FAQ pod lupą - prośby, sugestie, błędy.

Temat na forum 'Dyskusje ogólne' rozpoczęty przez użytkownika BA_Modlishka, 18 listopada 2015.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
  1. BA_Modlishka

    BA_Modlishka Guest

    cooltext149220861983379.png

    Stale pracujemy nad udoskonaleniem działu FAQ,
    tak aby był on jak najbardziej przydatny i przejrzysty.

    Jeżeli macie jakieś uwagi dotyczące poradników, sugestie, znaleźliście błąd lub uważacie, że można by było jeszcze coś dodać do danego poradnika, prosimy zgłoście to tutaj.

    Prosimy o konstruktywne wypowiedzi i sugestie. Będziemy zobowiązani i wdzięczni za każdą opinię oraz pomoc w znalezieniu błędów. :)

    cooltext149221208449586.png

    W wątku obowiązuje
    Regulamin forum.
    W tym temacie wyjątkowo dopuszczalne jest pisanie posta pod postem.

    Prosimy o uszanowanie charakteru tego wątku.

    Ekipa Seafight




     
  2. admiraljachas

    admiraljachas Młodszy ekspert

    Przypiąłbym alfabetyczny spis haseł w widoczne miejsce tak aby po wejściu na forum od razu można było przejść do tego działu.
    Dwa to nowi gracze, oni nawet nie będą wiedzieli od czego zacząć bo czytania trochę jest, więc na nowo bym zrobił poradnik dla nowego pirata i też go przypiął w widoczne miejsce, z tym że dałbym możliwość pisania graczom w takim wątku aby każdy mógł dodać coś od siebie.
    Na razie tyle mi do głowy przyszło.
     
  3. admiraljachas

    admiraljachas Młodszy ekspert

    Tematy A:
    Abordaż / Jak wykonać? --- to i tak odnosi nas do jednego tematu, a wprowadza pewne zmieszanie w spisie, może lepiej zrobić na początku każdego tematu ( no np. tego Abordażu ) spis treści? Wtedy spis byłby bardziej przejrzysty.

    Admirały --- przy każdym napisane jest "Ilość kryształów jakie można otrzymać: X kryształów", natomiast nie ma wspomniane że jest bardzo mała szansa na drop kryształów, trochę przez to byłem zestrachany gdy ubiłem pierwszego admirała bo oczywiście nie wyskoczyły.
    Brakuje też tam informacji jaką mają salwę i co ile ją oddają, to ważne bo wtedy każdy będzie mógł obliczyć swoje siły bojowe przed starciem.

    Armaty --- przy 55- funtowych jest napisane :
    "Armatę tą można uzyskać na czarnym rynku z dwóch armat 50f na 5 poziomie i kryształu."
    Fajne, nigdy takiej opcji nie widziałem, a jeśli czasem jest to może warto by o tym wspomnieć, że jest bardzo rzadko ?
    Pisze tam też że można uszlachetniać armaty 50 funtowe za złoto ale znowu nie ma wspomniane że tylko w specjalne dni.
    I trzecia sprawa to spis rodzajów armat, zrobię wam chyba to w photoshopie bo za dużo przewijania jest :)

    Tematy B:
    Bestiariusz / Ulepszanie towarzyszy --- o ulepszaniu towarzyszy jest już wspomniane w samym bestiariuszu, może by te tematy połączyć? Jeśli jednak nie to do samej nazwy tematu Ulepszanie towarzyszy dodałbym słowo Pasza bo to ono jest dość popularne wśród społeczności. Lepsze skojarzenie.

    Bezpieczny port --- strasznie chaotyczny temat, sam nie wiem który screen do którego opisu, proponuję go napisać od zera tak aby nowi gracze mogli bez problemu się w nim odnaleźć

    BONY, błyskotki --- "Wraki nie są zwykłymi błyskotkami, a tylko na zwykłe działa podwajacz." Nieprawda, na podwajaczu udawało mi się wycisnąć nieraz 600 pereł z wraka błyskotki.

    Boty - spis --- pewnego dnia zrobię wam ładny ich spis w Photoshopie :) Zbyt dużo przewijania.

    Broń - (Armaty/Kule armatnie & harpuny) --- do armat jest już odnośnik w tematach na A więc nie wiem po co kolejny, co do kul znów dużo przewijania, można to ładnie zrobić w programie graficznym
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 21 listopada 2015
    SMOD_*Angua* lubi to.
  4. admiraljachas

    admiraljachas Młodszy ekspert

    Tematy C:
    Czarny proch i opancerzenie statku --- dodałbym że tracimy po aktywacji po jednym na salwę, nowi gracze mogą tego nie wiedzieć.

