Unity - Raport błędów

Temat na forum 'Dyskusje ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_PP187, 17 lutego 2021.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. Emp59

    Emp59 Okazjonalny autor

    Nie da się odebrać nagród, w zakładce "Liga Kapitańska" brawo, pewnie nagrody z pergów przepadną. Dramat jak ta gra nie dopracowana jest. Nic trzeba kończyć definitywnie. Czekam tylko na remaster pewnej kultowej gry z przed 20 lat ;) A ten syf niech dalej się stacza. Zegnam was drodzy admini. Zajzycie na alledrgo ile kont tam doszło :)
     
  2. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    Nie jest to błąd lecz celowa dezaktywacja ligi kapitańskiej.
     
  3. Repering

    Repering Młodszy ekspert

    Niech ktoś wreszcie naprawi tę wiedzę zwiadowcy, nie pokazuje ile HP ma wróg to po 1
    Po 2, wkurza mnie ten ciągły kursor myszki, przed unity gdy się najechało na wrogi statek lub cel pokazywał się ładny kursor seafightowy(wiecie co mam na myśli). niby szczegół graficzny ale jednak dodawało to klimatu. Poza tym ciężej się przez to namierza, bo kursor się wtedy zmieniał gdy się na coś najeżdżało.

    Sorry, że dubluje posty, ale to samo tyczy się czatu gry.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 11 czerwca 2021
  4. largendo

    largendo Zaawansowany


    kapitan robił jedną z misji na kolejny poziom obecnie jest zablokowana i nie można samemu zrobić co to za opóźnianie graczy przynajmniej odblokujcie misje do samodzielnego zrobienia
     
  5. SCM_Spacja

    SCM_Spacja S-Moderator Team Seafight

    Trochę cierpliwości.
     
  6. largendo

    largendo Zaawansowany

    jak naprawiają to ok; ja nawet nie sprawdzam czy dostałem nagrodę odbieram i tyle dzienne mi zaliczało map bonusowych nie wiem obecnie nie mam
     
  7. -helloween666-

    -helloween666- Forumowy żółtodziób

    Po załadowaniu Najemnika nie ma mozliwości dodania armat. Podobnie jest dla Przychylności Królowej i Królewskiej Łaski!? Jakis error?
     
  8. adax75

    adax75 Mistrz forum

    Niech naprawią błąd z konfiguracjami , co logowanie to inaczej.
     
  9. złotko

    złotko Forumowy żółtodziób

    Obecne niedociągnięcia (klient UNITY):
    1. Ikona abordażu - nie znika po wykonaniu abordażu.
    2. Crafting - niepełne zestawienie materiałów potrzebnych i możliwych do uzyskania (np. piracka stal - brak informacji o potrzebnej wytycznej podstawowej transmutacji albo armata voodoo - możliwość uzyskania lekkiego kawałka drewna).
    3. Misje - przy zdawaniu misji konieczne dodatkowe kliknięcie - irytujące.
    4. Brak efektu statku - design Flying Dutchamann.
    5. Brak możliwości zmiany konfiguracji za pomocą skrótu klawiszowego + konfiguracje nie są posegregowane alfabetycznie.
    _________
    6. Podczas ataku można zmienić wizualnie konfiguracje, lecz pozostaje poprzednia konfiguracja.
    7. Umiejętności mistrzowskie - nieprawidłowe informacje.
    8. ADMIRAŁY - brak emblematu wokół nazwy admirała.
    9. Rozpadlina - liczba potrzebnych herbów - nie jest aktualizowana.
    10. Błąd dotyczący poprzedniego Eventu - mapka na magiczne herby - wchodząc do kolejki, magiczne herby są pobierane np. za 9 mapkę -> 9 szt., lecz jeśli nie wejdzie się na mapkę to po restarcie o 8.25 jest zwracany tylko 1 magiczny herb - PRIORYTET.
    __________

    11. Zmiana mapy - podczas, gdy dany gracz otrzyma śmiertelny cios przy zmianie mapy, po odrodzeniu pozostaje możliwość zmiany tej mapy - po kliknięciu przerzuca na tą mapę w losowym miejscu - PRIORYTET.
    12. Cooldown - przy wykonywaniu akcji np. atak, reperka, załączanie dodatków - wykonywane są tylko akcje od poprzedniej akcja, od której upłynęło dostatecznie dużo czasu - mocno irytujące - PRIORYTET.
    13. Okienko szpicla, akcji specjalnej, czatu - zadokowane okienko, po wylogowaniu zmienia swój rozmiar i położenie + brak możliwości zminimalizowania - irytujące .
    14. Kamraci - brak możliwości odnalezienia gracza/y po ID; konieczność rozróżniania dużej od małej litery.
    15. Informacja o ataku - błędna nazwa, hp - PRIORYTET.
    __________

