Porady i wskazówki dla początkujących

Temat na forum 'Pomoc' rozpoczęty przez użytkownika Abstraction, 4 stycznia 2016.

Drogi Forumowiczu,

jeśli chcesz brać aktywny udział w rozmowach lub otworzyć własny wątek na tym forum, to musisz przejść na nie z Twojego konta w grze. Jeśli go jeszcze nie masz, to musisz najpierw je założyć. Bardzo cieszymy na Twoje następne odwiedziny na naszym forum. „Przejdź do gry“
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.
  1. Abstraction

    Abstraction Forumowy żółtodziób

    Czesc all

    Jako że juz spory kawałek czasu nie gralam w sf to dużo rzeczy czlowiek pozapominal a jeszcze wiecej sie pozmienialo :p no ale do sedna wiec tak pierwsza sprawa jakie armaty kupowac? Admiralskie czy jeszcze jakies inne? Co najpierw budowac talenty czy kasztele? Ogolnie jesli moglibyscie mi napisac co pokolei warto robic to bylabym wdzieczna, za wszystkie pomocne odpowiedzi i podpowiedzi dziekuje :)
     
  2. Lover_Boy

    Lover_Boy Czeladnik forum

    Powiem tak z odniesieniem do Twojego niku z forum. Wszystko jest jedna wielka abstrakcja i nie wiadomo w co rece włozyc, jezeli chodzi o rozwoj konta od zera. Jesli chodzi o armaty, polecam na poczatek zaopatrzec sie w komplet 50F bo sa najbardziej przystepne. Z czasem sama dojdziesz do wniosku na czym bardziej Ci zalezy, czy na PE i PD, które sypia sie z admiralskich czy armatach voodu, ktore zwiekszaja szkody strzelajac kulami elitarnymi. (ja za priorytet obrałem armaty voodu jako ze to gra piracka i ma na celu topienie :)) Licytuj co sie da nawet za groszowe sprawy. Dla porownania codziennie staram sie zalicytowac cokolwiek, od glupich medalionow po armate regenerujaca i bywa roznie. Od 3 tygodni nazbierałem tego troszke, min. kilka 55f, 30armat regenerujacych elitarnych, kilka adm. i jakos armaty voodu 10szt.
    Odnosnie talentów to tu jest mały szkopuł, bo nie ma kryształów za zatopienie NPC, jedynie z admirałów (podobno). W zimowe swieto działałem z misjami w porcie i zrobiłem 10 talentów, fakt, ze to pierwsze wiec tanie, ale zawsze cos. Jezeli bedziesz miec fart, to od czasu do czasu cos wpadnie na placu. Co do kaszteli zalecam chować perły i czekać na Dzień Kaszteli, zawsze o te 25% (chyba tyle zniżki) zrobisz więcej kaszteli.
    Reasumujac bez wkladu pienieznego dlugo to wszystko potrwa, jednakże nie jest niewykonalne. Polecam nie robić większego jak 3 lvl pirata, bo póki co możesz korzystać z ochronki jaka przysługuje poczatkujacym (niby obowiazuje do 5 lvl-u ale wiecej mapek nie bedzie CI potrzebna) Bij sinclery, adm sinclery, rat packi, zbieraj kule puste, i licytuj za grosze co się da. Jezeli masz możliwość załap się do gildii, która czerpie korzyści z mapy słonecznej ;)
     
