Unity - Raport błędów

Temat na forum 'Dyskusje ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_PP187, 17 lutego 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Ahoj Piraci !

    Są użytkownicy, którzy nie mają dostępu do wersji beta Unity Open. Potrzebujemy więcej informacji, aby dowiedzieć się, dlaczego. Jeżeli wersja Unity u kogoś nie działa proszę: Wciśnij klawisz Windows i R, wpisz: DXDIAG i zapisz informacje i umieść ją w tym wątku na forum z dokładnym opisem błędu jaki u danego gracze występuje.

    Na tej stronie możecie sprawdzić czyt Unity powinno działać: https://caniuse.com/?search=WebGL2

    Wasza Ekipa Seafight !
     
    Ostatnie edytowanie: 17 lutego 2021
  2. złotko

    złotko Forumowy żółtodziób

    Zauważone błędy i różnice:
    1. Wiedza zwiadowcy po upływie czasu trwania pozostaje z ostatnim ustawieniem zasięgu (wprowadza to w błąd).
    2. mini mapa - irytujące przesuwanie
    3. Po utopieniu (zmiana mapy) - znikają okienka ULUBIONE, szpicel, GRUPA.
    4. Zanikanie ikon STATUSU po wejściu w konfigurator.
    5. Ikona abordażu - nie znika
    6. Boty/Statki przy ponad połowie hp tracą żagle, co wprowadza w błąd o możliwości abordażu.
    7. Lepsza przejrzystość w ilości posiadanych przedmiotów (separator spacji)
    8. Brak crafftingu armat/wyposażeń.
    9. Brak efektu statku - design Flying Dutchamann.
    10. Brak możliwości zmiany konfiguracji za pomocą skrótu klawiszowego.
    11. Podczas ataku można zmienić wizualnie konfiguracje.

    Jestem obecnie wielkim zwolennikiem UNITY, brak lagów, brak klawiszowania mapy, łatwość zaznaczania wroga, przejrzystość połączona z większą naturalnością oraz wszystko szybciej działa.

    Dziękuje serdecznie za rozwój tego typu klienta gry.

    ad
    12. Rozpadlina - bot na 10, 19, 27 fali - problem z przesuwającym się kółkiem + problem z zaznaczeniem botów
    13. Tajemnicze skrzynie/Bony - w przypadku złego zaznaczenia i wpłynięcia o 1 kratkę dalej, nie można skorygować położenia + od czwartku (po restarcie) - na zwykłym kliencie pojawiają się skrzynie i bony, których nie można zebrać - problem na UNITY nie występuje
    14. Naprawa statku, możliwa przy pełnym hp
    15. Umiejętność mistrzowska Kałamarnica - do uzyskania dostępu należy ubić 150 potworów - wzrost o 0,667%, przy czym na UNITY wzrost wizualny jest o 1%, przy ubiciu 100 potworów pojawia się 100% przy czym naciśnięcie powoduje zerowanie - ubicie kolejnego potworka powoduje pojawienie się 100 % - cykl powtarzalny aż do 150 ubitych potworków
    16. ADMIRAŁY - brak emblematu wokół nazwy admirała
    17. Komunikaty - szybciej zanikają, lecz na plus, że wszystkie komunikaty są wyświetlane np. podczas akcji Freedom - można zobaczyć nadmiarową liczbę botów
     
    Ostatnie edytowanie: 11 maja 2021
    BA_PP187 lubi to.
  3. s_nastar

    s_nastar Młodszy ekspert

    18. Możliwość wyłączenia potworków aby na mapie aby się nie ruszały , jakaś animacja pewnie
    19. Możliwość wyłączenia widoczności salw innych graczy
    20. Możliwość przesunięcia wybranego przedmiotu na pasek stanu , coś tam da rade czasem niby ale słabo generalnie , towarzysza broni do tej pory nie udało mi się wyciągnąć
    21. Pasek ulubione po denku juz nie znika , ale po kolejnym logowaniu jest w innym miejscu niż sobie ustawiam
    22. Kolejna sprawa z animacją - możliwość wyłączenia ruchu wody
     
    BA_PP187 lubi to.
  4. s_nastar

    s_nastar Młodszy ekspert

    23. Nie wyświetla poprawnie rankingu rozpadliny
    24. Wyświetla jedynie jaki jest poziom kamienia ale nie pokazuję ile daje %
    25. Ranga - nie pokazuje ile potrzeba pkt do kolejnej rangi
     
  5. s_nastar

    s_nastar Młodszy ekspert

    26. Abordaż - aby szabelki przy bocie pokazywało jedynie wtedy kiedy abord faktycznie jest możliwy
     
  6. s_nastar

    s_nastar Młodszy ekspert

    27. Dźwięki gry - niektóre nie działają , np jak ktoś atakuje , albo z harpuna jak statek strzela

    28. WAŻNE - na kliencie nie ma dodatkowej nagrody w postaci yulonga albo safanada za boty jak do tej pory , ale na przeglądarce już jest , za gudaja w ogole nie daje yulonga na kliencie

    29. Źle wyświetla ilość pobieranych herbów na rozpadline - moje 1 wejście a pokazuje juz 3 ale schodzi 1
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2021
  7. igI*POLAND*

    igI*POLAND* Forum Pro

    30. Brak efektu "Pustynna Burza" na mapie morza, jest tylko ikona.
    31. Mieląc intensywnie mojo lub robiąc intensywnie pergaminy komunikaty na mapie morza pojawiają się jeszcze długo po fakcie.
     