    16. Ikony przychodu - są dopisywane, zamiast aktualizowania (czasami pozostają po czasie).
    17. Klejnoty statków i towarzyszy - informacja o nazwie zamiast o ilości.
    18. Ranga - brak informacji o następnej randze; brak informacji o rangach innych graczy na morzu.
    19. Klawisz centrowania/ V - nie działa.
    20. Informacje o dodatkach - czasami nie wyświetla się tekst.
    __________
    21. Tekst - dłuższy tekst zastępowany jest kropkami bez możliwości podejrzenia - nie wyświetla się pełna nazwa po najechaniu kursorem.
    22. Crafting - ulepszając kolejno poziomami armaty, poprzednie armaty nie są aktualizowane - konieczność zamknięcia i otwarcia okna na nowo.
    23. Okienko misji - czasami jest wyświetlana długa lista, a czasami przejrzysta skrócona wersja.
    24. Płomień tortugi - nie jest wyświetlony na mapie morza.
    25. Liga Kapitańska PERGAMIN - czasami jest zablokowana możliwość wykonania pergaminu, mimo iż kapitanowie są wolni - konieczność wykonania logout.
    __________
    26. Atak - czasami blokuje się atak i dopiero przerwanie ataku, umożliwi ponowne zaatakowanie celu.
    27. Sklep - brak możliwości edytowania ilości w koszyku.
    28. Rozpadlina - stosując przedmiot NIE DO ZATRZYMANIA, czasami buguje się jak krew inyi.
    29. Zablokowanie ruchu - podczas wchodzenia do bezpiecznego portu może się zdarzyć, że statek znajdzie się na wyspie - konieczność teleportacji; opuszczając bezpieczny port, zdarzyło się że statek nie mógł się poruszać i konieczne było otwarcie mapy morza na nowo, po czym statek wylądował w innym bezpiecznym porcie, niż przed zdarzeniem.
    30. Mapa morza - ukrywając panel dodatków, nie można kliknąć na mapę morza pod nim.
    _________
    31. Zmiana wielkości okna gry - ulega zmianie położenie wyświetlanych informacji, lecz przy powtórnym maksymalizowaniu - pozostaje w poprzedniej lokalizacji -> konieczność otwarcia na nowo mapy morza albo zmiany rozdzielczości okna gry.
    32. Dźwięk - wystrzał armat, naprawa - nie działa.
    33. Liga kapitańska - bugują się dodatkowe okienka kapitanów.
    34. Liga kapitańska - możliwe są do wykonania misje z poza przedziału levelowego.
    35. Aleja sław/Ranking akcji specjalnej - brak możliwości skopiowania nicku.
    __________
    36. Okno czatu - przy zmniejszaniu szerokości, traci się możliwość przesunięcia okna.
    37. Salwa do gracza - oddając salwę do gracza, wyświetlana jest salwa zbitej PV, bez uwzględnienia PŻ.
    38. Zatopienia - zdarza się, że zatapiając danego gracza 1 raz, wyświetlanych jest 9 komunikatów o zatopieniu.
    39. Nowe logowanie - wykonując logout, a następnie klikając nowe logowanie, konieczne jest 2 x krotne wciśnięcie tego przycisku, przy czym już po pierwszym kliknięciu statek pojawia się na mapie.
    40. Logout z zamknięciem okna - nie działa.
    __________
    41. Szpicel - brak możliwości skopiowania tagu bractwa; Szpicel bractwa - brak możliwości skopiowania.
    42. Konfiguracja mapy morza - przy zmianie położenia mapy morza, powiększa się i okno zmiany mapy wychodzi poza widoczność.
    43. Szpicel graczy - konieczność dodatkowego wyboru-> gracz.
    44.
    _________

    cdn. niebawem

    Pochwały:
    0. Płynność gry, brak lagów, klawiszowania, odciążenia ciasteczek...
    1. Integralność grupy i szpicla.
    2. Kroki w kierunku blokowania specjalnych znaków w nickach.
    3. łatwość zaznaczania.

