Aktualizacja celności

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez użytkownika kemoT, 19 grudnia 2014.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. kemoT

    kemoT Książę forum

    Witam,

    wiele już razy starałem się dowiedzieć w jaki sposób obliczana jest celność naszych armat, w jaki sposób liczone są dodatkowe % od kaszteli, talentów, itp. Niejednokrotnie MODzi odpisywali mi, że wartości podane w opisach np kaszteli mówią o procentach, tj. jeżeli mam sekstans na 5 poziomie to moja celność wynosi: 0,75+(0,75*0,05)=0,7875 czyli ów kasztel podniósł moją celność zaledwie o 3,75 punkta procentowego. Z opublikowanego dzisiaj na forum ogłoszenia odnośnie armat wynika, że kasztele, talenty, towarzysze, itp. dodają nam nie procenty celności, ale punkty procentowe (jeżeli ktoś nie wie jaka jest między tymi dwiema rzeczami różnica to musi sam poszukać odpowiedzi, ponieważ nie chce mi się tego tutaj opisywać :D). I tu zauważyłem, że ma się to ni jak do rzeczywistości, ponieważ posiadając:
    -armaty: 75%
    -kanonier: 5%
    -sekstans 5 poz.: 5%
    -oko Agwe 5/5: 6%
    -towarzysz Krwawy Kieł: 10%
    co daje mi 101% celności występuje u mnie rozrzut salwy. Nawet przyjmując, że kiedyś dodatki dawały nam procenty a nie punkty procentowe do salwy, to po tej aktualizacji spodziewałbym się, że celność będzie naliczana według zasad podanych w opisie aktualizacji.

    Dlatego proszę o wyjaśnienie tej sytuacji i ewentualne zgłoszenie BP, że coś im ta aktualizacja nie wyszła.
     
    $cwieku1980$ lubi to.
  2. ___Adrian___

    ___Adrian___ Nadzorca forum

    Zerknij tu masz wszystko opisane :
    https://board-pl.seafight.com/threads/aktualizacja-mechanizmu-dokladnosci.53900/#post-353424
     
  3. kemoT

    kemoT Książę forum

    No właśnie piszę o tym ogłoszeniu. Z niego wynika, że wszystkie dodatki dają punkty procentowe, no i to nie ma odzwierciedlenia na moim koncie. Sumując wszystkie bonusy wychodzi mi celność 101% a i tak mam rozrzut salwy. Salwę sprawdzałem na botach więc nie ma mowy o tym by miały jakieś kamienie do uniku.
     
  4. ___Adrian___

    ___Adrian___ Nadzorca forum

    Masz tylko 101 % a max okolo 150% wiec masz malo ;p Ja mam 122% i zazwyczaj salwa jest stala, raz na jakis czas obnizy sie tylko o 30pkt wiec to nic.
     
  5. kemoT

    kemoT Książę forum

    Może i mam mało, ale nie zmienia to faktu, że przy celności 100% każda salwa powinna być taka sama i mieć maksymalną wartość. A tak poza tym to max można mieć 140,5%
     
  6. ___Adrian___

    ___Adrian___ Nadzorca forum

    No moze i 140 ^^

    Wiesz tu jest SF wszystko jest mozliwe ;p wiec 100% to nie jest 100% ;p
     
  7. kemoT

    kemoT Książę forum

    No a powinno, inaczej można podciągnąć to pod oszustwo, ale to już nie mój problem :D
     
  8. Patrykhg12

    Patrykhg12 Książę forum

    to zależy jak kto na to patrzy i ile lubi mieć % ... jeden powie na 100% inny powie ze zrobi na 200% :p tak ze mozna sie tak bawić.. no ale trudno jest to co jest szkoda tylko ze w dziale płatności się zgadzają % :p bo co to by bylo jak by w bonusie zamiast 10% dawali 10000% :p
     
    Ostatnie edytowanie: 19 grudnia 2014
  9. igI*POLAND*

    igI*POLAND* Forum Pro

    Temat celności był wiele razy podnoszony to co zostało odnośnie celności napisane w linkowanym tu temacie to bzdura i mydlenie oczu graczom "żeby wyglądało" że mamy więcej choć nie mamy.
    Dawno już zostało udowodnione że wszelakie dodatki zwiększające celność nie dodają się do celności podstawowej armat a są jej procentem i tak jest BEZ WĄTPIENIA teraz, sam kolega kemoT widzi że mając niby 101% ma rozrzut salwy bo faktycznie nie ma 101% tylko 94,5% (może 95 jeżeli łaskawcy zaokrąglają w górę).
    Mowa jest o 140,5% celności, to bajeczka, faktyczna celność ze wszystkimi bajerami będzie 124,1% więc może łaskawie zaokrąglą do 125.
    BP ma nas graczy za przygłupów nie umiejących dodawać, wychodzą z założenia (niestety słusznego) że większość nawet nie zatrybi jak to działa i łyknie co im się powie, a jednostki które rozkminią temat zostaną "załatwione" przez niby nie związanych z teamem userów wypowiadających się w niemal każdym temacie.
     
