Regulamin forum

Temat na forum 'Regulaminy' rozpoczęty przez użytkownika WojchillA, 6 grudnia 2013.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
 1. WojchillA

  WojchillA Guest

  Regulamin forum
  Drogi użytkowniku, witamy Cię serdecznie na forum Seafight. Szacunek do innych użytkowników oraz moderatorów to podstawowa zasada tego forum. Mamy nadzieję, że Twój pobyt na tym forum będzie czystą przyjemnością. Aby uniknąć nieporozumień prosimy Cię, abyś zapoznał się z poniższym regulaminem.

  1. Postanowienia ogólne

  1.1. Regulamin


  Użytkownik forum zobowiązany jest do przestrzegania Regulaminu forum, Netykiety oraz postanowień OWH. Nieznajomość obowiązującego Regulaminu nie zwalnia od odpowiedzialności w sytuacji, gdy użytkownik go złamie.

  1.2. Treści na forum

  Na forum zabronione są treści: obraźliwe, wulgarne, pornograficzne, homofobiczne, polityczne, religijne lub propagujące przemoc. Wypowiedzi zamieszczone na forum wyrażają opinię użytkownika, który ponosi pełną odpowiedzialność za ich treść. Zabronione jest publikowanie na forum treści lub wykonywanie jakichkolwiek czynności, które naruszają lub łamią prawa innej osoby, albo są w inny sposób sprzeczne z prawem. Dotyczy to również praw autorskich oraz własności intelektualnej.

  1.3. Kwestie nieobjęte Regulaminem

  Kwestie nieobjęte niniejszym Regulaminem nie podlegają dowolnej interpretacji i będą rozpatrywane indywidualnie przez ekipę forum.

  Ekipa forum zastrzega sobie prawo do usuwania/zmiany treści postów zamieszczonych na forum, przenoszenia i zamykania wątków oraz wszelkich innych czynności związanych z moderacją, które uzna za konieczne.

  1.4. Odwołania

  Użytkownik może się odwołać od decyzji moderatora. Miejscem do składania skarg jest wątek skarg na moderatorów (jeśli taki istnieje) lub pomoc techniczna.

  1.5. Zmiany w Regulaminie

  Ekipa forum zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w Regulaminie, o których będzie informować użytkowników w oficjalnych ogłoszeniach.

  1.6. Regulamin działu

  W poszczególnych działach ekipa forum ma prawo zamieścić osobne reguły danego działu.

  2. Zasady

  2.1. Nick, sygnatura, awatar


  Nick, awatar, sygnatura i podpis nie mogą naruszać punktu 1.2. Regulaminu.

  Nick, którym się posługujesz, to Twoja wizytówka. Nick nie może być wulgarny (w tym zawierający słowa z języków obcych, których brzmienie w języku polskim kojarzone jest z wyrażeniami wulgarnymi) ani obraźliwy.

  Awatar może mieć maksymalne wymiary 200 x 200 pikseli, a jego rozmiar nie może przekraczać 39 kb. Nie może on zawierać treści zawartych w punkcie 1.2. Regulaminu.

  Sygnatura - dozwolona jest sygnatura graficzna o maksymalnych wymiarach 500 x 200 pikseli oraz podpis zawierający maksymalnie 2 wiersze (czcionką o wymiarach max. 3)

  Język podpisu jest dowolny.

  *Sygnatury i podpisy ekipy mają prawo być większe.

  Kara:
  Sygnatura, awatar - 11 pkt
  Obraźliwy, wulgarny nick - 51 pkt

  2.2. Język forum

  Na forum obowiązuje standardowy język polski. W przypadkach szczególnych (sygnatura, podpis) dopuszczalne jest użycie języka obcego pod warunkiem zamieszczenia polskiego tłumaczenia.

  Wyjątek stanowią nicki (o ile nie naruszają żadnego z pozostałych punktów Regulaminu) oraz terminologia ściśle związana z grą (np. item, event, news, etc.).

  Kara:
  Język obcy - ostrzeżenie lub do 11 pkt
  Nieczytelność postu - ostrzeżenie lub do 11 pkt

  Kultura/ton wypowiedzi - nawet podczas burzliwych dyskusji lub kiedy się zdenerwujesz, zachowaj proszę uprzejmy ton wypowiedzi. Szanuj innych forumowiczów. Na naszym forum nie tolerujemy braku kultury.

  Kara
  Brak kultury: 11 - 51 pkt

  W wyjątkowych okolicznościach ICM lub ekipa forum może zamieszczać ogłoszenia w języku obcym, które zostaną wkrótce umieszczone również w języku polskim.

  2.3. Zaśmiecanie, spam, flood, off-top, double posting

  Niedozwolone jest zaśmiecanie forum postami, które nic nie wnoszą do wątku oraz wielokrotne powielanie tych samych treści na forum w różnych wątkach.

