Plac Targowy

Temat na forum 'Kącik użytkownika' rozpoczęty przez użytkownika Gigant, 11 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
?

Czy jesteś za wprowadzeniem takiego rozwiązania?

  1. Tak

    75,0%
  2. Nie

    25,0%
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Gigant

    Gigant Forumowy żółtodziób

    Ktoś kiedyś chyba proponował coś podobnego,ale skoro nie znalazłem tu tego tematu postanowiłem sam go napisać.
    Konkretnie chciałbym aby każdy mógł na raz licytować max 1 item na placu targowym(jeśli ktoś przebije twoja ofertę możesz licytować go dalej lub licytować inny item-ale nadal tylko 1).

    Chciałbym coś w tym stylu ponieważ nowi użytkownicy a także ci z niskim lvl pirata nie mają szans wylicytować żadnych przydatnych rzeczy typu:kule,armaty,pokłady etc.(wracając do lvla pirata ktoś może się przyczepić iż wystarczy wbić lvl i będzie można sb pozwolić na te rzeczy tylko problem w tym iż większość bractw ma zamkniętą rekrutacje i nie ma z kim robić testów a solo jak tylko wypłyniesz na mapkę pvp od razu masz topienie i po teście).
    Ludzie z wysokimi lvlami pirata maja od 1-10 mln golda za 1 NPC więc poprostu się nie da przebić.
     
  2. -HAGEN-

    -HAGEN- Czeladnik forum

    ha nie korzystam z licytacji ale popieram calkowicie!
     
  3. SMOD_Mróz

    SMOD_Mróz Guest

    Hmm Myślę że jest to pomysł warty uwagi.:p Ja osobiście dawno niczego nie licytowałem. Licytacja to loteria, trzeba liczyć się z tym że Ktoś zawsze może przelicytować Naszą ofertę,:) niezależnie od tego czy będzie Mógł licytować na raz trzy licytacje czy z limitem tylko jedną. Nie jest do końca prawdą że gracze z niskimi lvl-ami nie mają szansy wylicytować niczego. Zauważ również ze Niektórzy gracze z 5 lvl-ami też są czasem mocnymi elitami. Wiadomo też że elita posiadająca full pokładów i full armat już ich nie będzie licytować. Piszesz że bractwa mają zamknięte rekrutacje ale nie wszystkie. Poczytaj forum również bractwa się ogłaszają, rekrutują i pomagają w testach. Ja sam osobiście jak dawno temu zaczynałem grać w Seafight sam do 10 lvl-u robiłem testy bez żadnej pomocy.;)

    Co do limitu to Myślę że graczy z mocnymi elitami powinien dotyczyć jak już bo lvl nie zawsze ma odzwierciedlenie w sile elity, pozdrawiam.:)
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 11 grudnia 2013
  4. Gigant

    Gigant Forumowy żółtodziób

    Zgadzam się ze stwierdzeniem iż zawsze ktoś może nas przelicytować,aczkolwiek szanse na to by zmalały gdyby "to" wprowadzić.Wyobraźmy sb sytuację:Iż dajecie na plac targowy wszystkie rodzaje kul elite jakie do tej pory kiedykolwiek wyszły przy limicie licytowania 1 itemu pro-gracze którzy maja wszystko rzuciliby swoje fortuny właśnie na najlepsze kule a reszta graczy miałaby szanse zdobyć itemki których normalnie nie mieli szans wylicytować np.kryształy/kule regenerujące czy wybuchowe.
    (nie mówie tu ze trzeba robić taka akcje z kulami żeby moj pomysł zadziałał,choć pewnie ludzie nie mieli by nic przeciwko,myślę że sprawdziłby się nawet bez tego-gdyż ludzie wybieraliby miedzy kulami elite a kryształami/medalionami/harpunami/niewolnikami itp.więc słabsi gracze również mogli by coś z tego zdobyć)

