Zimowe Święto od 06.12.2012 do 03.01.2013

Temat na forum 'FAQ dotychące akcji specjalnych (eventów)' rozpoczęty przez użytkownika BA_Modlishka, 13 listopada 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. BA_Modlishka

    BA_Modlishka Guest

    Od 06.12.2012 do 03.01.2013 będziemy znów obchodzić Zimowe Święto. Oto parę rzeczy, które czekają Cię w tym okresie:
    Seafight w zimowym designie
    Specjalni zimowi przeciwnicy: lodowe perły, Red Saints, Bałwan
    Przydatne przedmioty z okazji Zimowego Święta
    Lodowe skrzynie
    Prezenty-błyskotki
    Kalendarz z 24 drzwiczkami
    Akcja specjalna „Złodziej prezentów“
    Nowy zimowy design statku
    Różne przedmioty i akcje będą aktywowane w ciągu danego dnia. Wszystkie akcje kończą się 03.01.2013. Wyjątek od tej reguły stanowią pierniki, więcej inforamcji na ten temat poniżej w FAQ.
    [​IMG]


    Zimowi przeciwnicy​

    [​IMG]

    Zły Bałwan sieje strach i przerażenie na mapach morza. Musisz go atakować śnieżną amunicją (kulami śnieżnymi), jeśli chcesz go pokonać. I nie będzie to łatwe! Im więcej energii życiowej straci, tym bardziej czerwony i zły się zrobi. Musisz przetrwać kilka etapów, aby go pokonać. Jak tylko Bałwan straci całą swoją energię życiową, wybuchnie pełen gniewu i rozrzuci przy tym pełno prezentów-błyskotek. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz pośród nich fragment zimowego designu.​

    [​IMG]


    [​IMG]


    Lodowe perły i Red Saints można znaleźć przez cały okres trwania Zimowego Święta na wszystkich mapach morza. Jeśli ich pokonasz, rozrzucą prezenty-błyskotki. Podczas gdy lodowe perły upuszczą tylko 2 skrzynie, po pokonaniu Red Saints możesz zdobyć nawet 8 skrzyń. ​


    Pytania & Odpowiedzi
    Chcę zdobyć ten świetny design zimowy! Jak to zrobić?

    Nowy design zimowy dostaniesz pod koniec Zimowego Święta, zakładając, że udało Ci się zebrać wszystkie 4 części designu. Aby zdobyć poszczególne części, należy wykonać określone zadania.

    Pierwszy fragment można znaleźć w lodowych skrzyniach. Aby je otworzyć, potrzebny jest lodowy klucz!

    Drugi fragment zostanie upuszczony przez złego Bałwana. Pokonaj go, a przy odrobinie szczęścia dostaniesz drugą część designu.

    Aby wygrać trzecią część, będziesz musiał wykazać się swoimi umiejętnościami jako kapitan. Weź udział w akcji specjalnej "Złodziej prezentów": 5 najlepszych graczy w rankingu i 5 innych graczy wybranych losowo otrzyma tę trzecią część. Ranking będzie codziennie resetowany, więc każdy ma szansę wygrać!

    Aby wygrać czwartą część, musisz tylko udowodnić swoją lojalność. Otwórz każdego dnia od 1.12 do 24.12 jedne drzwiczki w kalendarzu. Po otwarciu przynajmniej 20 z 24 drzwiczek pojawi się ostatnia część designu.W przypadku, gdy nie uda Ci się zdobyć wszystkich czterech części zimowego designu podczas trwania Zimowego Święta, mamy dla Ciebie dodatkowe rozwiązanie: od 29.12. godź.12:00 do 05.01. godź. 12:00 będzie można kupić brakujące części designu za pierniki.
    Nie zdobyłem wszystkich 4 części designu! Czy mogę mimo wszystko dostać design statku?

    Nie martw się! Od 29.12. do 05.01. można będzie kupić brakujące części designu za pierniki.
    [​IMG]


    Jaki jest cel lodowych skrzyń?

    Lodowe skrzynie są jak normalne "tajemnicze skrzynie," ale, aby je otworzyć, potrzebujesz specjalne lodowe klucze i zawierają one wiele interesujących zimowych przedmiotów. Uwaga: podwajacz błyskotek i talenty nie działają w przypadku lodowych skrzyń. Lodowe klucze nie przepadają: po ciężkiej zimie otrzymasz za 2 lodowe klucze 1 zwykły klucz.


    Gdzie mogę otrzymać lodowe klucze potrzebne do otwarcia lodowych skrzyń?