  Flood - kilkukrotne, nieuzasadnione powtarzanie tego samego słowa lub znaku.

  Off-top - pisanie postów niezwiązanych z tematem wątku.

  Double posting - pisanie postu pod postem. Wyjątek: Moderatorzy mają prawo pisać post pod postem. Użytkownikowi wolno odstąpić od tego punktu Regulaminu tylko za przyzwoleniem Moderatora.

  Posty powinny być zrozumiałe i czytelne. Niedozwolone jest również pisanie np. DUŻYMI oraz naprzemiennie DuŻyMi i MaŁyMi LiTeRaMi.

  Kara:
  Spam, flooding i nabijanie postów - ostrzeżenie lub 11 pkt
  Notoryczny spam, flooding i nabijanie postów - 11-51 pkt, a nawet permanentna blokada konta
  Off-top - 5 pkt
  Duble posting – ostrzeżenie

  2.4. Kolory

  Zabronione jest używanie koloru czerwonego (drugi pionowy pasek w palecie kolorów) i jego odcieni (posty, podpisy), ponieważ jest on zarezerwowany dla ekipy.

  Kara:
  Ostrzeżenie lub 11 pkt

  2.5. Rozmiary czcionek

  Rozmiarem czcionki obowiązującym użytkowników jest domyślny rozmiar “4”. Wybranie większego rozmiaru czcionki utrudnia innym użytkownikom czytanie postu.

  Kara:
  Ostrzeżenie lub 11 pkt

  2.6. Reklamy

  Reklamy na forum są zabronione, np. reklamy innych gier, for, itp. Zabronione jest również zakładanie na forum tematów, które mają na celu czerpanie korzyści finansowych.

  Wyjątki, które obowiązują tylko i wyłącznie w „Kąciku użytkownika” oraz dziale “Kto jest kim”:

  a) Dozwolone jest podawanie nazw gier z Bigpoint.
  b) Dozwolone jest również podawanie linków do filmów lub muzyki o ile nie naruszają one 1.2. punktu Regulaminu.

  Kara:
  51 pkt

  2.7. Tytułowanie wątków

  Wątki należy tytułować tak, żeby przedstawiały istotę problemu/zagadnienia. Nagminne zakładanie wątków typu "help", "pomocy" itp. będzie karane przez moderatorów.

  Kara:
  1 pkt

  2.8. Trollowanie

  Trollowanie polega na zamierzonym wpływaniu na innych użytkowników w celu ich ośmieszenia lub wywołania sporu. Każdy przejaw takiego zachowania będzie karany.

  Kara:
  11 - 51 pkt

  2.9. Zdjęcia, obrazki i inne treści

  Niedozwolone jest umieszczanie zdjęć/grafik sprzecznych z punktem 1.2. Regulaminu oraz wizerunku osób, które nie wyraziły na to zgody.

  Zabronione jest również publikowanie zdjęć, grafik, obrazków w tym także grafik należących do firmy Bigpoint, które pochodzą z kodów gry lub innych nieautoryzowanych stron, a które na celu mają publikację nieoficjalnych ogłoszeń. Wyjątek stanowią wątki wskazane do tego celu przez ekipę forum.

  Kara:
  11- 51 pkt

  2.10. Podważanie decyzji członków ekipy/skargi na ekipę

  Ekipa dba o porządek na forum i należy stosować się do jej poleceń. Ignorowanie tych poleceń będzie skutkować nałożeniem punktów karnych.

  Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją członka ekipy, to możesz napisać skargę w odpowiednim dziale na forum. Na forach, które nie posiadają działu skarg, zgłoszenie należy kierować bezpośrednio do pomocy technicznej. Zabronione jest omawianie decyzji ekipy w wątkach innych niż do tego przeznaczone.

  Kara:
  11 - 51

  2.11. Recydywa

  Jeśli użytkownik po raz kolejny złamie ten sam punkt Regulaminu, to zostanie ukarany podwójną ilością punktów lub blokadą konta na forum. W skrajnych przypadkach użytkownik może zostać ukarany czasową lub permanentną blokadą konta w grze.

  2.12. Edycja postów po moderatorze

  Zabronione jest edytowanie swoich postów, które zostały edytowane przez członka ekipy.

  Kara:
  5-31 pkt

  2.13. Dane osobowe/kontaktowe

  Zakazane jest publikowanie danych osobowych innych osób. Do danych osobowych zaliczamy także wszelkie dane kontaktowe (numery lub loginy do komunikatorów, adresy e-mailowe, itp.). Zabronione jest też podawanie nicku w grze innych graczy oraz członków ekipy.

