Administrator Team Seafight

    Brak aktywności:
    [​IMG]
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.