    Lodowe klucze można kupić na placu targowym. Przy odrobinie szczęścia możesz także znaleźć kilka kluczy na krach lodowych. Być może ukryliśmy też parę kluczy za drzwiczkami kalendarza...
    Kupiłem więcej lodowych kluczy niż to konieczne. Co mam teraz zrobić?

    Nie martw się, lodowe klucze nie roztapiają się tak szybko. Po ciężkiej zimie otrzymasz za 2 lodowe klucze automatycznie 1 zwykły klucz.
    Dlaczego w mojej lodowej skrzyni nie było ani jednej części designu statku?

    Nie wszystkie lodowe skrzynie zawierają fragmenty designu statku. Podczas gdy niektórzy piraci mogą mieć szczęście i od razu znaleźć właściwą skrzynię, inni piraci muszą otworzyć więcej skrzyń, zanim znajdą część designu.
    W jaki sposób mogę zdobyć prezenty-błyskotki?

    Prezenty-błyskotki są rozrzucane tylko przez zimowych przeciwników podczas Zimowego Święta. Pokonaj paru z nich, a znajdziesz prezent-błyskotkę. Wyglądają one jak normalne prezenty i mogą być gromadzone, tak jak normalne błyskotki.
    W jaki sposób mogę pokonać Bałwana? I dlaczego muszę go pokonać?

    Zły Bałwan pojawi się na morzach, tak jak wszyscy inni zimowi przeciwnicy podczas Zimowego Święta. Aby go pokonać, musisz użyć śnieżnej amunicji (kule śnieżne), którą możesz nabyć na placu targowym. Im więcej energii życiowej Bałwan straci, tym bardziej czerwony i zły się zrobi. Musisz przetrwać kilka etapów, aby go pokonać. Jak tylko Bałwan straci całą swoją energię życiową, wybuchnie pełen gniewu i rozrzuci przy tym pełno prezentów-błyskotek. Przy odrobinie szczęścia znajdziesz pośród nich część zimowego designu.​
    Gdzie mogę znaleźć amunicję potrzebną do pokonania Bałwana?

    ]Kule śnieżne możesz nabyć na placu targowym i poprzez opcje „Szybkie zakupy” na mapie morza.

    Gdzie mogę zobaczyć, ile części designu już mam?
    Na stronie głównej znajdziesz przycisk, który przeniesie Cię bezpośrednio do zestawienia zebranych już przez Ciebie części designu.
    Czy mogę dostać części designu statku również od innych zimowych przeciwników?

    Nie, tylko zły Bałwan zadaje sobie trud i nosi ze sobą fragmenty designu statku. Musisz go pokonać, czasem więcej niż jeden raz, aby uzyskać część designu.
    Dlaczego nie dostałem od Bałwana żadnej części designu?

    Zły Bałwan nie upuści części designu statku za każdym razem, gdy zostanie pokonany. Szanse na wygraną są dobre, ale może się zdarzyć, że musisz pokonać go więcej niż tylko jeden raz, aby uzyskać część designu.
    W jaki sposób przebiega akcja specjalna "Złodziej prezentów"?

    Akcja specjalna "Złodziej prezentów" to naładowana akcją gra w kotka i myszkę. Na 4 różnych mapach pojawią się specjalne prezenty. Celem akcji jest, aby przetrzymać dany prezent na swoim statku tak długo, jak to możliwe. Im dłużej posiadasz ten prezent, tym więcej zdobywasz punktów. Im więcej punktów zdobędziesz, tym wyższą rangę na liście pod koniec dnia posiadasz. 5 najlepszych piratów dostanie część designu statku.

    Ale uwaga! Inni piraci chcą oczywiście również zdobyć ten prezent i każdy może zobaczyć, kto ma w danej chwili prezent na pokładzie! Musisz więc użyć wszystkich swoich umiejętności jako wojownik i nawigator, aby zdobyć wiele punktów. Gdy tylko gracz posiadający ten prezent zostanie zatopiony, prezent będzie dryfować w wodzie koło wraku statku i kolejny gracz może go zebrać.

    Podczas gdy posiadasz prezent na swoim statku, nie możesz teleportować swojego statku, ani użyć Płomienia Tortuga. Ponadto, nie możesz dostać się na mapy bonusowe lub mapy szturmowe. Akcja specjalna "Złodziej prezentów" będzie toczyć się przez cały dzień bez przerwy. Na koniec dnia zostanie ustalony ranking, a następnego dnia wszystko zacznie się od nowa z nowym rankingiem i nowym prezentem. W ten sposób każdy ma szansę na zdobycie fragmentu designu!
    Skąd dowiem się, gdzie pojawił się prezent?