    Oczywiście to tylko przykład ale prawda jest że grając solo(jak masz fart i nikt cie nie topi)zbierzesz te 2mln+ i nie masz szans kupić kul elite chyba ze sb perły kupisz...
    A co do bractw przeglądam forum nawet napisałem ogłoszenie iż poszukuję bractwa.
    i Jeszcze jedna sprawa testy pirata Jest pan widzę pro graczem skoro solo do 10 poziomu pan dotarł ja mam ledwo 5.
    Mam też pytanie korzystał pan z harpunów 4/5 poziomu w tych testach?Ich też nie mogę za nic wylicytować ceny powalają.
    Bo owszem gdybym takie harpuny posiadał również bym sam sb porobił testy ale skoro nie mogę ich zdobyć to z tymi harpunami co bija po 50 zanim ubije wszystko + zaliczę ze 1-3 topień od innych graczy to czas na test się skończy.
    Na zakończenie,limit tylko dla mocnych elit pan proponuję,tez nie byłby zły ale moim zdaniem byłoby to krzywdzące skoro już wprowadzać coś takiego to dla wszystkich żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony jakaś sprawiedliwość musi być XD(przynajmniej w grze).
    Ostatecznie każdy ma własne zdanie szanuję wasze wypowiedzi i czekam na kolejne.
     
    SMOD_Mróz lubi to.
  5. SMOD_Mróz

    SMOD_Mróz Guest

    Ja korzystałem z 3 klasy harpunów do testów. Czyli potocznie mówiąc z 50-tek.:) Długo się robiło te testy ale szło, też trzeba przyznać rację że były kiedyś inne czasy tj czasami gracze nie topli słabszych elit - taki miły gest to był. A teraz na przestrzeni czasów się wszytko zmieniło - weszły PB.:p A co do tych limitów to Masz rację że lepiej by było - bez podziałów. :) Cieszę się że taki pomysł się narodził - Czekam na dalsze wypowiedzi i sugestie, pozdrawiam.:)
     
  6. Alferr

    Alferr Wyjątkowy talent

    Ja gram od wrzesnia do dużego bractwa nie należe testy robilem sam albo ze znajomymi poznanymi podczas gry.
    90 % wyposażenia wylicytowałem wlasnie na aukcjach:)
    Wystarczy troche czasu na nabijanie kasy poświęcic.
    Wiec nie widze potrzeby dalszego komplikowania gry .
    Poczatkujący gracze chcieliby armaty i kule za grosze kupować ale nie ma tak dobrze trzeba sie przyłożyc albo kupowac za PLN y ;)
     
  7. orp-mlody

    orp-mlody Forumowy żółtodziób

    ty sobie chyba kpiny robisz :p wszyscy dobrze wiedzą że wszystko licytowane na bazarku jest za grubą kasę liczoną w miliardach jest wiec jakie nabiłem poświęcając czas :eek: człowieku najpierw się zastanów zanim napiszesz takie bzdety :p
     
  8. Alferr

    Alferr Wyjątkowy talent

    Zalezy na jakim serwerze ja kupuje w milionach;)Jesli na rynku są ceny w miliardach to znaczy ze jest tam lewe złoto . Nie ma w tej grze takich pracusiów którzy na jeden pokład zarabiali by przez 2 tygodnie lub dłużej .A z kolei najstarsi gracze takich rzeczy jak poklady czy taz armaty nie kupują poniewaz dawno juz to mają :).
    I raczej kwestią wyeliminowania z rynku lewego złota należalo by sie tu zająć a nie jakimis dziwnymi regulacjami
     
    Ostatnie edytowanie: 25 grudnia 2013
  9. ♠MίSίΣK♠

    ♠MίSίΣK♠ Czeladnik forum

    Moim zdaniem pomysł nie do końca przemyślany.
    Problemem nie jest ilość licytowanych przedmiotów tylko fortuna jaką trzeba postawić.
     
  10. Gigant

    Gigant Forumowy żółtodziób

    Nie do końca rozumiem o co chodzi w twojej wypowiedzi,ja nie mam oporów przed postawieniem fortuny w dany item,ale chce ograniczyć kupującym ilość licytowanych przedmiotów żeby było łatwiej coś wygrać dzięki temu i tak stracisz fortunę i tak ale jeśli przemyślisz w co zainwestują najbogatsi to masz dużo większe szanse zdobyć jakiś item za ta swoja fortunę. bo tu ile razy nie nazbieram ileś milionów to i tak fail nie mogę nic wygrać.
    Jeszcze jedna sprawa uważasz że tego nie przemyślałem ale sam nie podajesz żadnych konkretów-jeśli mam się do tego jakoś odnieść to proszę wyjaśnij mi co masz na myśli albo czego nie rozumiesz skoro uważasz że tego nie przemyślałem.