    Tematy E:
    Jak zmienić? --- dopisałbym jak zmienić nick, w tym temacie również jest screen z poprzedniej wersji tego menu, pasuje go zaktualizować.

    Tematy I:
    Ikony na mapie morza --- widzę że ktoś to niedawno naprawił :)

    Tematy K:
    Kasztle - rodzaje i koszt --- brakuje informacji o dniach kaszteli, co ile mniej więcej występują itp. oraz bardziej szczegółowego info o co chodzi z ulepszaniem kaszteli, dopiero teraz, gdy bardziej przyglądnąłem się temu tematowi, to wydedukowałem że nie wystarczy ulepszyć danego kasztela tylko trzeba jeszcze ulepszyć slota...nie dla wszystkich może to być jednak jasne

    Kryształy / Uszlachetnianie --- brakuje mi info ile trzeba łącznie kryształów na wszystkie talenty oraz przydałby się jakiś kalkulator do nich. Natomiast przy uszlachetnianiu widnieje takie coś :
    "[...]możesz uszlachetniać swoje armaty elitarne i specjalne, pokłady elitarne jak i amunicję wybuchową i szrapnelową."
    O ile wiem nie można ulepszać pokładów elitarnych bo tych już nie ma.

    Kule armatnie / regenerujące --- co do regenerujących, jest napisane coś takiego:
    "Amunicja naprawcza jest całkowicie nieważka i nie wpływa na prędkość statku."
    Od kiedy kule wpływają na prędkość statku? Czy może ja czegoś nie wiem?
     

  5. Kiedyś tak było że każda kulka ważyła 1 i był jakiś limit amunicji na statku aby mieć max prędkość (jeśli statek był przeładowany kulkami to wolniej się pływało). Wyjątkiem była amunicja regenerująca i rozświetlak które nic nie ważyły. Potem waga kulek została zmieniona na 0 :) Trzeba będzie opis poprawić.
     
  6. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Bardzo wiele przydatnych wskazówek, które można wykorzystać, choć niektóre ze względów praktycznych trudniejsze do wprowadzenia. Dziękujemy za pomysły :)
     
    SMOD_CHRISTOFORO lubi to.
  7. admiraljachas

    admiraljachas Młodszy ekspert

    Tematy M:
    Mapa morza / Znikający pasek skrótów --- co do tego drugie, link przenosi na stronę główną forum

    Misje - spis --- skoro to spis to na początku tematu zrobiłbym odnośniki do każdego poziomu, ot nie będzie trzeba znowu przewijać masy tekstu

    Tematy P:
    Pakiety do 10 poziomu --- niedziałający link i nieaktualne opisy pakietów, przykładowo w skrzyni sławy dostajemy 75 armat 60 funtowych a nie 120 55 f
    Pakiety startowe --- to samo, przy pakiecie broni dostajemy 100k sztuk amunicji odmrażającej a nie 10k

    Plac targowy + Rabat + Wyspy + Premium --- niewidka nie kosztuje 5000 pereł

    Podwajacz --- odnośnik do pakietów korzyści a nie informacji o podwajaczu błyskotek

    Pokład hebanowy --- "Ekskluzywny 11 pokład z hebanu [...] " o to nie wiedziałem że mamy jeszcze 10 innych pokładów :)

    Premium / Jak sprawdzić ważność --- przenosi do tego samego co po kliknięciu "Jak usunąć automatyczne przedłużenie?"

    Prędkość statku / System AMS --- tutaj to dopiero kosmos, pierwszy temat wspomina o prędkościach w węzłach, np. 30 , o ile wiem to już w ogóle nie aktualne, w drugim temacie ciężko się w ogóle połapać, dopiero ostatni w nim post podaje prawdziwe wartości, bo statek traci żagle przy 50% HP a nie jak wcześniej wszędzie jest pokazywane przy 66%

    Tematy S:
    Sakwy z klejnotami --- brzydko bardzo ten temat wygląda, wiecie że można to zrobić lepiej w programie graficznym :)

    Statki u handlarza --- znowu dużo przewijania, może by tak na początku spis treści zrobić ?

