Porady i wskazówki dla początkujących

Temat na forum 'Dyskusje ogólne' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_*Angua*, 11 stycznia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Zapraszam nowych graczy do zadawania pytań, a doświadczonych - do udzielania rad.

    Proszę o uszanowanie charakteru tego wątku i ograniczenia wypowiedzi do związanych z tematem (posty niezwiązane z nim będziemy usuwać).

     
    2 osób to lubi.
  2. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

     
    BA_Modlishka lubi to.
  3. Pantzer

    Pantzer Naśladowca mistrzów

    Oj czyżby ktoś tu coś usunął?:D
    Postanowiłem wrócić do tematu Armat szczególnie że już nowi gracze stają przed dylematem które kupić lub w które inwestować np kryształ.
    Podkreślam jednak że rzecz dotyczy początkowego etapu gry.Trudno w nim np poruszać tematu armat voodoo.
    1.Na początek armaty 50f.Dlaczego 50f? bo są najlepsze za złoto a zakładam że złota nam nie brakuje czego o perłach powiedzieć nie można:p tym samym dostępne są od samego początku gry.
    Wprawdzie teraz mamy możliwość uszlachetniać te armaty i to płacąc za to tylko złotem ale tylko w wyznaczone (rzadko:confused:) dni. To niestety powoduje że jeśli nie "wstrzelimy" się w czas uszlachetniania to po kolejnym 1-2 miesiącach gry będziemy już myśleć o lepszych i nie potrzebne nam będzie uszlachetnianie 50f.

    2. 55f od 50f jest lepsza o zasięg.Ale staram się pokazywać jak od strony praktycznej wszystko przebiega.Dlaczego więc nie polecam armat 55f ?Bo po 1-2 miesiącach gry będziemy w stanie zdobywać armaty 60f w eventach. Lepiej więc jest wydać ciężko uzbierany kryształ na uszlachetnianie armat 60f.
    Jednak często gracze w przypływie ..nie wiem czego kupują armaty 55f ( bo fajniejsze?od 50f)i wydają swój kryształ.Ja swój przychomikowałem i niedługo potem w evencie zdobyłem sporo armat 60f i kryształ zainwestowałem TYLKO JEDEN RAZ. A przecież eventy teraz są dość często i praktycznie w każdym można zdobyć armaty 60f. Chyba na tym etapie nikt nie ma nadmiaru kryształu. A na uszlachetnienie 200 i więcej armat 60f "trochę" go potrzeba.

    3.Admiralskie. Co mi jako początkującemu graczowi dają armaty Admiralskie? PE .A po co mi PE?Kiedyś to miało jakieś znaczenie bo robiło się lvl elity.Dziś PE potrzebne są praktycznie tylko do ligi.Z oczywistych względów początkującego gracza liga nie powinna zaprzątać głowy.Więc można sobie to darować.Co jeszcze dają Admiralskie?Odrobinę większą salwę z pustaka.
    Coś jeszcze , tak na już,dla gracza początkującego? Można je będzie "uszlachetnić" na 60f ale to jeszcze dość daleka przyszłość.
    Więc? Wydatek 10tyś pereł za sztukę , czyli 1mln /za 100 2mln/za 200 to ogromny wydatek a zysk znikomy.
    2 mln to dla odmiany sporo jeśli chodzi o "zysk" z kaszteli.
    Można je uzyskać też z ligi.Ale lepsze wydanie monet za ligę to już armaty voodoo i ja wolałby od razu w nie inwestować.

    Ktoś napisał że armaty 60f zdobywa z Admiralskich.Też kiedyś myślałem że tak będę robił.Wynikałoby z tego że 60f jest lepsza od Admiralskiej. No można tak powiedzieć.Ale kiedy wprowadzono ligę okazało się że nie można pozbywać się Admiralskich.Wniosek jest taki: potrzeba full Admiralskich i full 60f.Ale to już rzecz potrzebna na późniejszym etapie gry.
    Pozdrawiam.
     
    roca43, Alferr oraz Kpt.Desperado lubią to.
  4. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Tu skopiowałam Wasze posty z poradami :) Tak, by za jakiś czas nie trafiły do archiwum. Niczego nie usuwałam, wątek gracza z wszystkimi postami (no prawie wszystkimi, bo niektóre łamały regulamin i SMOD je usunął) jest tutaj :)