  10. kemoT

    kemoT Książę forum

    Tylko z ogłoszenie, które sami podali jasno wynika jak ma być liczona celność i w tym momencie oczywiste jest, że nie zapewniaja tego o czym sami mówią, dlatego wszelkie skargi graczy są jak najbardziej na miejscu.
     
  11. igI*POLAND*

    igI*POLAND* Forum Pro

    Tak jak mówisz jest to oczywiste, wciskają kit gdzie się tylko da, inny temat to to że przy takie ilości kitowania jak w BP sami się już gubią co tam kiedyś pozmieniali i gdzie na kitowali :)
     
  12. Ṩȁɲçɧḛʑ

    Ṩȁɲçɧḛʑ Czeladnik forum

    witam , czy ktoś może wie jaki wpływ teraz na salwę ma uszlachetnianie armat i co lepsze z pustaka 55f czy 60f
     
  13. kemoT

    kemoT Książę forum

    Armaty 55f i 60f ulepszone na 5 poziom z pustaka zadają takie same szkody oraz mają taką samą szansę na krytyczny cios. Różnica jest tylko w amunicji elitarnej, ponieważ 60f na 5 poziomie dają +10 szkód amunicją elitarną.

    Link do FAQ:
    https://board-pl.seafight.com/threads/armaty-elitarne.3436/#post-14416
     
  14. Ṩȁɲçɧḛʑ

    Ṩȁɲçɧḛʑ Czeladnik forum

  15. kemoT

    kemoT Książę forum

    Może ktoś z ekipy się wypowie? Napisałem do pomocy technicznej, ale chyba się nie zrozumieliśmy bo odesłali mnie po odpowiedź do tematu o aktualizacji (tak jak Adrian w swoim pierwszym poście), tylko, że właśnie o niego jest ta cała afera, ponieważ sposób obliczania celności w nim podany nie ma odzwierciedlenia w grze. Nie wiem czy było to zwykłe nieporozumienie czy po prostu robią ze mnie idiotę.
     
  16. *Bogdan*

    *Bogdan* Młodszy ekspert

    Hello,

    Dziś rano sprawdziłem zaistniałą sytuację inwestując kryształki w zresetowanie talentów.
    Po ustawieniu:
    Armaty 75%
    10 % proch
    10 % wypolerowane lufy
    5 % kanonier
    1 % talent oko agwe

    Ustawienie 2:
    Armaty 75%
    10 % wypolerowane lufy
    5% kanonier
    1% oko agwe
    10 % towarzysz

    Salwa była stała.

    Podejrzewam, iż masz włączone sokole oko, które obniża twoją celność o 15 % zwiększając zasięg o 33 %. Dlatego salwa się waha między wartościami.

     
    Ostatnie edytowanie: 20 grudnia 2014
  17. kemoT

    kemoT Książę forum

    Nie mam włączonego sokolego oka, szczerze to bardzo rzadko z niego korzystam. Dzisiaj jeszcze raz policzyłem sobie celność i nadal wychodzi mi 101% a salwa ma rozrzut.
     
  18. *Bogdan*

    *Bogdan* Młodszy ekspert

    Może sprecyzuj o jakim rozrzucie mówimy podaj wartości salwy dla różnych kombinacji np. z prochem i bez prochu etc. Być może wspólnymi siłami dojdziemy, gdzie kryje się problem twojego przypadku.
     
  19. kemoT

    kemoT Książę forum

    Przy wyżej opisanych parametrach celności i armatach:
    -55x 55f
    -43x admiralskie
    -137x 60f
    (nie podaję uszlachetnień bo to nie ma wpływu na szkody bez krytyka)
    ***Strzelając bez prochu głównie mam salwę 6337 (czyli max bez krytyka (235*20*1,33*1+86=6337 33% do szkód, 86 to dodatkowe szkody z kul pustych z armat admiralskich)), co jakiś czas salwa spada mi poniżej 6100 a czasem w bliskie okolice 6000 co jak widać daję rozrzut ok 300 obrażeń. Mówię, najczęściej szkody mam w wysokości właśnie 6337, ale przy celności 101% nie powinno być żadnych odchyłek od tej wartości nawet na milion salw.
    ***Strzelając z prochem (wiedza alchemików 5/5) moja salwa jest zawsze na stałym poziomie i wynosi 7042.

    Strzelanie znowu przeprowadzane na NPC więc nic nie ma mowy o obniżaniu mojej celności przez umiejętności celu, do którego strzelałem.
     
  20. *Bogdan*

    *Bogdan* Młodszy ekspert

    hmm.. wygląda mi na to, że brakuje ci gdzieś +/- 5 % celności..

    (235*20*1,33)*0,95+86 = 6024

    Sprawdź czy na pewno posiadasz Kanoniera na swoim statku.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.