  3. Pantzer

    Pantzer Naśladowca mistrzów

    Start
    1.Jeśli masz nowe konto i startujesz od zera (a nie wracasz do starego konta)zdaje się że dostajesz konto premium i PODWAJACZ.I to jest najważniejsza rzecz dla ciebie na początek.Wykorzystuj go bo tak naprawdę potrafi zdziałać sporo.
    2.A więc.Nie PD nie PE tylko po prostu rozwój statku a reszta sama przyjdzie.
    3.Zbieraj więc błyskotki a uzbierasz i perły i złoto i mojo ,które zamienią się w pergaminy a które później zamienią się w perły ,PE ,PD i harpuny 500, Proch ,Tarcze
    4. W miarę uzbierania złota i pereł kup najlepszych Asystentów( tak się to nazywa, tawerna tam gdzie kupuje się piratów) dających bonusy najlepiej najlepszych lub sukcesywnie.
    5. Kup Okręt wojenny,ktoś sympatyczny mi tu ostatnio podpowiedział więc powielam dalej:Dhttps://board-pl.seafight.com/threads/jak-zdobyc-statek-elitarny.3439/
    lub wylicytuj za grosze bo tego nikt nie licytuje ,więc nikt cię nie przelicytuje:p
    6.Kup Żagle najlepiej elitarne , będziesz pływać szybciej a więc szybciej będziesz zbierać.
    7.Dalej zbierasz złoto na sloty dla armat i armaty 50f. Aż dojdziesz do fulla.Potem to samo sloty za perły
    Tu masz cennik
    https://board-pl.seafight.com/threads/miejsce-na-rozbudowe-armaty.54737/
    To wszystko da się zrobić w kilka dni pracy oprócz slotów za perły (są coraz droższe)
    ale cena pierwszych 20-30 jest jeszcze do dość szybkiego uzbierania.
    I to tylko zbierając błyskotki ( zakładam że będziesz grać dłużej niż 1h /dziennie)
    8.To samo sloty na belki ,nawet na początek zwykle.
    9.Dalej Szaman 2. 150tys wydaje się kosmosem dla nowego gracza ale uwierz to może być kilka dni zbierania błyskotek.
    I to jest podstawa na początek.

    Dalej Talenty .Podstawa 4,1,1
    Ścieżka Ogouna :pPrzychylność Nieba 1, Wiedza alchemików 4,Przychylność Ogouna 6
    Razem 17 talentów.Koszt 1045 kryształu.
    I teraz coś czego sam kiedyś nie zrobiłem bo nie wiedziałem a teraz bym zrobił.
    Tyle kryształu znowu wydaje się bardzo dużo tym bardziej że nie ma za bardzo go gdzie zdobyć... ale to koszt ok 300tys pereł.Nawet gdyby zbierać 30tys pereł dziennie a da się znacznie więcej szczególnie z podwajaczem to wtedy znowu to jest tylko kilka dni roboty.
    I Kasztele.
    Rampa (szybkość strzelania a więc do tego na event Chłopców okrętowych wydatek szybko ci się zwróci)
    Pokład działowy( 12 armat więcej do kupienia)
    Prochownica
    To moje pierwsze typy.
    Jeśli to zrobisz możesz śmiało zacząć myśleć o eventach.Startowanie w eventach bez tego sprowadza się do wraków, kier itp.
    I jeszcze jedno.Jeśli już pokusisz się na testy pirata ( no każdego kuszą a potem się dziwią czemu wszyscy mnie topią:D)to nie wyżej niż do 5 lvl BO NIE BĘDZIESZ MÓC ZBIERAĆ BŁYSKOTEK NA MAPACH 1x czyli w świętym spokoju bez zagrożenia że cie ktoś zatopi.
    Zresztą możliwość bicia npc które dają więcej złota to żaden powód żeby się tam pchać jak się jest słabym.
    Nie myśl też o armatach Admiralskich .PE zdobędziesz w inny sposób a wydatek na nie długo nie będzie ci potrzebny.Perły można wydać z większa korzyścią.
    W eventach cel nr 1 :statek eventowy najlepszy jaki będzie( dla jego klejnotów!! a nie wyglądu)i towarzysze (potworki )najlepiej wszystkie a na pewno najlepszy.
    A przy tym zero odwiedzin działu płatności:D
    Powodzenia i pozdrawiam.
     
    Ostatnie edytowanie: 10 stycznia 2016
  4. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    Po prostu przepis na sukces :)
    Pozwolę sobie w najbliższym czasie przenieść cały ten wątek w takie miejsce forum, w którym z Twoich wskazówek będzie mogło skorzystać więcej graczy, oczywiście jeśli nie masz nic przeciwko :)
     
  5. Pantzer

    Pantzer Naśladowca mistrzów

    Jak najbardziej!!! Staram się pomagać biedaczkom jak tylko mogę w tym gąszczu krwiopijców morskich:D
    Pozdrowionka
     
    BA_Modlishka lubi to.
  6. SMOD_*Angua*

    SMOD_*Angua* Guest

    To zapraszam serdecznie i jak najczęściej do nowej dyskusji :) Przyda się tu Twoje doświadczenie :)

    Te pytania i porady przenoszę do nowego tematu w kąciku użytkownika, może jeszcze komuś się przydadzą :)
     