    Generalnie zgadzam się z takim uporządkowaniem armat na starcie gry :) Ale! Taki nowiutki stateczek jakiś czas będzie w lidze meduzy a armatki voodoo ma dopiero w barrakudzie. Może warto na sam początek właśnie za ligę kupować te armatki, w sumie tam i tak nic innego ciekawego dla nowicjusza nie ma :) Ja je na kajaczku kupuję co kilka miesięcyna rynku ligowym, bo jednak to odrobinę większa salwa na pergaminach. Oczywiście mówię tylko o kupowaniu ich za monety rankingowe, bo jeśli za perły- to na początek trochę ich szkoda na admirałki.

     
    Alferr lubi to.
  5. ..Nibiru2010..

    ..Nibiru2010.. Nadzorca forum

    to tylko Twoja sugestia a gracze powinni zdecydować sami co dla nich dobre a nic na siłę czyli gwałt
     
  6. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Trochę Cię nie rozumiem, w którym miejscu ktoś komuś coś siłą narzuca? Przecież od tytułu, przez opis aż po porady wciąż zaznaczane jest, że to tylko sugestie, w dodatku otwarta dyskusja i każdy może zapytać albo poradzić komuś po swojemu- a nikt tu zaglądać nie musi ani tych wskazówek stosować.
     
  7. Pantzer

    Pantzer Naśladowca mistrzów

    No jeśli w Meduzie nie ma nic ciekawszego to oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie żeby zdobyte monety na armaty wymienić. Dla przypomnienia kontekst : mówiliśmy o możliwości zakupu armat voodoo za monety w lidze. Ale pamiętamy też że monety zdobyte w jednej lidze nie "przechodzą" z nami do innych lig w wypadku awansu i nie ma możliwości nabicia sobie monet w Meduzie by za nie kupić armaty voodoo w Barrakudzie.
    Zgadza się?:p
    O ile Meduza i Konik Morski możliwy jest do osiągnięcia dla nowego konta w miarę dość szybko to już na Barrakude trzeba popracować więcej:D

    "Aktualne wymogi poszczególnych lig przedstawia poniższa tabela:
    MeduzaKonik MorskiBarakudaManta
    całkowita ilość PE05.000.000100.000.000500.000.000
    ilość PE w sezonie1.000.0002.500.0005.000.00010.000.000
    "
    Tym samym Twoja sugestia, jak najbardziej, niczemu nie przeszkadza.
    Ale czy przypadkiem armaty o których piszesz nie są dostępne za 5 monet?W praktyce jeśli ktoś nie koncentruje się na lidze te 5 monet zbiera przez 5 miesięcy a może i dłużej.A ja tu kombinuję jak najszybciej statek rozwinąć i 5 miesięcy według "mojego" przepisu to sporo czasu i w tym czasie pewnie "zaliczyłbym" dwa eventy w których starałbym się zdobyć jak najlepsze armaty.
    Oczywiście jeśli ktoś gra mało i tym samym rozwój jego statku idzie wolno , nie wykorzystuje on w pełni możliwości szybkiego rozwoju wówczas wspomaganie się takim sposobem jaki sugerujesz jest OK
    Mówimy jednak o graczu początkującym który rozwija swoje konto i jemu poświęca cały czas a nie o graczu który sporadycznie wchodzi na swojego kajaczka bo przecież większość pływa gł. kontem:D
    Możliwe kroki to jedno ,ja patrze jak to może przebiegać w praktyce.Ale nie ma problemu skoro i tak nie ma nic ciekawszego do kupienia za te monety będąc w Meduzie.

    Ps.Warto było by napisać co na Rynku jest do kupienia w odniesieniu do poszczególnych lig, chyba że już gdzieś jest ale mi umknęło.
    Ps.Nie przejmuj się ,lewa noga,zapewne.;)

    Pozdrowionka.
     
    SMOD_*Angua* lubi to.
  8. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Pantzer lubi to.
  9. Pantzer

    Pantzer Naśladowca mistrzów

    MOD_Nathaniel lubi to.
  10. arak72

    arak72 Czeladnik forum

    kupiłem za perły kasztele by dodać dodatkowe żagle ale poza tym ża mi zabrało perły nic się nie zmieniło. Nadal nie mogę dodać dodatkowych żagli... Co za ściema???
     