    A co do twojej wypowiedzi Alferr:
    po 1 na PL1 inne servery mnie nie interesują i moje posty dotyczą tylko i wyłącznie tego 1go servera(a gdyby rzeczywiście to wprowadzili to mam to gdzieś czy inne servery tez by to miały)
    po 2gie już nie raz miałem w milionach i poza statkiem elitarnym nie da się nic wygrać na tym placu targowym.
    Kolejna sprawa jedyną komplikacje mieli by ci którzy musieli by to wgrać do gry dla graczy wiele by się nie zmieniło-oprócz tego ze bogacze nie mogliby już mieć wszystkiego w każdej licytacji :) I jeśli to nazywasz komplikacją to przykro mi ale właśnie to chce zmienić.
    I jeszcze 1 nie zgadzam się z twoim stwierdzeniem:iż początkujący gracze mieli by wtedy wszystko za grosze-owszem można by licytować tylko 1 rzecz wiec ludzie by się rzucili głownie na kule,wiec reszta by była dla początkujących ale nawet początkujący musieliby po te kilka mln zebrać na pokłady jeśli chcieliby wygrać poza tym kto dawałby grosze jeśli możesz licytować tylko 1 item??(trzeba by być totalnym idiotą)
     
  11. Alferr

    Alferr Wyjątkowy talent

    Więc raz jeszcze ci uświadamiam że problemem nie jest ilość licytowanych itemów ja sam licytuje zazwycczaj tylko 1 ale za to wysoko :)
    Problem na tym twoim rynku to gracze którzy licytują lewym zlotem a mają go miliardy ,w tej sytuacji uczciwie grając nie kupisz nic obojętnie czy będziesz licytować 1 item czy obstawisz sobie caly rynek.
     
  12. Gigant

    Gigant Forumowy żółtodziób

    Cóż jeśli chodzi o lewe złoto to na to nic nie poradzę,aczkolwiek gdyby ten problem znikł nadal bym chciał żeby wprowadzono ten pomysł.Ale niestety problem złota jak i tej sprawy to już nie jest coś na co zwykły gracz jak ja ma jakikolwiek wpływ.
    Więc to by było tyle ode mnie może kiedyś wrócę do tej gry.
    A w międzyczasie życzę wam powodzenia :) dla mnie nie ma sensu grać dalej w grę która jest aż tak nie fair-bo znam wiele innych gdzie ludzie wydaja tysiące PLN żeby być pro a ja nie wydałem ani grosza i im dorównuje :D ale troszkę zboczyłem z tematu XD
    więc dzięki za wasze opinię mam jeszcze wiele innych pomysłów dla tej gry(jak pewnie każdy kto w to grał) ale podaruje sb.
     
  13. ♠MίSίΣK♠

    ♠MίSίΣK♠ Czeladnik forum

    Jak byś czytał ze zrozumieniem moja krótką wypowiedź to byś załapał że miałem na myśli fakt iż ograniczenie licytowanych przedmiotów nic nie zmieni, zmiana może nastąpić po skasowaniu tych fortun co ludzie mają na grze.
    Nie możesz ograniczyć licytacji bo wszyscy mogą licytować co chcą i kiedy chcą i ile chcą więc jak dla mnie pomysł z ograniczeniem ilości licytowanych przedmiotów nie ma sęsu.
     
  14. Alferr

    Alferr Wyjątkowy talent

    Nie wiem czy to jest mozlwe ale wydaje mi sie że mialaby sens funkcja moderatora ry nku . Tak jak moderator czatu pilnuje na nim porządku tak moderator rynku móglby wyłapywac kupujacych zbyt duzo i często i reagowac przez zgloszenie do suportu.Oczywiscie ktos taki musialby miec nieco większe uprawnienia od zwyklego gracza i ulatwiony kontakt z suportem zeby ta funkcja miala wogóle sens.
    A moze ktoś taki móglby sam sprawdzac w dzienniku gracza czy zloto z ktorego ten korzysta jest uzyskane legalnie. Nie znam sie;) może jakis MOD sie wypowie czy to wogole mozliwe.
     
  15. Sylwunio

    Sylwunio Aktywny autor

    dobry pomysł, pzdr
     
  16. ♠MίSίΣK♠

    ♠MίSίΣK♠ Czeladnik forum

    Ten pomysł ma sens :)
     
  17. Nick

    Nick Czeladnik forum

    pomysł warty świeczki czy jakoś tak :p . ale ktoś z technicznych musiał byto dopracować wiadomo
     
  18. MOD_Kali

    MOD_Kali Guest

    Brak aktywności w temacie. Zamykam.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.