    BA_Modlishka lubi to.
  7. ]HOPE[]USS[

    ]HOPE[]USS[ Czeladnik forum

    Na początku ważne jest określenie planu rozwoju konta i konsekwentne dążenie do celu.
    W zarabianiu na botach ważna są armaty, na początek dobre będą 50 funtówka, teraz kupuje się je za złoto mają takie same prawdopodobieństwo trafienia jak armaty elitarne za perły, ich minus to krótszy zasiek 25 (armaty za perły 30).
    Armaty za perły polecam Admiralskie, mają szereg zalet wybijamy PD oraz PE dzięki PE bierzemy udział w rankingu ligowym, dodatkowo z tych armat jest wyższa salwa z kul pustych oraz elitarnych. Kupowanie armat 55 funtowych za perły uważam za marnowanie pereł ponieważ maja dużo mniej plusów niż armaty Admiralskie a jedyna ich przewaga nad armatami 50f które można kupić za złoto jest zasie (30). Najlepsze są armaty Voodoo ale dla początkującego gracza kupowanie armat za zł uważam za przedwczesne.
    Na koniec zostawię link do armat z pełną specyfikacją.

    W zarabiani na NPC ważna jest celność armaty im wyższa celność tym mniej kul marnuje się w każdej salwie (wiecej kul trafia tym wyższa jest salwa) dla tego zaczynamy od armat 50f (75% szans trafienia)

    Kasztele najlepiej zacząć od rampy gdyż wyższa częstotliwość salwy sprawi że szybciej będziemy wykańczać NPC i więcej botów ubijemy w określonym czasie, następnie sekstans (zwiększa szanse trafienie) i kolejne powinno być prochownica (zwiększa szkody)

    Talenty podstawa 4.1.1 potem powinno dążyć się do zrobienia na 6 Przychylność Oguna, Wiedza Alchemików, kolejnym ważnym krokiem jest Oko Agwe, Tarcza Agwe.

    Powyżej podałem najważniejsze rzeczy do zrobienia od których powinno się zacząć pozostałe kasztele, talenty są drugorzędne.

    https://board-pl.seafight.com/threads/armaty-elitarne.3436/#post-370208
     
  8. Pantzer

    Pantzer Naśladowca mistrzów

    Na początku gracz jest zielony w temacie i długo taki pozostaje.Nie ma on pojęcia jaki plan sobie określić.
    To co napisałem to jest taki absolutny początek , myślę max pierwszy miesiąc (przy odpowiedniej aktywności)
    Skupiłem się więc na tym co jest możliwe do uzyskania dla nowego konta przy jednoczesnym uzyskaniu jak największej korzyści.
    Kasztele kosztują dużo dlatego w pierwszej kolejności robimy np sloty.Powód: mając 100, 150 armat wzrost o kolejne 10, 15 ,20 to wzrost salwy większy procentowo niż np.max 6% z prochownicy a ponadto w większości kosztują mniej.
    Ale rozumiem że w dalszej kolejności kasztele robimy.
    Uzyskanie 100% celności ,oczywiście bardzo ważne, ale nie możliwe do uzyskania bez odpowiedniego potworka.A więc w tym momencie mówimy już o evencie z których potworki uzyskujemy.Ale to może na kiedy indziej.
    Kwestia "zarabiania na botach".
    W codziennej grze "zarabianie na botach" praktycznie sprowadza się dla początkującego gracza do zarabiania złota.To nie pomaga zbyt dużo w szybkim rozwoju statku ,dlatego dla mnie żeby "zarabiać" a ja bym to nazwał raczej rozwijać statek jak najszybciej, przygotowuję się do uzyskania takiego rozwoju który pozwoli na niemal w pełni udziału w eventach. To w eventach możemy uzyskać bardzo szybki rozwój statku np ,uzyskując klejnoty, których uzyskanie w grze praktycznie jest nie dostępne.To w eventach uzyskujemy potworki dające określone bonusy.To w eventach najłatwiej i najszybciej można skompletować armaty 60f bez wydatku na Admiralskie.
    Jak najszybszy rozwój, to mój cel.
    Armaty.Dlaczego 50f? bo są najlepsze za złoto a zakładam że złota nam nie brakuje czego o perłach powiedzieć nie można:p.
    Dlaczego nie 55f bo moim zdaniem szkoda kryształu.Nawet jeśli relatywnie nie jest to zbyt duży koszt w kryształach to jednak pamiętam postanowiłem nie wydawać "podwójnie" skoro docelowo miały być 60f uszlachetnione na maxa.Wolałem ten kryształ zachować i wydać go na uszlachetnianie TYLKO JEDEN RAZ.
    Admiralskie. Co mi jako początkującemu graczowi dają armaty Admiralskie? PE .A po co mi PE?Dziś PE potrzebne są praktycznie tylko do ligi.Z oczywistych względów początkujący gracz nie ma szans w rywalizacji w lidze.Więc można sobie to darować.Co jeszcze dają Admiralskie?Odrobinę większą salwę z pustaka.
    Coś jeszcze , tak na już? Można je będzie "uszlachetnić" na 60f ale to jeszcze dość daleka przyszłość.
    Więc? Wydatek 10tyś pereł na sztukę , czyli 1mln /na 100 2mln/na 200 to ogromny wydatek a zysk znikomy.
    2 mln to dla odmiany sporo jeśli chodzi "zysk" z kaszteli.
    Muszę lecieć:D
    Pozdrawiam.