  Kara:
  31- 51 pkt

  2.14. Publikowanie nieoficjalnych informacji

  Zabronione jest publikowanie informacji na temat nadchodzących zmian w grze, które nie uzyskały autoryzacji na oficjalnych kanałach informacyjnych firmy Bigpoint. Wyjątek stanowią wątki przeznaczone do dyskusji na temat przyszłych zmian w grze (o ile występują na forum). Posty nie mogą naruszać punktu 1.2. Regulaminu.

  Kara:
  Usunięcie wątku/posta oraz 11 pkt

  2.15. Oszustwa

  Wszelkie próby oszukiwania innych graczy, wyłudzeń są zabronione i będą surowo karane (włącznie z kasacją konta w grze).

  Kod BIG

  Całkowicie zabronione jest podawanie kodu BIG, jak i innych kodów mających na celu uzyskanie korzyści.

  Kara:
  51 pkt lub/i permanentna blokada konta w grze

  2.16. Handel kontami

  Zabronione jest oferowanie kont na forum. Handel kontami jest zabroniony w Ogólnych Warunkach Handlowych. Firma Bigpoint nie ponosi odpowiedzialności za straty związane ze sprzedażą, kupnem czy zamianą kont.

  Kara:
  51 pkt lub/i permanentna blokada konta w grze

  2.17. Podszywanie się pod członków ekipy i/lub wcielanie się w rolę moderatora

  Bezwzględnie zabronione jest podszywanie się pod członków ekipy, a także wcielanie się w rolę moderatora. Dotyczy to zarówno nicków, awatarów, sygnatur, jak i wypowiedzi.

  Naruszenie tego zakazu będzie skutkowało natychmiastową blokadą konta na forum.

  Zabronione jest komentowanie wypowiedzi innych użytkowników w sprawach dotyczących interpretacji Regulaminu. Należy to wyłącznie do zadań moderatora. Wszelkie uwagi prosimy zgłaszać za pomocą formularza do pomocy technicznej.

  Kara:
  Podszywanie się pod członka ekipy - 51 pkt

  2.18. Protesty, bojkoty, itp.

  Zabronione są wszelkie formy protestów, bojkotów itp. oraz nakłanianie do nich. Konstruktywne pomysły dotyczące aktualizacji w grze należy zamieszczać w odpowiednim wątku.

  Kara:
  31- 51 pkt

  2.19. Korespondencja

  Zabronione jest publikowanie treści prywatnej korespondencji między graczami.

  Kara:
  11 - 21 pkt

  Zabronione jest publikowanie i omawianie treści korespondencji z pomocą techniczną.

  Kara:
  31 pkt

  2.20. BOT - rozpowszechnianie informacji o botingu

  Zabronione jest reklamowanie, omawianie, rozpowszechnianie oraz pytania o niedozwolone skrypty wspomagające grę (boty). Konta użytkowników łamiących ten punkt Regulaminu będą sprawdzane pod kątem korzystania z bota.

  Kara:
  BOT - 51 pkt

  2.21. Multikonta na forum

  Blokada konta na forum uniemożliwia użytkownikowi zalogowanie się na to konto. Próba omijania jej poprzez logowanie się z innego konta jest zabroniona.

  Kara:
  51 pkt, permanentna blokada kont na forum lub w skrajnych przypadkach blokada konta w grze.

  3. Zasady zakładania wątków i pisania postów

  ● Przed założeniem wątku należy się upewnić, czy podobny już nie istnieje. Służy do tego opcja: "szukaj".
  ● Wątki należy zakładać w odpowiednich dla nich działach.
  ● Tytuł wątku powinien jasno określać czego dotyczy jego treść.
  ● Posty muszą być przejrzyste i napisane w taki sposób, by nie utrudniać innym przeglądania forum.

  Kara: ostrzeżenie pisemne. Kolejne takie samo przewinienie 11 pkt.

  4. Punktacja

  0-10 punktów - punkty ostrzegawcze, brak blokady
  11-20 punktów - blokada konta na 1 dzień
  21-30 punktów -blokada konta na 5 dni
  31- 50 punktów – blokada konta na 14 dni
  51 punktów – blokada konta na 30 dni

  Punkty są ważne przez okres jednego miesiąca i w przypadku złamania kilku punktów regulaminu jednocześnie lub otrzymania wielu kar sumują się.

  W uzasadnionych przypadkach nałożone kary mogą być wyższe z permanentną blokadą konta na forum i w grze włącznie.


  Pouczenie o bezpieczeństwie

  Nigdy nie wiesz, kto czyta forum. Pamiętaj, że każdy może czytać Twoje posty, a więc widzieć też Twoje dane, jeśli je opublikujesz. Zwróć szczególną uwagę zamieszczając na forum takie dane jak adres, adres e-mail, numery i loginy komunikatorów, numer telefonu itd.
   
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.