    Wszyscy piraci, znajdujący się na danej mapie, otrzymają powiadomienie, jak tylko ten specjalny prezent się pojawi.
    Na jakich mapach pojawia się prezent?

    W sumie masz do wyboru cztery prezenty, które pojawiają się na czterech różnych mapach. Mapy są podzielone na poziomy: poziom 2-6, poziom 7-12, poziom 13-16 i poziom 17-20. Każdy pirat może przejąć tylko prezent, który odpowiada jego poziomowi. Na przykład pirat na poziomie 15 nie może przejąć prezentu dla poziomu 7-12 lub poziomu 17-20.
    Ponadto, prezenty muszą pozostać na danej mapie. Jeśli spróbujesz przenieść prezent na inną mapę, która leży poza właściwym obszarem dla danego poziomu, zostanie on usunięty z Twojego statku i kolejny prezent pojawi się gdzie indziej w obszarze danego poziomu.
    Znalazłem prezent, co teraz?

    Łap go i w nogi! Im dłużej przetrzymasz prezent na pokładzie, tym więcej punktów zdobędziesz i masz tym większe szanse na wygranie części zimowego designu statku.
    Dlaczego nie mogę zebrać prezentu?

    Nie masz odpowiedniego poziomu. W sumie masz do wyboru cztery prezenty, które pojawiają się na czterech różnych mapach. Mapy są podzielone na poziomy: poziom 2-6, poziom 7-12, poziom 13-16 i poziom 17-20. Każdy pirat może przejąć tylko prezent, który odpowiada jego poziomowi. Na przykład pirat na poziomie 15 nie może przejąć prezentu dla poziomu 7-12 lub poziomu 17-20.
    Dodatkowo nie można zebrać prezentu w momencie gdy korzysta się ze światła tortugi. W tym momencie pojawi się stosowny komunikat.
    Jak mogę stracić prezent?

    Prezent możesz stracić na cztery różne sposoby. Gdy zostaniesz zatopiony przez innego gracza, tracisz automatycznie swój prezent. Jeśli nie chcesz zostać zatopiony, możesz wyrzucić prezent za burtę za pomocą przycisku. W obu przypadkach, prezent pojawi się obok statku.

    Ponadto stracisz prezent, jeśli tylko spróbujesz wydostać się z dozwolonej mapy lub, jeśli wylogujesz się z prezentem na pokładzie. W obu przypadkach, nowy prezent pojawi się gdzieś w obszarze danego poziomu.
    Nie byłem jednym z 5 najlepszych w akcji „Złodziej prezentów”. Co mam teraz zrobić?

    Spróbuj jutro ponownie! Lista rankingowa jest prowadzona od zera każdego dnia, aby każdy pirat miał szansę osiągnąć najwyższe pozycje. A jeśli nie uda Ci się dostatecznie długo utrzymać prezentu na pokładzie, istnieje inna możliwość zdobycia części designu statku: nie tylko 5 najlepszych graczy w rankingu dostanie część designu, ale także 5 losowo wybranych graczy, którym udało się utrzymać prezent przynajmniej przez krótki czas.
    Nie byłem jednym z 5 najlepszych w akcji „Złodziej prezentów”, a mimo to dostałem część designu statku. Dlaczego?

    Gratulacje! Miałeś szczęście! Aby uzyskać część designu statku, nie musisz być jednym z 5 najlepszych piratów. Każdego dnia wybranych zostanie losowo dodatkowych 5 piratów z listy rankingowej, którzy również otrzymają część designu.
    Co mogę wygrać w kalendarzu?

    Nie możemy tego ujawnić, to ma być przecież niespodzianka! No dobrze, tutaj mała wskazówka, co będzie można znaleźć w kalendarzu: lodowe klucze, perły i przedmioty z okazji Zimowego Święta. No i oczywiście dla każdego pirata, który otworzył przynajmniej 20 z 24 drzwiczek, część designu statku.

    Czy mogę dostać część designu statku nawet, gdy opuszczę jedne drzwiczki?
    Tak , w tym roku wystarczy otworzyć 20 z 24 drzwiczek aby otrzymać część designu. Ponadto danego dnia można otworzyć tylko jedne drzwiczki. Jeśli zapomnisz którychś drzwiczek, nie będziesz mógł ich już później otworzyć.
    Dlaczego nie dostaję więcej żadnej premii za codzienne logowanie?