    Sugestie:
    1. Wprowadzenie autoryzowanych automatów do gry.
    2. Poprawa czytelności tekstów/czcionka.
    3. Umożliwienie zmniejszenia okienek szpicla, ulubione, grupa, misji.
    4. Dodanie możliwości zmiany prędkości przewijania mapy.
    5. Abordaż - zamiana komunikatu na informacje wyświetlaną u góry mapy morza.
    6. Dodanie do okna SZPICLA zakładki ULUBIONE.
    7. Zmiana konfiguracji, zmiana designu - umożliwienie zmiany poprzez ikonę na pasku dodatków.
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 19 czerwca 2021
  10. wincks

    wincks Forumowy żółtodziób

    obecne niedociągnięcia 44 pozycje, skwitowane podsumowaniem cdn.
    Pochwały 4 pozycje (naciągane).
    Po prostu możemy się czuć teraz "króliczkami doświadczalnymi". Small Point wymusza na nas przejście na Unity, podczas gdy chociażby w połowie nie jest to dopracowany projekt.
    Pozdrawiam i życzę cierpliwości...
     
  11. Repering

    Repering Młodszy ekspert

    Minął już tydzień, ba 8 dni minęło i żadna z rzeczy którą napisałem nie została naprawiona..

    W dalszym ciągu:
    Wiedza zwiadowcy nie pokazuje ile wróg ma PŻ
    Wiedza zwiadowcy wariuje i mimo braku efektu(bo czas minął) pokazuje zasięg (który miało się po włączeniu jej, bo jak sokole oko się użyje to nic się nie zmienia).
    Punkt 3 obręcz zasięgu wygląda źle
    Punkt 4 brak dźwięku ostrzału
    Punkt 5 brak ikony zaznaczania wroga
    Punkt 6 problem z normalnym pisaniem na czacie, wbijam wiadomość i klikam enter i nic(może okno nie jest zaznaczone czy coś, ale nie idzie tego podejrzeć jak wcześniej) ogólnie problem polega na tym, że nie ma migającego kursora który pokazuje że akurat korzystamy z tego czatu.
    Punkt 7 Problem z naprawą(niby naprawiamy statek bo ikona pokazuje że statek się naprawia), ale jednak nie naprawia się.

    Punkt 8 (dotyczy również wersji zanim unity powstało), jak to jest że inna podobna gra BigPoint (pirate storm) które też niestety zostało zniszczone przez BP
    nie posiadała problemu z naprawą.

    Opis:Kiedy grasz sobie w tamtą grę i naprawiasz swój statek klikasz atak na inny cel i naprawa automatycznie zatrzymuje się, a twój statek atakuje przeciwnika.

    Jednakże z jakiegoś nieznanego powodu nie potrafią tego wprowadzić w seafight, co powoduje że za każdym razem trzeba przerywać naprawę(ponieważ jak się naprawiamy nie możemy atakować innego przeciwnika) i atakować cel jest co denerwujące i zapewne nie tylko ja tak sądzę.
     
    Ostatnie edytowanie: 19 czerwca 2021
  12. BA_margarites

    BA_margarites Board Administrator Team Seafight

    Co i kiedy zostanie naprawione - takich informacji nie otrzymujemy.
    Pomimo wszystko - dzieki za zgloszenia :)
     
  13. Dar_Duszy

    Dar_Duszy Forumowy żółtodziób

    Niedziałające opisy: przedmiotów, kul, trenerów, armat itp. bardzo irytują :(
     
  14. Hulio1234

    Hulio1234 Aktywny autor

    co sie stało że znowu nie można wyciągnąć ulubionych do paska skrótów???? Jedno naprawiają ale nie mogą przy okazji niczego nie popsuć? Za trudne?
     
  15. Repering

    Repering Młodszy ekspert

    Wiedza Zwiadowcy po skończeniu czasu trwania wprowadza graczy w błąd.
     
  16. Salmanasar

    Salmanasar Czeladnik forum

    Mam nadzieje, ze to tylko dbanie o dobry PR, nie wyobrazam sobie, zeby developerzy nie wyceniali bugow i to jeszcze na produkcji...
     
  17. KrYs1916

    KrYs1916 Moguł forum

    Ta gra, to powoli już zaczęła być jedną mega wielką kpiną.
     
  18. NAVAL

    NAVAL Aktywny autor

    Witam znikły mi 2 kamienie czerwone dałem screena z dziennika było to miedzy 5 marca napisali ze mogę czekać nawet 1 miesiąc na odpowiedz? Czy to nie jest śmieszne ? moja wina że znikły kamienie i ich nie mam? Czy BA może z tym coś zrobić.
    Pozdrawiam
     
  19. BA_PP187

    BA_PP187 Board Administrator Team Seafight

    To nie jest temat do tego rodzaju zgłoszeń. My jako BA nie mamy na to wpływu.
     
  20. NAVAL

    NAVAL Aktywny autor

    a kto to pilotuje ? adm?
     
    WładcaMuch77 lubi to.