Korzystanie z forum

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez użytkownika SMOD_*Angua*, 5 czerwca 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    1. Chcę znaleźć konkretny interesujący mnie temat. Jak mam to zrobić?


    Załóżmy, że chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat pokładu Hebanowego. Najszybciej wyszukasz interesujący Cię temat w dziale FAQ-pytania ogólne. Jeśli chcesz skorzystać z wyszukiwarki i uniknąć przeglądania wielu wątków FAQ, nim dotrzesz do tego, który jest Ci potrzebny, skorzystaj z wyszukiwarki.

    Najefektywniej w takiej sytuacji skorzystaj z opcji <przeszukaj fora>.

    [​IMG]

    Podaj interesujące Cię słowa kluczowe i wybierz dział forum, który będzie przeszukiwany- w tym wypadku FAQ pytania ogólne.

    [​IMG]

    Możesz korzystać też z innych kryteriów jeśli np. wiesz, kiedy mniej-więcej powstał interesujący Cię wątek lub wiesz, kto go utworzył.
    Ze strony głównej możliwe jest też szybkie wyszukiwanie- pamiętaj jednak, że dane tam posortowane są datami i zwykle przeszukiwane są wszystkie fora, zatem znalezienie interesującego tematu może zająć więcej czasu.

    Chcąc dowiedzieć się czegoś o wyposażeniu, przedmiotach gry- przeszukaj najpierw działy FAQ- Pytania ogólne i FAQ-dotyczące akcji specjalnych.



    2. Nie udało mi się odnaleźć odpowiedzi na moje pytanie. Co dalej?


    Jeśli przeszukanie działów forum, w których spodziewałeś się znaleźć odpowiedź na interesujące Cię pytanie nie dało pozytywnych rezultatów, możesz założyć wątek i zadać pytanie, na które odpowiedzą inni gracze lub ekipa.

    [​IMG]

    Ważne jest, abyś zakładając wątek wybrał zapoznał się z regulaminem forum i wybrał odpowiedni dział :

    • pytanie ogólne, gdy chcesz zadać pytanie dotyczące gry, funkcjonowania forum czy czatu gry;
    • problemy techniczne do zgłaszania błędów w grze;
    • odwołania od blokad czatu, jeśli pragniesz prosić o zdjęcie blokady na czat (pamiętaj wtedy o podanie nr ID);
    • dyskusje ogólne, gdy chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami na temat aktualnych eventów, wprowadzanych nowowości (jeśli wątek dyskusyjny został utworzony);
    • jeśli chcesz się podzielić swoim pomysłem na ulepszenie gry, forum, możesz to zrobić w dziale Pomysły & sugestie.
    • w innych działach Kącika Użytkownika możesz przeprowadzić rekrutację do bractwa, zamieścić filmik, poprosić o sygnaturę, wziąć udział w konkursach, opowiedzieć coś o sobie i wiele innych.
    Staraj się tak tytułować nowy temat, by tytuł odzwierciedlał jego treść. Nowo tworzonemu wątkowi możesz nadać prefiks, określający mniej-więcej naturę problemu, oraz dodać ankietę (sprawdza się zwłaszcza w dziale pomysłów i sugestii, staraj się jednak nie nadużywać tej funkcji w innych działach).

    [​IMG]




    3. Chcę wypowiedzieć się w dyskusji/odpowiedzieć na pytanie- jak to zrobić?


    Możesz dodawać posty w wątkach (panel znajdujący się u dołu strony z dyskusją/pytaniami) i cytować wypowiedzi innych graczy, np. używając przycisku "Odpowiedz" w poście gracza, by zacytować cały post, lub zaznaczając część jego wypowiedzi, którą chcesz zacytować i wciskając pojawiającą się pod zaznaczonym tekstem opcję "Odpowiedz".

    [​IMG]

    Możesz w jednej wypowiedzi cytować wypowiedzi wielu graczy odpowiadając na ich wcześniejsze posty.
    Jeśli chcesz coś dodać lub zmienić w swoim poście, skorzystaj z opcji "Edytuj". Nie dodawaj pod jednym swoim wątkiem kolejnych.

    [​IMG]

    Jeśli potrzebujesz, możesz do wątku dodać grafikę. Umieszczasz zdjęcie lub grafikę na jakimś serwerze (polecam imgur.com), klikasz na grafikę prawym przyciskiem i wybierasz "kopiuj adres obrazka", następnie w poście wybierasz ikonkę "Grafika" (szósta ramka, druga ikona, zaraz za emotikonami) ...

    [​IMG]

    ...i wklejasz zapisany adres URL.

    [​IMG]
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.