    Podczas Zimowego Święta nie ma żadnych bonusów za codzienne logowanie. Po to jest przecież kalendarz z 24 drzwiczkami! Po zakończeniu Zimowego Święta zaczniesz od nowa od pierwszego dnia logowania.
    Co mam zrobić z krą lodową?

    Kra lodowa pojawia się dodatkowo obok normalnych błyskotek i prezentów-błyskotek. Jeśli znajdziesz krę, uderz w nią harpunem i zniszcz ją, a znajdziesz w niej różnego rodzaju prezenty!
    Jakie rodzaje przedmiotów z okazji Zimowego Święta istnieją i jakie korzyści mi one przynoszą?

    Podczas Zimowego Święta w tym roku dostępne są cztery wyjątkowe przedmioty: bałwan, zimowe światełka, świeca i amunicja śnieżna. Znajdziesz je wszystkie w lodowych skrzyniach i błyskotkach. Amunicję śnieżną można również kupić na placu targowym.
    [​IMG]



    Z bałwanem jako Twoim towarzyszem możesz zdobyć 25% więcej punktów doświadczenia. Dotyczy to pokonania NPC jak i graczy, zbierania błyskotek i skrzyń ze skarbami, niszczenia kry lodowej i regeneracji na normalnych mapach. Bałwan znika po zmianie mapy lub gdy przejdziesz na mapy bonusowe. Zresztą na mapach bonusowych i tak nie możesz przywołać bałwana. Jeśli używasz Płomienia Tortuga, bałwan jest widoczny dla innych graczy, podczas gdy Ty żeglujesz nadal niewidoczny dzięki sile Płomienia.
    [​IMG]



    Za pomocą świecy tworzysz piękne iluzje na morskich mapach. Efektem dodatkowym jest to, że wszyscy gracze w pobliżu świecy zdobywają więcej punktów doświadczenia po pokonaniu NPC jak i graczy, podczas zbierania błyskotek i skrzyń ze skarbami, niszczenia kry lodowej i regeneracji na normalnych mapach. Możesz zapalić równocześnie aż do 5 świec na mapie morza. Pierwsza świeca zwiększa ilość punktów doświadczenia o 15%, a każda dodatkowa świeca zwiększa wydajność o kolejny procent. Sam możesz więc zarobić do 19% bonusu, ale podczas gry z przyjaciółmi liczba ta może wzrosnąć nawet do 25%. Świeca świeci przez 3 minuty i nie działa na mapach bonusowych.
    [​IMG]



    Zimowe światełka dodadzą Twojej amunicji elitarnej dodatkowy punkt elitarny na każdą wystrzeloną kulę na jedną minutę. Bonus ten jest nawet widoczny, ponieważ wszystkie wystrzelone kule armatnie pozostawiają w powietrzu ślad w postaci świetlnego ogona.
    Amunicja śnieżna daje podwójne punkty elitarne na każdą wystrzeloną kulę i jest Ci ona poza tym potrzebna do walki ze złym Bałwanem. Tylko w ten sposób można go pokonać!
    [​IMG]


    Pierniki – czym są i jak działają?​


    Pierniki można zbierać przez cały czas trwania Zimowego Święta. Są one upuszczane przez zimowych przeciwników i możesz je też znaleźć po rozbiciu kry. Będą one tym ważniejsze, jeśli nie uda Ci się zebrać którejś z części zimowego designu statku. Od 29.12. do 05.01. będziesz mógł kupić brakujące części designu za pierniki i w ten sposób uzyskać jeszcze szansę na specjalny zimowy design statku. Za wszystkie pierniki, które zostaną Ci po zakończeniu Zimowego Święta, otrzymasz mały prezent. A więc nie wyrzucaj ich za burtę!
    Co się stanie z moją ochroną dla początkujących gdy podniosę prezent?

    Każdy gracz z ochroną dla początkujących straci ją w momencie gdy podniesie prezent.
    Jakie statystyki będzie posiadał design zimowy- Dalendris?

    Design ten jest taki sam, jak Moriantur ale na każdy z 4 etapów poziomu elitarnego daje dodatkowe 2.500 punktów Voodoo.

    Poziom elitarny 0-22
    11% obrażeń
    10% obrażenia harpunami
    65,000 HP
    15,000 VP

    Poziom elitarny 23-24
    12% obrażeń
    10% obrażeń harpunami
    71,000 HP
    17,500 VP

    Poziom elitarny 25-26
    13% obrażeń
    10% obrażeń harpunami
    77,000 HP
    20,000 VP

    Poziom elitarny 27
    14% obrażeń
    10% obrażeń harpunami
    83,000 HP
    22,500 VP​
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.