    Sygnatura na forum, jak dodać? --- nieaktualne screeny forum

    System AMS --- o tym już pisałem, nie wiem po co dawać to do spisu treści kolejny raz skoro nawet nie ma wspomniane w temacie że to się tyczy prędkości łajby

    Tematy T:
    Tajemnicze skrzynie --- specjalnego designu już nie można wydropić

    Test pirata --- pasuje zrobić spis treści na początku aby szybko można było przejść do każdego


    I tak oto przeleciałem wszystkie tematy w FAQ.
    Pomoc moderatorom sprawiła mi trochę przyjemności.
    Jednak nie wytrzymam jeśli nie spytam:
    Dostanę cukierka? :rolleyes:
     
  8. Dziękujemy bardzo za uwagi, na pewno weźmiemy je pod uwagę i zastosujemy.
    Hmm cukierka? Należy się ...


    cukierki.jpg
     
  9. admiraljachas

    admiraljachas Młodszy ekspert

    Bardzo pyszne :)
    Teraz jednak znalazłem kolejną rzecz, wbiłem dzisiaj 10 poziom, płynę na mapę 10/2, widzę te kiribaty, kiliwalisy i inne dziadostwo, biorę sobie na nie misję, patrzę na spis botów, mają ponoć niektóre zasięg 32, strasznie się zdziwiłem gdy się okazało że nawet chyba na 10 nie biorą...
     
  10. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Zasięg tych NPC był w tym roku zmieniany ( https://board-pl.seafight.com/threads/patch-day-notes.322/page-2#post-358072 ), ale nie dostaliśmy informacji z "góry" na jakie wartości :) Spróbujemy to ustalić, może uda się skądś wziąć te wartości, a jeśli nie... pozostanie ustalanie "empiryczne";)
     
  11. michbo15

    michbo15 Hrabia forum

    Witam!

    Na forum https://board-pl.seafight.com/threads/npc-boty.602/ jest błąd przy NPC Kiliwallis, Kokelau, Kilimatu i Kiribati. Oni nie mają po 32 zasięgu bo potrafie ich brać nawet z zasięgu dla harpuna a mam zasięg harpuna nieulepszony więc warto to poprawić.
     
  12. MOD_Bushido

    MOD_Bushido Moderator Team Seafight

    Już to było przerabiane :) Bez oficjalnego ogłoszenia nie możemy tego poprawić :( Może to być błąd lub jakaś aktualizacja o której nie wiemy :p
     
  13. Ancymonek

    Ancymonek Aktywny autor

    michbo15 te opisy na forum są od dawna nie aktualne ;D

    kazdy blad ktorego dzielni informatycy bp nie daja rade naprawic z czasem staje sie aktualizacja he he :p
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 grudnia 2015
  14. admiraljachas

    admiraljachas Młodszy ekspert

    MOD_Bushido i Errew lubią to.
  15. Errew

    Errew Hrabia forum

  16. MOD_Bushido

    MOD_Bushido Moderator Team Seafight

    Zwracam honor ;) o nerusach tu nie pisali, a się na nich opierałem.. i to przeoczyłem

    nie pouczaj mnie bo każdemu się zdarzają pomyłki... Nie podoba się moja praca pisz do supportu.
     
    Ostatnie edytowanie: 12 grudnia 2015
  17. michbo15

    michbo15 Hrabia forum

    Ostatnio edytowane przez moderatora: 12 grudnia 2015
    MOD_Bushido lubi to.
  18. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Masz rację, tu też zasięg nie jest prawidłowy. O trudnościach z ustaleniem zasięgu NPC już tu wspominałam jakiś czas temu: https://board-pl.seafight.com/threads/faq-pod-lupa-prosby-sugestie-bledy.56627/ , jeśli chciałbyś to możesz tam się wypowiedzieć po zauważeniu jakiś nieścisłości. Na ten moment możemy jedynie usunąć ten zapis, a po ustaleniu odpowiedniej wartości znów go wprowadzić.
    I jeszcze mała uwaga- jeśli po wypowiedzeniu się w danym wątku chcesz coś jeszcze dodać - edytuj post i dopisz, a nie wstawiaj kolejnego.
    Z racji tego, że wątek do zgłaszania takich uwag już jest, to dla porządku ten temat też tam przenoszę.
     
  19. Cezary.1992

    Cezary.1992 Komandor forum

    faq dotyczace rang trzeba bedzie gruntownie zmienic
     
  20. ✬KÜИĠ.₣Ü.PДИĐД✬

    ✬KÜИĠ.₣Ü.PДИĐД✬ Mieszkaniec forum

    http://prntscr.com/9fgt6y Ile można czekać, ktoś robi "wkład" a gra, nie gra bo coraz częściej jakieś problemy. 50% dnia, a teraz 50% nocy i dalej nie mogę się logować, nie mogę zobaczyć co z wyspą, (wczoraj nie można było stawiać wież) zagrać ze znajomymi i kożystać z Eventu. Od czego są programiści, na urlopach wszyscy? pozdrawiam