  11. MOD_Tesla

    MOD_Tesla Guest

    Czy najpierw wykupiłeś slot i rozbudowałeś go na odpowiedni poziom? Czy tylko rozbudowałeś dobudówkę?
    W kasztelach dzięki planom szkutnika na poziomie 6 masz dodatkowe miejsce na kolejny żagiel. Ale najpierw musisz posiadać przynajmniej 1 slot w pokładzie armatnim rozbudowany na poziom 6, aby móc aktywować tą dobudówkę.
     
  12. arak72

    arak72 Czeladnik forum

    dobudówka poziom 2; plan szkutnika poziom 1. czyli rozumiem że musz
    ę rozbudować szkutnika do poziomu 6?
     
  13. MOD_Tesla

    MOD_Tesla Guest

    Tak, ale najpierw musisz też posiadać slot na poziomie 6 aby móc aktywować tam plany szkutnika.
    Na niższych poziomach dostajesz tylko dodatkowe miejsce na belki i miejsce na galion. Tutaj wklejam Co dodatkowy opis tej dobudówki
     
  14. arak72

    arak72 Czeladnik forum

    Czyli kasztele by je rozbudować trzeba być milionerem. Tyle pereł? Gdybym wiedział wcześniej nie marnowałbym pereł na takie "bzdury". No cóż... "przerzuciłem się" i nie ma z tego powrotu... A szkoda bo chętnie bym to wycofał.
     
  15. MOD_Tesla

    MOD_Tesla Guest

    Niestety nie da się cofnąć raz już rozbudowanych kaszteli.
     
  16. criss20ster1

    criss20ster1 Forumowy żółtodziób

    Witam. Jestem tutaj nowy. I za bardzo nie wiem gdzie się wypowiedzieć, ponieważ potrzebuje Waszej pomocy. Ostatni raz w "Seafight" grałem z jakieś 5 lat temu wiele się zapewne zmieniło a mam kilka pytań. Za błędny post przepraszam jak coś to przenieście go. Pozdrawiam
     
  17. MOD_Widmo

    MOD_Widmo Guest

    Witaj, śmiało możesz zadawać pytania tutaj, czy też założyć osobny temat w tym dziale Pytania ogólne.
     
  18. MISIO.GIT

    MISIO.GIT Wielki mistrz forum

    criss20ster1 dam ci dobra rade nie badz taki jak ja i ta cala reszta nie warto marnowac czasu na ta gre (a zwlaszcza zaczynac od 0) :D
     
  19. Polak

    Polak Czeladnik forum

    Witam,patrze,czytam,szukam i nie moge znaleźć nic o koronach gdzie i jak zdobyć a patrze ile ich na jakieś tam coś potrzeba to z podziwu niemoge wyjść że nic o nich nie widze.Z góry dziękuje za jakieś rady
     
  20. michbo15

    michbo15 Hrabia forum

    Witaj, korony można zdobyć już od 8 poziomu.

    https://board-pl.seafight.com/threads/npc-boty.56703/page-3

    Jest taki bot VCM Blizzard który posiada wartość abordażową ~10.000 . Bot ten za zatopienie go daje tylko złoto i PD ale już za abordaż daje 14-17 koron. To jest wersja alternatywna dla niskich poziomów jak zebrać korony.

    Zwróć proszę uwagę w poniższym linku na boty o nazwie HRMS Warrior i HRMS Renown, one już dają korony za abordaż oraz zależnie od % zadanych szkód NPC ( przy tym gdy Ty sam zatopisz te statki bez żadnej pomocy to dostaje się wtedy ~10 koron. Oczywiście te boty są od poziomu 21.

    Większą ilość koron możesz zdobyć już od 21 poziomu z misji dziennych. Zbierając korony na wyższych mapach ( czyli 21+ ) bierz pod uwagę jedynie wykonywanie dziennych misji. Bicie botów jest nieopłacalne od tak, jeśli masz misje to spoko, bij boty HRMS Warrior HRMS Renown itp., ale nawet jeśli ich nie potrzebujesz do niczego a tylko korony Cie interesują, nie ruszaj tego szkoda kulek :)

    Korony można zdobyć też z eventów ( był chyba jeden przypadek w tamtym roku podczas Dni Kolumba że były korony z botów ) :) więcej takich eventów nie pamiętam więc takie eventy to rzadkość w tej grze.