  8. john009

    john009 Forum Pro

    Gra przestała działać, nie da się włączyć !
     
  9. »†SHARK†«™

    »†SHARK†«™ Młodszy ekspert

    32. Na mape kalamarnicy nie da się wejsc
    33. na kamratach nie mozna innego gracza sprawdzic
    34. alt i klikniecie myszka na gracza - nie wyskakuje ID gracza na czacie jak wczesniej
     
  10. ςzคгภץฬเςђєг[ยק]

    ςzคгภץฬเςђєг[ยק] Naśladowca mistrzów

    co wy zrobiliście z ta gra ta grafika porażka hahaha ja chciałem wrócić do gry nara :D
     
  11. **PL-TYCHY**

    **PL-TYCHY** Młodszy ekspert

    35. Na jeleniu nie pokazuje rekinów
     
  12. -helloween666-

    -helloween666- Forumowy żółtodziób

    Dlaczego to dziadostwa nie działa???? Wyskakuje Error ebusy i tyle.
     
  13. będzieplum

    będzieplum Aktywny autor

    materialy do szlifowania kamieni nie działaja
     
  14. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Dzięki, sprawdze.
     
  15. crossx1

    crossx1 Mieszkaniec forum

    36 przy wylogowaniu zmienia mi 1 ikonkę na 1 pasku wyboru na nie do zatrzymania
    37 co jakiś czas błąd z wejściem do portu (automatyczne wejście/zmiana map)
    38 nie zawsze pokazuje voodoo u przeciwnika/różnica w salwie gdy spada vd a zaczyna sie hp
    39 brak możliwości wyłączenia animacji
    40 ikona abordażu nie znika po abordażu NPC
    41 źle pokazuje czasy powielaczy
    42 podczas płynięcia gdy klikamy na osobę, która daje misje klikamy również na wyspe co powoduje zatrzymanie się statku
    i tak samo normalnie jak naciśniemy na wyspe statek się zatrzymuje
    43 przenikalność pasków od wybierania - chcąc cos użyć czy wejść do menu klikamy na mapę
    44 problem z przeniesieniem rzeczy na pasek szybkiego wyboru z menu - nie zawsze zaskakuje i pobiera dany item zamiast
    45 kłódki do pasków szybkiego wyboru - blokują się i nie da się oblokować /zablokować możliwości przeniesienia itemów
    46 wiedza zwiadowcy nie działa - nie pokazuje HP w zasięgu działania
    47 w lidze kapitana źle pokazuje czas ukończenia pergaminu
    48 powrót na statek - animacja nie statyczne przejście jak poprzednio
    49 zła skalowalność struktur/czcionek - oczy bolą przez te literki i wszystko
    50 brak możliwości kopiowania nicków z czatu /ID z kamratów
    51 znikające paski wyboru zanim najedziemy myszka na odpowienią ikonkę - szpicel, kocioł itd itp
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2021
  16. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Te problemy występują na kliencie czy na przeglądarce ?
     
  17. crossx1

    crossx1 Mieszkaniec forum

    i tu i tu z tego co zauważyłem, obecnie gram na przeglądarce(comodo dragon) bo klient laguje przy włączaniu i czasem trzeba go włączyć 2x

    52 na kliencie brak możliwości przeniesienia zakładki ulubione na pasek u góry/ na przeglądarce się da
    53 tu i tu kursor po najechaniu na statek się nie zmienia/ zawsze jest kursor myszki

    ad 47 - czas źle pokazuje na przeglądarce - pierw 80% potem dopiero minuty
    ad 51 - przeglądarka
     
    Ostatnie edytowanie: 29 maja 2021
  18. ~Blackdany~35

    ~Blackdany~35 Forumowy żółtodziób

    Pytam się co się dzieję ma windows 10 nic nie działa odinstalowałem ponownie wgrałem i nic znow mi ma przepaść wieloletnie konto !
    klient nie działa
     
  19. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Możesz grać też na zwykłych przeglądarkach. Polecam najnowszą mozlille.
     
  20. the_cleaner-

    the_cleaner- Zaawansowany

    Podczas robienia rozpadliny wylaczyl sie klient gry po ponownej probie uruchomienia mapy pojawil sie taki komunikat:
    https://imgur.com/0tAA2Q5