    PS Kosztowny? Ja tam konta nie kupiłem :D
     
  9. SMOD_Mróz

    SMOD_Mróz Guest

    Panowie, handel kontami jest zabroniony. Proszę nie pisać o tym na forum.
     
  10. ]HOPE[]USS[

    ]HOPE[]USS[ Czeladnik forum

    Ja Też konta nie kupiłem do wszystkiego co posiadam sam dochodziłem, ponadto wróciłem do gry po 2 letniej przerwie i mam sporo do nadrobienia, częściowo zgadzam sie z Tobą robimy sloty i wkładamy armaty 50f bo są za złoto (pamiętam jak je też kupowało sie za perły) a posiadają taką sama celność jak te za perły. posiadam Armaty 60f poz 1 i admiralskie. Jeśli się nie mylę to 60f są lepsze pod względem krytyków i salwy z elitarnych kul pod warunkiem że się je uszlachetni a to też spory koszt w kryształach. liga daje monety jak sie zbierze odpowiednia ilość to można wymienić na armaty Voodoo.
    Co do celności posiadam ponad 100% bez żadnego towarzysza, posiadam odpowiedni kamień.
    Ja mam 2 sposoby zdobywania armat 60f, przerabiając armaty admiralskie i z hali ligowej, jest jeszcze jakiś 3 sposób?
    A to co napisałem o kasztelach i talentach powinno sie zacząć oczywiście po skompletowaniu armat, a kwestia zarabiania to jak wiadomo im wyższa salwa tym szybciej niszczymy NPC. A przy botach eventowych, admirałach czy też bosach na mapie słonecznej albo szturmowej trzeba "wycisnąć " jak najwyższa salwe z posiadanych armat żeby wychodzić na plus w perłach czyli jak najwyższe kamienie, rozwinięcie odpowiednich talentów i kaszteli.

    [​IMG]

    50-funtowa
    Perfekcyjne zniszczenie.
    Zasięg: 25
    Czas ładowania: 7 sek.
    Szansa trafienia: 75%
    Cena: 100,000 Złoto (za 1 sztukę )

    [​IMG]
    Armata 60-funtowa
    Zasięg: 30
    Czas ładowania: 7 sek.
    Szansa trafienia: 75%
    60-funtowa armata zapewni Ci bonus szkód w wysokości 5 punktów na Twoją amunicję kupioną za perły i zwiększa prawdopodobieństwo na krytyczny cios tej armaty o 10%.
    Cena: Do wytworzenia w Kuźni z armat admiralskich.

    [​IMG]
    Armaty Admiralskie
    Po prostu zniszczenie. Dodatkowe PD, PE i więcej szkód na kulę.
    Zasięg: 30
    Czas ładowania: 7 sek.
    Szansa trafienia: 75%
    Armata admiralska wyrządza o 2 punkty więcej szkód każdą amunicją złotą,
    a każdą amunicją elitarną i specjalną nawet o całe 5 punktów więcej szkód na armatę.
    Cena: 10000 Pereł (za 1 sztukę )
     
    Ostatnio edytowane przez moderatora: 11 stycznia 2016
  11. SMOD_Mróz

    SMOD_Mróz Guest

    Brak aktywności w temacie od dawna. Zamykam i przenoszę do archiwum.
     
Status tematu:
Brak możliwości dodawania odpowiedzi.